GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

Witam.Posiadam suzuki GSR 600 z 2010r . Moim problemem Jest nie wkręcanie sie na obroty, moto max kreci sie do 11 -11,5 tyś. A więc od początku... Po zmostkowaniu kostki serwisowej mam błąd c-26. Wyświetla sie on po rozgrzaniu moto podczas jazdy i kręcenia go na maź czyli do tych 11 tyś. Zmieniłem cewkofajki miejscami 2 z 3 i potem wyskakiwały dwa błedy c-25 i c-26. Czyli to raczej nie cewkofajka...Nastepnie sprawdziłek kable, wszystko dociska i wygląda na dobre, przy mniejszych prędkościach obrotowych bład nie występuje. Potem diagnoza padła na komputer, wymieniłem go na inny, nic nie pomogło, rozebrałem też i zmieniłem filtr w pompie paliwa, filtr powietrza, świece... Ale moto jak sie nie wkręca tak się nie wkręca. POMOCY !

edit:1 Sprawdziłem przed chwilą czujnik sprzęgła i stopki, wyczytałem że one też lubią robić takie problemy, zmierzyłem wszystkie wtryski maja po 11 cztli idealne według serwisówki , Tps niestety nie moglem zmierzyć nie miałem nasatki takiej dziwna jakaś jesy gwiazdka z bolcem w śroku, próbowałem srubokrętem odkręcić ale nie dało rady i dałem za wygraną żeby nie poomykać całkiem... Bateria troche słaba jest , Spoczynek 12,6 Rozruch spada do 7,6 PO uruchomieniu ( na światłach mam automatyczne ładowanie ) 14,2 na 1.4 tyś i 14025 na 5 tyś obrotow. Brakuje mi już pomysłow. znalazłem wtyczkę od czujnika położenia wału ale nie znalazłem w serwisówce jak go zmierzyć. Pomocy !

edit2: https://megawrzuta.pl/files/72dc93c5101 ... 7e16c1.mp4
koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

Zmierzyłem czujnik mieści sie w serwisówce jeszcze raz przejrzałem wszystkie wtyczki i wyczyściełem złacza wszędzie wygląda ok.Ale motocykl nadal sie nie wkręca na obroty. Zamówiłem nowy czujnik wałków rozdządu i zobaczymy... Jedynie on chyba może być winowajcą...
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: AdamOSA »

Raczej bym obstawił problem z zasilaniem ..Musisz wykonywać pomiary na działającym silniku czy przypadkiem nie ucieka ci zasilanie cewko-fajek /wtrysków ...poruszaj wiązką główną na całej długości jak masz dużo szczęścia to trafisz .. posprawdzaj masy ... i rozgałęśniki zasilania 12V taka czarne kostki do których lecą pomarańczowe kable .. najszybciej ustalisz na oscyloskopie a nie zwykłym mierniku może masz jakiegoś kumpla elektronika . Pamiętaj że im wyższe obroty tym większe zapotrzebowanie na prąd i spadki napięć zasilających będą większe . Poszukaj ewentualnych przetarć / przebić wiązki głównej
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

Doszły mi 4 nowe cefkofajki, i czujnik położenia wałków rozchądu, nie dało to rozwiazania. Ale. TEraz moto szarpnie przy 11,5 tyś. Potem wywala bład c 25,c 26. I kręci sie dalej do 13 tyś ale trwa to cała wiecznośc około 3 sekund. Brakuje mi już pomysłów. Tak czyściłem te dwie wsówki o ktorych mówiełeś. Jedna czarna wyzej licznika druga niżej mniejsza. Szukałem kabli ale mieszkam w bloku nie mam nawet garazu a o serwisie szkoda gadać...był w nim 2 dni i cytuję. " To jak szukanie ikły w stogu siana" nic nie zrobili a skasowali. Przeglądałem cała instalację juz nie wiem....
HiRide
Głaszczący Kanapę
Posty: 37
Rejestracja: czw, 9 lut 2017, 10:14
Województwo: śląskie

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: HiRide »

Też tak miałem. Pomoglo wyczyszczenie filtra na pompie paliwa. Zmienilem też swiece na irydowe ale to raczej nie miało znaczenia
koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

Też wyrzucał ci błedy na 2 cylindrach? Heh zapomniałem dopisać ale filterek w pompie paliwa też załozyłem nowy. Stary wygladał jak herbata tzn był tego koloru. Nic nie zmieniło może troszkę szybciej na obroty sie wkręca.
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: AdamOSA »

Przylutuj długi kabel do przewodu pomarańczowo-białego 2 lub 3 wtyczki cewko-fajki .
Jam moto będzie chodziło na wolnych przymocuj je do + aku i wkręcaj na obroty , jezeli dobrym tropem idziemy to powinno Ci sie wkręcać bez problemu . Przed wyłączeniem moto odłącz kabel . Uważaj żeby przewód nie zwierać do masy .
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

A czy tam nie ma nic na tych kablach? i czy podpinając je bezpośrednio nie spale kompa lub czegoś innego ? Czy taka metoda na pewno jest bezpieczna ? tzn mam odciąć całkiem kabel idacy do komp czy zrobić narzutkę na niego ?
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: AdamOSA »

Rozmawiamy o przewodach przy wtyczkach do cewkofajek kolor pomarańczowy z białym paskiem

1."A czy tam nie ma nic na tych kablach?" ...zaraz zacznę odpowiadać na pytania zgodnie z ich treścią ... tak jest izolacja
2.Ten kabel nie leci do kompa
3.nie masz go odcinać tylko dołączyć,dolutować,"zrobić narzutkę"(cokolwiek to oznacza)
4.Tym kablem leci zasilanie z akumulatora po stacyjce (dlatego pisałem żebyś go odłączył przed wyłączeniem silnika .
5.Metoda jest 100% bezpieczna jeżeli nie będziesz tego kabla podłączał gdzie indziej ...do innych przewodów , do ramy , nie zanurzał w zbiorniku i inne nie wymienione .
6.Jak nie czujesz się na siłach znajdź mechanika a nie próbuj sam ....
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

Ok dziekuję bardzo. Spróbuje w poniedziałek.
koza23
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 12 kwie 2017, 22:04
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Zagranica

Re: GSR 600 - NIE WKRĘCA SIE NA OBROTY POMOCY !!

Post autor: koza23 »

Miałem dzis chwile i zrobiłem tak jak radził kolega. Niestety bez efektu żadnego.... Moto jak nie wkręcało sie tak sie nie wkręca...
ODPOWIEDZ