termostat rf 900

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

michu-pomorze

termostat rf 900

Post autor: michu-pomorze »

Wskazówka od temperatury praktycznie się nie podnosi, ewentualnie jak moto stoi to temp rośnie. Po zasłonięciu chłodnicy wskazówka idzie w górę i włącza się wentylator. Na tej podstawie twierdze że albo termostatu nie ma wcale albo jest otwarty na max, z braku czasu nie zaglądałem tam jeszcze. Szukałem termostatu ale są tylko używki a wolałbym nowy.
Czy ktoś wie od jakiego moto może jeszcze pasować termostat do rf900????
michu-pomorze

Re: termostat rf 900

Post autor: michu-pomorze »

odpowiem sobie sam :)
tak wygląda mój termostat, po wrzuceniu do gorącej wody otwiera się raczej prawidłowo, ale przez te dziury nie dziwie się, że jest obieg cały czas przez chłodnice....

Obrazek


dzwoniłem do sklepu w którym kupuje, podałem średnice i dobrali mi od innego moto, skocze dzisiaj zobaczyć, na wszelki wypadek biorę ze sobą całą obudowę ( demontaż banalnie prosty ). Jak go kupie, poskładam i wszystko będzie ok, to dam znać od jakiego moto jest to termostat.


pozdrawiam
Michał
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6422
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: termostat rf 900

Post autor: KROPEK »

Tak się spytam z ciekawości teraz tak ci się porobiło czy jeszcze latem, bo teraz to w sumie ciężko moto zagrzać i tak się zastanawiam czy aby sobie kosztów nie robisz.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
michu-pomorze

Re: termostat rf 900

Post autor: michu-pomorze »

też tak myślę........
wiec wstrzymam się jeszcze aż będzie cieplej....
tylko zastanawiają mnie te dziury w termostacie, wyglądają jak by były oryginalne.... a jednak puszczają dość dużo płynu na chłodnice...
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: termostat rf 900

Post autor: Lechul »

michu-pomorze pisze:Po zasłonięciu chłodnicy wskazówka idzie w górę i włącza się wentylator.
To też na postoju ??

Sprawdź węże do chłodnicy. Jeżeli na krótko po rozruchu jeden z nich będzie wyraźnie cieplejszy to oznaka że termostat cały czas puszcza płyn na duży obieg.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
michu-pomorze

Re: termostat rf 900

Post autor: michu-pomorze »

Tak na postoju też się zagrzeje...

Termostat zaczyna otwierać się przy około 75st - sprawdzone....
Tylko przy obecnej temp na zewnątrz przez te dziurki w termostacie krąży na tyle dużo płynu że wskazówka ledwo się podnosi.....
Przewód prawie od samego uruchomienia silnika robi się ciepły....

Narazie się wstrzymam z wymianą termostatu poczekam do cieplejszych dni i zobaczę co będzie.... zastanawiam się tylko nad tymi dziurami, wyglądają na oryginalne ale powodują obieg płynu przez cały czas.....

Tak poza tym to do rf900 idealnie pasuje termostat od daewoo tico koszt 20zł :)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: termostat rf 900

Post autor: Lechul »

Otwory są fabryczne.
Jeżeli przewód jest ciepły niemal od samego początku to oznacza że termostat jest walnięty (otwarty).
75 st to moim zdaniem "za zimno" na otwarcie.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
michu-pomorze

Re: termostat rf 900

Post autor: michu-pomorze »

dzięki za wyjaśnienie odnośnie dziurek:) bo myślałem że ktoś po prostu nawiercał....


76,5 temp otwarcia napisana na termostacie.... więc 75 zmierzone to chyba jest ok????
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: termostat rf 900

Post autor: bohas »

Według manuala faktycznie zakres początkowego otwarcia to 74,5 - 78,5 a przy 90 stopniach otwarcie na 7mm. Otwory są fabryczne więc musiałbyś poczekać na cieplejsze dni i zobaczyć jak "wolno" się nagrzewa. Wygląda na to, że ten typ tak ma :P

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6422
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: termostat rf 900

Post autor: KROPEK »

Kucze a kiedy chcesz żeby się otwierało przy 105 ?? Wtedy to pewnie wentylator się załącza. Przy temperaturach letnich gixer jadąc na trasie pokazuje 84 st jak spadnie deszcz pokazuje ok 75. Kolega przewrażliwiony najpewniej będzie.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: termostat rf 900

Post autor: Lechul »

Znalezione w sieci:

"termostat zaczyna puszczać płyn do chłodnicy powyżej 92 stopni. Płyn przepływa przez chłodnicę, zatem jest chłodzony przepływającym powietrzem. A wentylator jest uruchamiany, gdy temperatura płynu w chłodnicy przekroczy 90 stopni. Czujnik temp jest umieszczony w chłodnicy na jej wyjściu, zatem wentylator włączy się dopiero wtedy, gdy chłodnica nie będzie w stanie schłodzić płynu poniżej 90 stopni (np. gdy stoimy długo w korku). Sam typ termostatu nie ma tu żadnego znaczenia. Nawet gdyby otwierał się on przy 50 stopniach, to i tak wentylator włączyłby się dopiero wtedy, gdy chłodnica nie da rady ochłodzić płynu"
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6422
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: termostat rf 900

Post autor: KROPEK »

Ale to chyba dotyczy się pojazdów z wodą w układzie aby się nie zagotowała, płyn chłodniczy ma wyższą temp. Wrzenia, gixer k4 włączał wentylator przy 103 a k5 chyba 105 st wg wskazań pokładowych
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: termostat rf 900

Post autor: bohas »

Temat dotyczy konkretnego modelu z konkretnego roku. Nie każde moto ma tak samo z resztą w autach też jest róznie. Są temperatury otwarcia termostatu przy 80, 83, 85, 92. W tym przypadku producent zrobił jak podałem wyżej (74,5 - 78,5) dość niska temperatura jak na początek otwarcia. Przy 90 stopniach powinien być w pełni otwarty. Jeżeli stoimy w korku i temperatura rośnie to wentylator włącza się dopiero przy 105 w tym modelu.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: termostat rf 900

Post autor: Lechul »

Oczywiście to co zacytowałem nie dotyczyło termostatu do RF.
Miałem tylko na myśli aby przytoczyć zależność termostat-temperatura-chłodnica-wentylator.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
michu-pomorze

Re: termostat rf 900

Post autor: michu-pomorze »

dziękuję bardzo za pomoc:) w takim razie wstrzymam się do cieplejszych dni i pewnie samo wyjdzie o co chodzi:)


pozdrawiam michał
ODPOWIEDZ