GSX 400 FWS nie zapala

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

kurczak69a

GSX 400 FWS nie zapala

Post autor: kurczak69a »

Witam wszystkich ,mam mały problem w niedzielę zakupiłem sobie moją pierwszą maszynę GSX 400 FWS chłodzony cieczą piękna maszyna ale mam problem z odpaleniem .Silnik kręci, iskra jest ,paliwo dochodzi bo zalewa świece ,gościu co mi sprzedał mówi że się wywalił i już nie chciał odpalić ,motor jest cały brak śladów wywrotki , ma tylko uszkodzoną pokrywę od
strony zapłonu i nie wiem co to może być ,przyznam się bez bicia to mój pierwszy motor po wypadku który miałem 25 lat temu na kultowej MZ 250 i nie chciałem więcej motorów ale gdy zobaczyłem to suzuki w garażu u znajomego żony to coś we mnie pękło i postanowiłem go kupić Czy ktoś miał podobny problem i wie może od czego zacząć szukać usterki ,każda pomoc mile widziana ,zmam się trochę na mechanice i nie jestem zielony, ale to mnie troszkę przerosło .Dziękuje z góry
Generał

Re: nie zapala

Post autor: Generał »

ma tylko uszkodzoną pokrywę od zapłonu?
hmm... jak moja GSka nie chciała odpalić, a iskrę miała, paliwo też bo świece zalane... To wziąłem rozebrałem gaźniki przeczyściłem dla pewności, że podaje dobrze paliwo na oba cylindry, te świece co były zalane wygrzałem, wysuszyłem. Poskręcałem, gaźniki zalałem świece jeszcze ciepłe wkręciłem i za pierwszym okręceniem silnik zagadał... i już nie miałem nigdy podobnych problemów. Napisałem Ci to bo może to Ci jakoś choć odrobinę pomoże...
jaki rocznik jest tego motocykla i wogóle, bo to już dość rzadko spotykany jednoślad...

Ps. aha i teraz w sumie jest zimno to i niekiedy starsze motocykle mają problem z odpaleniem... Ja swoją GSkę zanim odpaliłem w takim zimnie albo i po zimie ( przed 1-wszym odpaleniem) to trzymałem w ciepłym miejscu. Tak ażeby olej nie był tak gęsty, bo ma łatwiej do kręcenia no i przy ciepłym powietrzu jakie było łatwiej odpaliła...

a teraz zapewne mnie każdy skrytykuje :angry_smile:
JONy
Zmieniacz Żarówek
Posty: 109
Rejestracja: śr, 15 maja 2013, 20:12
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Magnuszew

Re: nie zapala

Post autor: JONy »

Może dostawać za dużo paliwa i zalewa świece. Gaziory do sprawdzenia. Mogą po wywrotce być zaciete pływaki i zaworki w komorach otwarte sa na maxa. Kiedyś w ZR1100 9razy wyciagałem gaźniki,bo za cholere nie mogłem sobie z tymi zaworkami iglicowymi poradzić i ciagle mi moto zalewało...
Były Bandziory ...
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1812
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: nie zapala

Post autor: Waldex »

Ile minęło czasu od wywrotki sprzedawcy?
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: nie zapala

Post autor: SUZINAS »

Sprawdź co tam pod tą uszkodzoną pokrywą, czy coś sie dodatkowo nie uszkodziło. No i ciśnienie sprężania.

Ps. Generał dobrze prawi :)

PzdR!
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
kurczak69a

Re: GSX 400 FWS nie zapala

Post autor: kurczak69a »

Jak go odkupiłem go gość już dość długo miał z nią ten problem ,silnik był badany pod kątem sprężania , czyli rozrząd jest w porządku jeden kolega mi powiedział ze moduł zapłonowy możne być wadliwy ,ma iskrę ale za słaba w sprężaniu wiec możne to być to .Rok produkcji to 93 ,pod kopułka wszystko ok tylko palec rozdzielacza i 2 czujniki nic nie uszkodzone Ach na ssaniu leje się z gaźnika paliwo ale z jednego więc to też sprawdzę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
JONy
Zmieniacz Żarówek
Posty: 109
Rejestracja: śr, 15 maja 2013, 20:12
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Magnuszew

Re: GSX 400 FWS nie zapala

Post autor: JONy »

kurczak69a pisze: leje się z gaźnika paliwo
no i masz odpowiedź :wink:
Były Bandziory ...
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6415
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: GSX 400 FWS nie zapala

Post autor: KROPEK »

Ako dobrze naładuj i nowe świece zapodaj po regulacji ssania i gaźników
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
nikon

Re: GSX 400 FWS nie zapala

Post autor: nikon »

aku->swiece->kable wn->cewki jesli slaba iskra. Pozatym podstawowy serwis zawory, gazniki, strojenie i synchro. Kompresje tez bym zmierzyl, dla swietego spokoju.
ODPOWIEDZ