Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

W tym dziale możecie umieszczać ogłoszenia kupna, sprzedaży lub zamiany.
!! UWAGA !! Wszystko co nie jest zwiazane z motocyklami (lub będą to motocykle innej marki niż SUZUKI) bedzie kasowane.
Ten dział to nie forum do dyskusji.
Hoder
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 2 cze 2016, 15:56
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: Hoder »

Uszanowanko! Stała się tragedia ;) śruby docisku sprzęgła mi strzeliły przy wymianie sprężynek...

Chodzi o numer 22 na poniższym schemacie:
https://sklepmoto46.pl/suzuki/czesci-ek ... 784#scheme

Tragedia polega na tym, że w czwartek zaczynam urlop i trasę po Polsce... czy ktoś z Poznania lub okolic ma takie śruby lub namiar na miejsce, w którym od ręki je dostanę?
bruns
Podpatrywacz
Posty: 17
Rejestracja: wt, 20 gru 2016, 20:08
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: bruns »

Określenie "strzeliły" nic nie wyjaśnia , napisz normalnie co z nimi się stało.
Hoder
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 2 cze 2016, 15:56
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: Hoder »

bruns pisze:Określenie "strzeliły" nic nie wyjaśnia , napisz normalnie co z nimi się stało.
tak naprawdę nie ma to znaczenia - przekręciłem je przy dokręcaniu (klucz dynamometryczny do bani :evil: ). W każdym razie muszę mieć nowe.
bruns
Podpatrywacz
Posty: 17
Rejestracja: wt, 20 gru 2016, 20:08
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: bruns »

Śruby są stalowe , a kosz sprzęgła ze stopu alu . Poprzeciągałeś gwinty w koszu , więc wymiana samych śrub na nowe nic nie pomoże .
martines
Zmieniacz Żarówek
Posty: 56
Rejestracja: ndz, 10 sty 2016, 14:26
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Wurzburg/Bawaria, w Polsce- Podlasie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: martines »

Jak przeciągnąłes to lipa pozostaje ci przegwintowanie na wiekszy rozmiar albo rozwiercenie i wkrecenie tulejek o ile bedzie wystarczajaco miejsca na taka operacje.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2185
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: harpoon »

bruns pisze:Śruby są stalowe , a kosz sprzęgła ze stopu alu . Poprzeciągałeś gwinty w koszu , więc wymiana samych śrub na nowe nic nie pomoże .
bruns pisze:Śruby są stalowe , a kosz sprzęgła ze stopu alu . Poprzeciągałeś gwinty w koszu , więc wymiana samych śrub na nowe nic nie pomoże .

Niekoniecznie musi być tak źle, wiem, bo miałem to samo. Śruby są dość delikatne i wcale nie problem jest je urwać. Sam urwałem jedną, resztę urwanej śruby udało się wykręcić... Te śruby na moje wyczucie powinno się wymienić przy każdorazowym rozbieraniu sprzęgła. Po urwaniu tej jednej obejrzałem je sobie dokładnie i było widać wyraźne przewężenie (śruba jakby naciągnięta była).
Wydaje mi się, że najprędzej je kupisz w ASO, nie powinny kosztować dużych pieniędzy. Można tez jedną wziąć na wzór (a właściwie dwie, bo z tego co pamiętam mają dwie długości) i pojechać gdzieś do sklepu z technikami zamocowań. Oprócz rozmiaru dość istotne będą parametry wytrzymałościowe. Ja kupowałem razem ze sprężynami w ASO.
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
marian07

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: marian07 »

One są delikatne - potwierdzam (takie w sumie mają być bo praktycznie to tylko utrzymują) i trzeba uważać przy dokręcaniu. Kiedyś ratowałem kosz od jakiejś hondy, poprzedni mechanik jak składał dokręcił za mocno i przy demontażu pourywały się prawie wszystkie (były przeciągnięte). Nawiercaliśmy na wiertarce kolumnowej - tak radzę robić żeby czasem nie popsuć sprawy małą wiertarką ręczną. Potem dorabialiśmy śruby (miały nietypowe niskie łby) i przy pomiarze twardości oryginalnej aż się zdziwiłem - delikatniuśka zwykła stal.
Hoder
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 2 cze 2016, 15:56
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: Hoder »

Panowie! Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) ASO mnie olali na razie, ale jutro powinienem mieć śruby nowe i zobaczymy czy gwint będzie trzymał.

A co do twardości śrubek - rzeczywiście do najmocniejszych nie należą. Szczerze mówiąc chciałem je wymienić, ale właśnie nigdzie w necie nie było, a czas oczekiwania na oryginały masakryczny. No i się dorobiłem...
Hoder
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 2 cze 2016, 15:56
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: Hoder »

Zamykając temat: gwinty były ok, śrubki wymieniłem i sprzęgło śmiga jak powinno :)
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2185
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Pilne! Śruby docisku sprzęgła Intruder 1400 z 2000 r.

Post autor: harpoon »

Hoder pisze:Zamykając temat: gwinty były ok, śrubki wymieniłem i sprzęgło śmiga jak powinno :)
Jak mówiłem, wcale nie musiało być źle... Te śruby mają to do siebie :wink:
Brawo Ty :wink:
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
ODPOWIEDZ