Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

kendzi13

Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: kendzi13 »

Witam wszytskich

dlugo mnie nie bylo na fourm po operacji kolana powoli dochodze do siebie nie ukrywam ze 1.5 miesiaca po operacji juz siedzialem na motocyklu mam GSR 600 z 2006 roku byla to moja pierwsza maszyna i mam ja przez 2 sezony na poczatku wydawalo mi sie ze ma super moc i przyspieszenie ale szczerze to chyba bylo dlatego ze to byla moja pierwsza 600. Motocykl ma 98 koni na papierze ale naprawde nie czuje tej mocy. MOtocykl wolno sie zboiera zauwazylem to jakis czas temu ale ignorowalem myslalem ze tak poprostu jest ostatnio zamienilem sie z kolega ja jego supermoto a on na moim i jak skonczylismy jazde to powiedzial mi ze moj to ma chyba z 40 koni a nie 98 bo cisnie a on nic turla sie powoli . Jechalem nim kolo 200 najwiecej ale zbiera sie naprawde dlugo. Jesli mieliscie GSR 600 albo mieliscie z nimi do czynienia napiszcie prosze czy tak juz ten moto ma czy ja cierpie na paranoje. ( kolega oznajmil ze na gume to by nie postawil bo cholera mocy on nie ma ) i jesli cos wedlug was jest nie tak to jak myslicie co sie moglo spierdzielic ?

Pozdrawiam

Konrad
Alexandra
Moderator
Moderator
Posty: 975
Rejestracja: pt, 28 cze 2013, 07:20
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Czerwieńsk
Kontakt:

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: Alexandra »

Jeżeli naprawdę jest zblokowany to musisz sprawdzić kilka rzeczy . Jeżeli jest gaźnik to czy nie ma tam blokady , w kolektorze też może być blokada lub w elektronice , Jeżeli jest to już na wtrysku to musisz znaleźć tak zwany przewód 53 i go przeciąć on jest odpowiedzialny za moc przełącza on tryb . Mówią że czasami żeby odblokować do końca trzeba wymienić ECU ale to w ostateczności . Ja bym na początku sprawdziła tłumik czy się nie zapchał lub ma za mały przelot to też jest zależne od mocy , za mały przelot spalin muli silnik i nie ma mocy , Jeżeli te wersje mają Egzap to też go sprawdź czy ktoś linek nie zdjął . A może masz cały układ wydechowy i ktoś usunął Egzap to też może być spowodowane utratą mocy zbyt szybki wylot spalin może powodować spadek mocy . Większość ludzi szuka tego magicznego przewodu numer 53 .

Pozdrawiam Alexandra
KiedySiadamNaWSK,
TotalnyCzujeLuz,PaleSilnik,DajeKopa,ZaMnąTylkoKurz…


Kom. 662101027 Suzuki K1300 S
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: KROPEK »

Najpierw sprawdź dowód rejestracyjny, jeżeli zblokowany fabrycznie powinna być wpisana mniejsza moc ewentualnie podjedź do ASO Suzuki i sprawdź po numerze VIN czy zblokowany. Przy okazji dowiesz się na czym polega ta blokada i jaki jest koszt jej zdjęcia, będziesz miał bazę cenową do usług w innym warsztacie. Sprawdzałeś filtr powietrza i jego dolot ?
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
rosol
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: pt, 29 maja 2015, 18:54
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: rosol »

Podeślij mi na priv VIN to ustalimy wersję.
Zblokowany GSR o ile pamiętam poleci maks. około 160km/h
GSR600 K8 --> Kawa Z1000 2013
kendzi13

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: kendzi13 »

Hejka wszystkim

dziekuje za odpowiedzi sprawdzilem VIN z mechanikiem niby wersja pelne 98 km na dowodzie moc taka jaka ma byc w odczuciu nom nie taka jaka powinna. Po rozmowie z mechanikiem tak jak to ujal motocykl pali jezdzi to cholera ciezko znalezc co go dlawi, najlepiej pojechac na hamownie i zobaczyc ile ma faktycznie koni -- tak chyba wlasnie zrobie ale z kasa narazie super krucho wiec motocykl poczeka pogoda i tak do kitu choc jak rano jechalem tramwajem do pracy to motocykli na drodze bylo sporo az sie we mnie gotowalo ze nie wzialem swojego hehehe Zastanawiam sie mimo ze mechanikiem nie jestem co sie tam podzialo w moim "maluchu" ze tak slabo ciagnie chyba ze mam paranoje i tak naprawde wszystko jest ok no sam nie wiem :/ juz chyba wolabym miec zablokowanego to przynajmniej bym wiedzial z czym mam do czyniena

jak sie znajdzie jakis byly lub obecny wlasciciel GSRa to dajcie znac jak to u was wyglada z przyspieszeniem

Pozdrawiam
K
Alexandra
Moderator
Moderator
Posty: 975
Rejestracja: pt, 28 cze 2013, 07:20
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Czerwieńsk
Kontakt:

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: Alexandra »

kendzi13 pisze:Hejka wszystkim

dziekuje za odpowiedzi sprawdzilem VIN z mechanikiem niby wersja pelne 98 km na dowodzie moc taka jaka ma byc w odczuciu nom nie taka jaka powinna. Po rozmowie z mechanikiem tak jak to ujal motocykl pali jezdzi to cholera ciezko znalezc co go dlawi, najlepiej pojechac na hamownie i zobaczyc ile ma faktycznie koni -- tak chyba wlasnie zrobie ale z kasa narazie super krucho wiec motocykl poczeka pogoda i tak do kitu choc jak rano jechalem tramwajem do pracy to motocykli na drodze bylo sporo az sie we mnie gotowalo ze nie wzialem swojego hehehe Zastanawiam sie mimo ze mechanikiem nie jestem co sie tam podzialo w moim "maluchu" ze tak slabo ciagnie chyba ze mam paranoje i tak naprawde wszystko jest ok no sam nie wiem :/ juz chyba wolabym miec zablokowanego to przynajmniej bym wiedzial z czym mam do czyniena

jak sie znajdzie jakis byly lub obecny wlasciciel GSRa to dajcie znac jak to u was wyglada z przyspieszeniem

Pozdrawiam
K
Powiedz mi co ty za mechanika masz że nie potrafi znaleźć przyczyny , a może jej w ogóle nie ma po prostu przyzwyczaiłeś się do maszyny i zaczyna brakować mocy ale to tylko w głowie siedzi , A jeżeli faktycznie brakuje mocy to ściągnij tłumik i przejedz się bez niego wtedy będzie może inaczej . :) . Ja miałam tak że co roku brakowało mi mocy więc kupowałam coraz mocniejsze maszyny i zawsze tej mocy będzie brakowało bo człowiek przyzwyczaja się do mocy jaka lata maszyną , Możesz jeszcze zrobić tak przesiądź się na 125 i polataj miesiąc a później usiądź na Swoją maszynę na pewno odczujesz różnicę :)


Pozdrawiam Alexandra :)
KiedySiadamNaWSK,
TotalnyCzujeLuz,PaleSilnik,DajeKopa,ZaMnąTylkoKurz…


Kom. 662101027 Suzuki K1300 S
Maryś
The Real One
The Real One
Posty: 371
Rejestracja: wt, 29 sie 2006, 19:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wąsosz/ dolnośląskie

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: Maryś »

A może trzeba zrobić pełen serwis z regulacją zaworów włącznie.
tel. 601 141 765
Suzuki GSXF 600
Suzuki GSXR 750 SRAD
Suzuki GSXR 1000 K1
Suzuki GSXR 1000K6
Na chwilę obecną K... jednoślad Ninja 250R
kendzi13

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: kendzi13 »

Cholera mialem serwis robiony w zeszlym sezonie i luzy byly sprawdzane hmmm moze rzeczywiście przyzwyczaiłem sie do mocy muszę porownac z innym gsr 600 i zobaczyć co tu sie dzieje jak cos szukac przyczyny albo pojechać na hamownie i sprawdzic rzeczywista moc na kole i wale ahhh te motocykle tylko kłopoty :) szkoda ze tak je uwielbiam :)
Maryś
The Real One
The Real One
Posty: 371
Rejestracja: wt, 29 sie 2006, 19:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wąsosz/ dolnośląskie

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: Maryś »

Swoją drogą zastanawiam się ile trzeba mieć koni, żeby się nieprzyzwyczaić? Myślę, że można się nauczyć bardziej nad nią panować i wykorzystywać.
tel. 601 141 765
Suzuki GSXF 600
Suzuki GSXR 750 SRAD
Suzuki GSXR 1000 K1
Suzuki GSXR 1000K6
Na chwilę obecną K... jednoślad Ninja 250R
Alexandra
Moderator
Moderator
Posty: 975
Rejestracja: pt, 28 cze 2013, 07:20
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Czerwieńsk
Kontakt:

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: Alexandra »

Maryś pisze:Swoją drogą zastanawiam się ile trzeba mieć koni, żeby się nieprzyzwyczaić? Myślę, że można się nauczyć bardziej nad nią panować i wykorzystywać.
Maryś jak znajdę taki sprzęt to dam Tobie znać że to Ten :) Myślę że H2R to będzie :)

Lub coś takiego Motocykl z silnikiem od turbiny Śmigłowca :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KiedySiadamNaWSK,
TotalnyCzujeLuz,PaleSilnik,DajeKopa,ZaMnąTylkoKurz…


Kom. 662101027 Suzuki K1300 S
Maryś
The Real One
The Real One
Posty: 371
Rejestracja: wt, 29 sie 2006, 19:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wąsosz/ dolnośląskie

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: Maryś »

Wstrzymam się z kupnem do tego momentu :-)
tel. 601 141 765
Suzuki GSXF 600
Suzuki GSXR 750 SRAD
Suzuki GSXR 1000 K1
Suzuki GSXR 1000K6
Na chwilę obecną K... jednoślad Ninja 250R
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Opinia i rady potrzebne - GSR 600 odczuwalny brak mocy

Post autor: luzik »

Moc najlepiej sprawdzić/porównać patrząc na prędkość maksymalną motocykla.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
ODPOWIEDZ