twardosc przedniego zawieszenie w mojej marudzie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
stempel

twardosc przedniego zawieszenie w mojej marudzie

Post autor: stempel »

Po bliskim spotkaniu z kraweznikiem (piii) zmuszony bylem wymienic rury oslonowe przedniego zawieszenia. oczywiscie w slad za tym wymienilem tez uszczelnienie i olej. bedac w sklepie mila pani (!) dala mi do wyboru dwa rodzaje oleju : pierwszy ktorego nazwy nie pamietam o oznaczeniu 5-10 (i ten byl przez nia rekomendowany do marudy) oraz drugi Mobil 15-20. Biorac pod uwage to, ze na wczesnieszym (oryginalnym) zawieszenie wydawalo mi sie za miekkie wybor padl na mobila 15-20. (mysle ze te cyfrowe oznaczenia okreslaja lepkosc/gestosc oleju :-/ ) Fakt jest taki, ze po wymianie zawieszenie wydaje mi sie teraz za twarde...
Moje pytanie jest nastepujace: czy mozna dostac olej o posredniej wartosci lub czy moze mozna mieszac rzadsze i gestsze oleje ze soba by uzyskac optymalna gestosc ?
Prosze o podpowiedz
Pozdrawiam, stempel
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

witaj.
w poprzednim motocyklu zmieszalem dwa oleje roznej gestosci ale tej samej firmy.wszystko bylo dobrze ,efekt osiagniety.
(podobno to czesty proceder)
pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Mozesz kupic np. Motul 10 lub 15 lub 20 z czego 15 i 20 to raczej do sportow. Jak mozesz to sobie wymien na 10.
ObrazekObrazek
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

te oznaczenie pierwszego oleju ( 5 - 10) wskazuje że to też mobil, ja w intruzie wymieniałem teraz uszczelniacze bo ciekły no i oczywiście olej też, wlałem Motul 10W i powiem że jeździ się rewelacyjnie, jest tak wielka różnica na + w prowadzeniu, że każdemu będę polecał taki zabieg jak wymiana uszczelniaczy i oleju w lagach co 20K km :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
ODPOWIEDZ