Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: mir »

Stawiałbym na świece. W poprzednim motocyklu w xv1900 miałem po dwie na gar i o zgrozo siadły wszystkie w jednym momencie. trochę do dziwne, ale po wymianie kompletu gadał już do sprzedaży na tyk.
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
Tyriq

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: Tyriq »

Dzis na szybko zdarzylem tylko sprawdzic ze klucz 18mm ktory nabylem okazal sie pasujacy :D. I tez stwierdzilem ze z wydechu ostro zajezdza bezyna podczas prob zaplonu. Czy to jest skutek podlania swiec?
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: KROPEK »

Jest wacha nie ma prondu (iskry) ewentualnie powietrza.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Tyriq

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: Tyriq »

Wykrecilem swiece, 2 byly zalane. Wypalilem wszystkie wlozylem i moto zagadal na 3 sek i wciaz nic. Dodam ze byly one juz dziadoskie i jade po nowe w poniedzialek. Probuje teraz zlokalizowac filtr powietrza. Dam foto jako zalacznik i prosze z was zeby mi ktos z was wskazal gdzie on sie znajduje. Poczestuje go troche dezydorantem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: KROPEK »

Podniesiesz bak do góry to znajdziesz filtr nad gaźnikami.
Ps w sumie jak tyle kręciłeś bez odpalenia to chyba mokre powinny być wszystkie. Paliwo masz ? Zobacz na co masz ustawiony kranik.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Tyriq

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: Tyriq »

Obylo sie bez wiekszych problemow bo moto wkoncu zalapalo ! :banana1: Najdziwniejsze jest to ze w sumie do tej pory nie wiem co bylo prawdziwa przyczyna :D bo za pierwszym czyszczeniem swiec dalej gadac nie chcial. Dopiero po drugim czyszczeniu i zalozeniu wezyka z baku do gaznika(ktory sie wypial.. ale rownie dobrze mogl sie wypiac przy podnoszeniu baku a nie wczesniej) gixer cos tam zaczal markotnie krecic. Dopiero po dluzszej chwili jak sie rozgrzal pracowal normalnie. Jedno jest pewne... napewno czeka go regulacja i wymiana swiec. Taka pewna mala sprawa jeszcze. Moto z wysokich obrotow na zimno zieje ogniem z rury :twisted: w sumie moze chce mi uswiadomic ze z Krakowa przyszedl :mrgreen: ale ja i tak uwazam ze tak byc nie powinno.
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: SUZINAS »

Ello,

świece jak i cała reszta nie lubią krótkich "przepłów" zwłaszcza zimowych. Fajnie, że sprzęt zagadał!

Jeśli ma wężyk podciśnieniowy pomiędzy kolektorem ssącym a kranikiem paliwa to jego wypięcie tez mogło mieć wpływ na brak chęci do zapalenia.

Jeśli jakimś cudem wysunął się przewód paliwowy to rozumiem, ze ciekło paliwo? Jak tak, to założył bym jakąś solidną opaskę żeby sytuacja się nie powtórzyła.
Tyriq pisze:Taka pewna mala sprawa jeszcze. Moto z wysokich obrotow na zimno zieje ogniem z rury :twisted: w sumie moze chce mi uswiadomic ze z Krakowa przyszedl :mrgreen: ale ja i tak uwazam ze tak byc nie powinno.
:idea: Złota zasada; jak chcesz żeby Ci trochę posłużył to nie dawaj mu w palnik na zimno! Tyczy sie to wszystkich silników. Optymalne dopasowanie elementów następuje dopiero gdy silnik osiągnie swoją temp pracy. Zarowno wkrecanie na wysokie obroty jak i pełne obciążanie zimnego silnika powodują szybsze jego zużycie. :banana1: lub w ekstremalnych przypadkach nawet jego uszkodzenie :beat:

PzdR!
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: bohas »

Tyriq pisze: Dopiero po drugim czyszczeniu i zalozeniu wezyka z baku do gaznika.
Do baku czy bezpośrednio do kranika
SUZINAS pisze:Jeśli ma wężyk podciśnieniowy pomiędzy kolektorem ssącym a kranikiem paliwa to jego wypięcie tez mogło mieć wpływ na brak chęci do zapalenia.
Bez podciśnienia na kraniku paliwo nie poleci.
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: luzik »

No jeśli wężyk był odpięty to nie dość, że paliwo by nie leciało, to jeszcze jeden gar by nie ciągnął mieszanki

Jakiego koloru były świece ?? ..powinien to być kolor kawy z mlekiem, jeśli było inaczej (np. czarne) to gazniki do synchro i regulacji mieszanki.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
nikon

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: nikon »

ja bym walnal pdst serwis. Swiece, czyszczenie gaznikow i kranika, regulacja i synchro. Moze filtr zawilgotnial i temu go tak mulilo? Moze aku sie spierniczyl, niby krecil ale za slaba iskra? Mozliwosci jest duzo. Trza sukcesywnie dzialac :)
kulka
Śmigający inaczej...
Posty: 341
Rejestracja: pn, 13 mar 2006, 22:07
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: strzelin
Kontakt:

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: kulka »

podstawa -nowe swiece , nastepnie prubujemy odpalic , trza wyczuc ssanie , czasem za mocno otwarte spowoduje to ze moto nie odpali a sie zaleje , jednak kiedy otworzysz za malo , nie odpali rowniez.
sprzet ma swoje lata i trza go wyczuc, jesli na nowych swiecach odpali i bedzie odpalal bez problemu ,pracowal rowno i ochoczo sie wkrecal na obroty (po rozgrzaniu) zostawilbym reszte w spokoju . zasada jest taka - nie ruszaj gooowna to nie bedzie smierdziec ;)
jesli pojezdzisz w jeden dzien , to na drugi dzien powinien odpalic bez problemu , jesli nie odpali , moze byc tez wina kranika , przepuszcza paliwo i zalewa gazniki
jakby co masz moj nr 502342832 ;)
kocham olejaki :)
SUZUKI dr 750 BIG
evo 1340 rost / suzuki gsxr 1100 91' / gsxr 1100 86' bomber
ram hemi 5,7 4x4
http://www.bikepics.com/members/kulka/
nikon

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: nikon »

kulka pisze:kocham olejaki :)
wiesz co dobre :mrgreen:
kulka
Śmigający inaczej...
Posty: 341
Rejestracja: pn, 13 mar 2006, 22:07
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: strzelin
Kontakt:

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: kulka »

wiem , caly czas latAM OLEJAKAMI :D
SUZUKI dr 750 BIG
evo 1340 rost / suzuki gsxr 1100 91' / gsxr 1100 86' bomber
ram hemi 5,7 4x4
http://www.bikepics.com/members/kulka/
Szafiq
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 24 paź 2013, 23:14
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Suzuki GSX 1100R 90' problem z odpaleniem

Post autor: Szafiq »

Potwierdzam. Sam latam takim od 7 lat i nigdy z nim nie miałem żadnych problemów pomimo,że jest już pełnoletni :)
Nawet trasa 1600km zrobiona "na raz" nic mu nie zaszkodziła.Oprócz podstawowych wymian, nic w nim nie robie. Najbardziej niezawodny sprzęt jaki miałem kiedykolwiek.
ODPOWIEDZ