Pytanko

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Grzechu

Pytanko

Post autor: Grzechu »

Czołem panowie
Może ktoś poradzi mi w pewnie bardzo prostej sprawie. Otóż chcę odrobinę skrócic (zwęzić) kierownicę w mojej maszynce. Problem polega na tym że wewnątrz rurki są te "bajery" ( fachowej nazwy nie znam) do których wkręca się śruby mocujące manetki. Czy można je w jakiś sposób przesunąć tak żeby to wszystko pasowało? Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam
jajo

Post autor: jajo »

te "bajery" najpierw trzeba wyjąć. później obciąć kierownicę i dopiero wtedy kombinować.
ale w sumie to zależy od konstrukcji kierownicy, więc nie musi być tak łatwo :D

powodzenia

a tak przy okazji to mam oryginalną kierownicę do VZ800 MARAUDER - jak ktoś chce to mogę "opchnąć"
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Te "bajery" - jeśli dobrze zrozumiałem - to gumowe tuleje, za którymi są metalowe podkładki z nakrętkami, w które wkręcasz śruby mocujące te srebrne końcówki na kierownicy. Jeśli je całkowicie wykręcisz to możesz mieć kłopoty z ponownym wkręceniem ich w te właśnie nakrętki. Popuść śruby tylko na tyle żeby można było wyciagnąć całe to ustrojstwo w całości. To działa jak rozpręzna tuleja - im bardziej wkręcasz śrubę tym bardziej nakrętka z podkładką "wciągana" jest do gumowej tuleji rozszerzając ją. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Grzechu

Post autor: Grzechu »

Wielkie dzięki panowie za pomoc. No to zabieram się do roboty. Miłego wiosennego śmigania :0 Pozdrawiam !!!
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Tutaj mozesz sobie obejrzeć jak to wygląda w całości.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47118128
Zdjęcie niewyraźne ale w połączeniu z naszymi opisami wszystko powinno być jasne. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Grzechu

Post autor: Grzechu »

Wielkie dzięki za link. No teraz to już napewno dam sobie rade:). Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ