Co jest :| ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Alucard

Co jest :| ?

Post autor: Alucard »

Co jakiś czas odpalam Mojego Gs500 w zime i niedwano zauwarzyłem ze prawy gar jest o wiele bardziej gorący szy od lewego :| dlaczego :| hm... czy to moze przez gaźniki ?:| moze ktoś wie ?
Franz

Post autor: Franz »

Nie pali na niego tak jak powinien. przerywa swieca, wyczyscic, albo wymienic ale to na wiosne dopiero proponuje.Jak juz zaczaniesz jezdzic na dobre i sucho bedzie.

bo tak szkoda swiec i tak padna po tygodniu.

pozdro.
cyngiel

Post autor: cyngiel »

Hej,
katujesz silnik. Silnik odpalony jako zimny powinien dojść do temperatury pracy, łącznie z olejem. Oznacza to konieczność PRZEJECHANIA min. 10 km! Popełniasz niestety częsty bład. Skutkiem tego jest brak temp. samooczyszczania świec - stąd prawdopodobnie Twój problem. Ponadto spaliny przedostające się do skrzyni korbowej dostarczają tam wodę w postaci gazu-pary. Ta z kolei w zetknięciu z zimnym olejem i ściankami skrapla się i wpada do oleju...mam pisać dalej? Na ssaniu nadmiar paliwa zmywa Ci film olejowy na cylindrach. Jeśli nie możesz nawinąć co miesiąć tych kilkunastu km., to po wymianie oleju i filtra po sezonie i 1 jeździe myjąco-konserwującej silnik wykręć świece wlej po 5ccm oleju do garów. Daj VI bieg, przekręć parę razy kołem, żeby rozprowadzić olej i wkręć świece. Zatkaj wydech i daj silnikowi spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W zimie przypilnuj akumulatora i pobujaj się w garażu, by przekręcić opony i rozruszać uszczelniacze teleskopów.
Wysusz świece albo wymień. Za nadmierne grzanie może być też odpowiedzialna zbyt uboga mieszanka paliwowo-powietrzna.

Do zbaczenia na Wyrazowie Ziomalu :D. Też mam GS 500 golasa :lol:
Franz

Post autor: Franz »

No i az przyjemnie sie czyta :)

szacuneczek

pozdro.
Alucard

Post autor: Alucard »

Zawsze rozgrzewam silnik na wolnych obrotach i w zime odpalam go raz na tydzien na okolo 20min ... Ale tak jak mowicie poczekam jak bedzie cieplej i kupie nowe świece i dokonam przeglądu w serwisie
cyngiel

Post autor: cyngiel »

Alucard daj znać, czy dostałeś moją odpowiedź pocztą. :)
shejmek

Post autor: shejmek »

Witam :D
czuję się zobowiązany do publicznego podziękowana cynglowi za informację przekazane na formum a także osobiscie :spoko: .
Pozdrawiam :D
cyngiel

Post autor: cyngiel »

:oops: jak mogę, to pomogę. Mam w tym przyjemność. :tancze:
ODPOWIEDZ