Olej?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
mucha

Olej?

Post autor: mucha »

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc najpierw się witam :mrgreen:.

Z powodu zbliżającej się wielkimi krokami wiosny :twisted: , ośmielam się zadać pytanie: jakiego oleju używacie (syntetyk), tym samym jaki byście polecili :?: Słyszałem bardzo dobre opinie o olejach Motula, zarówno tych samochodowych jak i motocyklowych.
Moto

olej

Post autor: Moto »

Witam
Ja latam na "Castrol R4 Superbike" i bardzo go polecam.
Jeżdżę VZ 800, właściwie zawsze z pasażerką i sporym bagażem, głównie w trasy po Polsce.
Zmieniam olej regularnie co 6000+filtr. Na liczniku mam 24000km i jak na razie silnik zachowuje się idealnie, zawory są w porządku, cyrkulacja też, skrzynia działa płynnie, silnik się nie grzeje, wentylator włączył mi się 2 razy w życiu (termostat sprawny)

W Vz-etach jest tylko 2,1 oleju, więc Suzuki postawiło wysoko poprzeczkę względem wymagań.
Podsumowując.
Olej sprawdzony, z czystym sumieniem polecam

Pozdrawiam
Krzysiek

P.S.
A oto opis producenta:

Castrol R4 Superbike
Castrol R4 Superbike jest przeznaczony do wszystkich, najbardziej wysilonych 4-suwowych silników motocyklowych zarówno japońskiej jak i europejskiej konstrukcji. Castrol R4 Superbike to zaawansowany technicznie, w pełni syntetyczny olej pozwalający na zwiększenie efektywnej mocy silnika w całym zakresie obrotów i skrócenie czasu reakcji silnika na zmianę położenia przepustnicy. Dzięki unikalnej nisko-lepkościowej formulacji pozwala na uzyskanie lepszych przyspieszeń i szybszej zmiany biegów, niz inne syntetyczne oleje do silników motocyklowych. Castrol R4 Superbike zapewnia kompletną ochrone silnika, pozwalając na pełne wykorzystanie mozliwości nowoczesnych wysoko-wysilonych 4-suwowych silników motocyklowych.

Klasa lepkości: 10W-50
Klasa jakości: API SG, JASO (T903) MA

****Ale to oczywiście standardowe mydlenie oczu****
Dom

Post autor: Dom »

Ja zmieniam co sezon razem filtrem, a leje co mi wpadnie w ręce z tym że w sezonie dolewam tego samego i zawsze pólsyntetyczny 10W40
ByQ
BS Brother
BS Brother
Posty: 1568
Rejestracja: sob, 26 mar 2005, 20:20
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Olej

Post autor: ByQ »

A co polecicie do "pełnoletniego" :wink: Intrudera?
ODPOWIEDZ