Opinie silnik C50 Buleward 800

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
mxtt
Głaszczący Kanapę
Posty: 44
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 18:31
Województwo: pomorskie

Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: mxtt »

Witam wszystkich C50 Buleward 800 chodzi mi o opinie na temat silnika czy to ten sam silnik co w Marauderze czy jest zmodyfikowany, chodzi o wadę cisnienie oleju i zacieranie panewek czy problem w tym silniku został usunięty czy nadal trzeba uważać na olej oraz jaki olej konkretnie powinienem wlać do niego ?
H...da VT 500 H....da VT 600
Suzuki Marauder VZ 800
Y..... Drag 650 xvs
Suzuki Bouleward c 50 800
Suzuki Bouleward C 90 1500

Ogólnie nie jest źle tylko sęsu życia brak
Plastik

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: Plastik »

Każdy zawierający w swoim składzie ZDDP. Ja zawsze polecam Shell Rotella T6. Używam w swoich moto i nigdy nie było problemu a powierzchnie ślizgowe jak nowe. BTW dziwią mnie te problemy ze smarowaniem. Jak piec szczelny, kanały drożne i nie zasrane silikonem, pompa daje ciśnienie, olej wymieniany regularnie, piec nagrzewamy przed lataniem, problem nie istnieje. Chyba że to zdrutowana padaka zalana byleczym. To nie rusek tylko japonia, polataj dnieprem zobaczysz co to są problemy z silnikiem ;) Aha. Silnik odpala się i rozgrzewa zawsze w pozycji PIONOWEJ. Albo na centralnej stopce albo siedząc na moto. Niby drobiazg a wielu to olewa a potem płacz bo "się zatarło".
marian07

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: marian07 »

C50 to nowszy VL800 praktycznie ten sam silnik co VL tylko na wtrysku.

Ewentualne obawy mogą się rodzić w przypadku posiadania M50. (nieraz określany jako nowy Marauder, ale właściwa nazwa M50 Bouleward) Pokutują historie związane z olejowymi sprawami poprzednika czyli VZ800 Marauder na łańcuchu. Trudno tu mówić o jakimś błędzie konstrukcyjnym, ale ogólnie to nie był przyjazny silnik. Sama ilość oleju - /2,1 l z filtrem/ wymagała szczególnej troski i częstego kontrolowania poziomu - tutaj niedobór ilości oleju w ilości zupełnie niegroźnej dla innego silnika mógł być w sytuacji większego obciążenia przyczyną zatarcia. Na szczęście M50 ma silnik już taki jak C50 i z wałem.
hakon

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: hakon »

Ja tam nie znawca ale Voluśka jest super (żadnej wady ciśnienia i zacierania panewek )olej jak dla mnie tylko Motul ,motorek super i mało pali jak dla mnie mocy dość ,fakt nigdy nie śmigam z plecakiem
mxtt
Głaszczący Kanapę
Posty: 44
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 18:31
Województwo: pomorskie

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: mxtt »

Dzięki bardzo za opinie pośmigam trochę na niej zobaczymy jak to bedzie
H...da VT 500 H....da VT 600
Suzuki Marauder VZ 800
Y..... Drag 650 xvs
Suzuki Bouleward c 50 800
Suzuki Bouleward C 90 1500

Ogólnie nie jest źle tylko sęsu życia brak
Plastik

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: Plastik »

Volka fajny sprzęcior do jazdy solo. Kumpel taką ujeżdżał 4 lata. Przy dbaniu i przestrzeganiu zasad eksploatacji, nic się nie powinno stać. Zrobiliśmy w zeszle wakacje 3000 km i jedyne co musiał wymieniać to żarówki.
Sinco
Naciagacz Łańcucha
Posty: 171
Rejestracja: sob, 14 gru 2013, 17:19
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Długa Kościelna

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: Sinco »

miałem C50 trzy lata nic się nigdy nie działo była super 8)
Krzysztof
VLR 1800
mxtt
Głaszczący Kanapę
Posty: 44
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 18:31
Województwo: pomorskie

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: mxtt »

Dzięki bardzo wszystkim za opinie zamykam temat
H...da VT 500 H....da VT 600
Suzuki Marauder VZ 800
Y..... Drag 650 xvs
Suzuki Bouleward c 50 800
Suzuki Bouleward C 90 1500

Ogólnie nie jest źle tylko sęsu życia brak
bajart
BS Brother
BS Brother
Posty: 281
Rejestracja: czw, 3 maja 2012, 08:15
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała-Podlaska

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: bajart »

Mam taki motocykl . Jeżdżę na Motulu silnik mruczy jak kotka .Jest super . Zero awarii mam go już 5 sezon .Jest O.K. PS mam jeszcze fajny dodatek Power Comander Fajna sprawa.
Apis_JS

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: Apis_JS »

Plastik pisze:Volka fajny sprzęcior do jazdy solo. Kumpel taką ujeżdżał 4 lata. Przy dbaniu i przestrzeganiu zasad eksploatacji, nic się nie powinno stać. Zrobiliśmy w zeszle wakacje 3000 km i jedyne co musiał wymieniać to żarówki.
Witam serdecznie,

Panowie, mam mały problem dotyczący oleju.
Wszyscy mówimy o oleju Motul, natomiast kupiłem vl800, i gość (wieloletni motocyklista i chyba przy okazji naprawia motocykle) doradza mi, abym nalał Mobil 1 15w40 T4(15w40 tego nie jestem pewien - muszę jeszcze podpytać). Co robić. Jak żyć?

Pomóżcie.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6424
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: KROPEK »

Normalnie, moto to nie prezerwatywa nie pęka odrazu. Zalejesz jedno po 6 tysiach drugie i będziesz po 12 tyś. ekspertem od oleju.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Apis_JS

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: Apis_JS »

KROPEK pisze:Normalnie, moto to nie prezerwatywa nie pęka odrazu. Zalejesz jedno po 6 tysiach drugie i będziesz po 12 tyś. ekspertem od oleju.
Myślałem, że to bardziej skomplikowane. Ale dzięki wielkie. Duże piwo dla Ciebie.
Uspokoiłeś mnie.
Ale z twojego doświadczenia - co byś lał?
Apis_JS

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: Apis_JS »

KROPEK pisze:Normalnie, moto to nie prezerwatywa nie pęka odrazu. Zalejesz jedno po 6 tysiach drugie i będziesz po 12 tyś. ekspertem od oleju.

Ejjjj. Kropek, widzę, że masz fajowego e-maila. Ja też chcę. Gdzie dają??
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6424
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Opinie silnik C50 Buleward 800

Post autor: KROPEK »

Towar deficytowy trza zasłużyć :mrgreen:
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
ODPOWIEDZ