Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Post autor: chicken19 »

Chciałem zapytać jaka maksymalna szerokość opon na tył może być zastosowana w imbryku?Teraz mam 160/60/17.

Przeszukując oferty w internecie zainteresowały mnie opony Pirelli Scorpion oraz Pirelli Diablo Strada.Czy ktoś miał z nimi kontakt lub ich używa?Jest fajna cena i Diablo Strada można kupić z 2017.

Jaki jest ogólnie okres przydatności do użytku opony motocyklowej?Wiadomo że czym nowsza to lepiej to zrozumiałe.Pytam dlatego bo w internecie sprzedawcy oferują wysokiej klasy opony ale z roczników nawet 2012.Do jakiego roku wstecz warto się interesować oponami tak żeby jeszcze na nich bezpiecznie jeździć?Pozdrawiam
Skalmar
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 9 cze 2017, 17:39
Województwo: mazowieckie

Re: Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Post autor: Skalmar »

Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Post autor: Waldex »

Kup takie opony w jakie fabryka ubierała (rozmiar).
Starszych niż 2 lata nie kupuj, bo pewnie sam ze 2,3 sezony polatasz...
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Post autor: chicken19 »

Fabryka ubierała w 140/70/17.Raz że będą wyglądały jak w rowerze a dwa to silnik jest po swapie na 750 i wolał bym żeby była szersza i trzymała się drogi.
tadziomaru1
Śmigający inaczej...
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 29 lis 2015, 14:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kawałek od Radomia
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Post autor: tadziomaru1 »

Fabryka ubierała w 140/80. Miałem w zeszłym roku ten sam dylemat, no i w końcu założyłem ori fabryczny rozmiar, stwierdziłem, że nie będę kombinował, bo chcę żeby to się jak najlepiej trzymało drogi i żeby się na tym nie zabić zanim nie nauczę się trochę jeździć, więc niech będzie tak jak zaleciła fabryka. Szerokość tylnej opony jest uzależniona od szerokości felgi, gdybym miał felgę szerszą o pół cala, założyłbym oponę 160-tke, są tańsze i jest duuużo większy wybór. Przy za szerokiej oponie na wąskiej feldze istnieje ryzyko zawijania się opony, przestrzegali przed tym specjaliści w różnych artykułach, także użytkownicy na forach motocyklowych, więc wolałem nie ryzykować, ale nie tak dawno Bohas tu gdzieś pisał, że miał chyba 160-tkę i było OK, możesz sobie poszukać tego tematu. Jeśli komuś zależy na szerszej oponie, to taką szerszą felgę można założyć np. od ciut nowszego Bandita, albo od Katany dwójki. Ja mam fajne, oryginalne felgi w fioletowym kolorze, więc nie chciałem wymieniać, kupiłem oryginalny rozmiar opon na przód i tył. Postawiłem na Metzeler Sportec Classik, opony przewidziane do takiego typu motocykla i nareszcie opony bardzo nowoczesne do właśnie takiego motocykla. Czy są dobre, trudno mi powiedzieć, ostatnio na Metzelerach jeździłem ze dwadzieścia parę lat temu eMZetką :D . Nie mam porównania, to mój pierwszy motocykl po latach, na pewno są lepsze niż te które były przed wymianą, to czuję. Trzeba by żeby się Bohas przejechał moją Kataną, to by coś mądrego powiedział, będę Go chciał o to poprosić przy najbliższej okazji, albo kogoś kto wcześniej trochę Kataną pojeździł.
P.S. Tak w ogóle to jaką masz szerokość felgi? Jeśli masz tą węższą, to do 750-tki można by założyć tą o pół cala szerszą.
GSX 600F Jest motocykl - a jednak! ***** No i Katana odjechała...
Nadal jest motocykl, sportowy literek 171KM, ale już nie Suzuki...
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Opony do imbryka oraz ogólnie kilka pytań.

Post autor: chicken19 »

Mam seryjną felgę która była montowana w imbryku 600.Silnik pochodzi z 750 i właśnie chcę znaleźć kompromis pomiędzy tą felgą a ciut szerszą oponą która odpowiednio przeniesie moc na drogę.Na aktualnej oponie 160/60/17 zrobiłem może 150 kilometrów.Opona jest stara i nie wygłupiam się na niej więc w zasadzie nie mogłem się na niej poskładać w obawie o zdrowie i życie.Ta musi wystarczyć jeszcze na dojazd na przegląd i do serwisu na synchro,zawory i tam miałem też wymienić oponę lub dwie jeśli gotówka pozwoli.
ODPOWIEDZ