Opór pokrętła ssania - intruder 1400VS

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
clashtorny
Głaszczący Kanapę
Posty: 26
Rejestracja: pt, 8 sie 2014, 10:12
Województwo: podkarpackie

Opór pokrętła ssania - intruder 1400VS

Post autor: clashtorny »

Po wykonaniu synchronizacji gaźników, pokrętło ssania ciężko się obraca i zamiast zatrzymać się w pozycji "ssanie na max" cofa się tak jakby coś je blokowało. Rozebrałem ślimaka ssania, przesmarowałem linkę ale nadal pokrętło samo się cofa. Dźwignia cięgna przedniego gaźnika chodzi gładko (rozumiem że przy otwartym ssaniu nie powinna się wracać? ) ale nawet jak ją przytrzymam otwartą i pociągnę za linkę ssania to linka nadal stawia opór i się wraca. Pancerz linki ssania na całej długości łącznie z tylnym gaźnikiem, leży luźno. Czy ktoś miał podobny przypadek i jak można to naprawić?
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Opór pokrętła ssania - intruder 1400VS

Post autor: harpoon »

Pytanie, czy linka idzie tam gdzie powinna... Choć skoro piszesz, że leży luźno to nie powinna się niby cofać... Ja u siebie nigdy takiego problemu nie miałem...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
clashtorny
Głaszczący Kanapę
Posty: 26
Rejestracja: pt, 8 sie 2014, 10:12
Województwo: podkarpackie

Re: Opór pokrętła ssania - intruder 1400VS

Post autor: clashtorny »

Ok panowie. problem rozwiązany. Okazuje się że najprostsze rozwiązania są najlepsze tzn wystarczyło dokręcić mocniej śrubę mocującą pokrętło ssania....Mam nadzieję że mój ciężki przypadek pomoże innym :mrgreen:
ODPOWIEDZ