Marauder-pytania...

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
piotr123

Marauder-pytania...

Post autor: piotr123 »

Witam wszystkich.Jestem tu nowy i mam nadzieje że wstapie do grona brectwa od suzuki :D
Nosze sie z zamiarem kupna MARAUDERA.
Ogladałem ostatnio jeden taki i mam pare pytań dla uzytkowników tego modelu.
Po pierwsze na co zwróciłem uwage to bardzo miekki przód.Mozna powiedzioec ze prawie pływajacy.Czy wystarczy tylko zwiekszyć mu twardośc?
Z jakim spalaniem moge się spotkac w trakcie uzytkowania?Dodam ze jezdze normalnie;-)
Czy moto lubi pozerać oliwke?
W trakcie pracy moto ma jakby przepały(raz po raz pryknie -strzeli)w wydechy-aha-wydechy firmowe ale wybebeszone.Czytałem gdzies(chyba Swiat motocykli) ze ten model ma do tego tendencje.Czeste ustawianie gaźników...
Może podpowiecie mi na co zwrócisz szczególna uwage przy kupnie tego moto.Chce jeszcze raz jechać do goscia i oblukac motocykl.W końcu to nie kupowanie czapki gruszek :)
pozdrawiam i licze na cenne wskazówki-PIOTR-jezdzacy do tej pory wszystkim oprócz choppera-wszystko przedemną :D
Tomek

Post autor: Tomek »

Cześć!
Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:
Miękki przód: w zasadzie nie przeszkadza (przynajmniej mnie) - po prostu trzeba się przyzwyczaić.
Spalanie: około 5 l/100km przy spokojnej jeździe do 120 km/h, jak chcesz jeździć ostro musisz liczyć się z 7-8 l/100km
Oliwa: mój Marauder (ok 12000 km na liczniku) nie potrzebuje dolewek oleju - ale przy większym przebiegu może...
Strzelanie w wydech: chyba przy pustym wydechu normalne...
Poza tym Marauder jest dobrym motorem - mam go 2 lata (przebieg jw.) i w zasadzie nic się nie dzieje. Prowadzi się nieźle.
Pozdrawiam!
Tomek
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Marauder jest względnie miękki z przodu ale nie pływający. Może odczuwasz coś takiego ponieważ - jak piszesz - to pierwszy cruiser, na którym siedzisz. To może być dla Ciebie nowość. Przy wolniejszym łuku Maraś ma tendencje do walenia się na bok.
Ale moto może pływać bo jest po crash-teście. Bez pomiarów ramy ciężko to stwierdzić ale jak dostał z przodu porządnie to będzie robił dwa ślady. Znajdź kałużę, przejedź i sprawdź. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt, 10 cze 2005, 08:20 przez Lechul, łącznie zmieniany 1 raz.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
jajo

Post autor: jajo »

miękki przód??
w moim jest aż za twardy (chociaż to sie przydaje, bo ten krótki skok przy dużych nierównościach może łatwo dobijać- ostatnio mi sie przydazylo na naszych cudownych koleinach >branych w poprzek<<)
piotr123

Post autor: piotr123 »

Dzieki Panowie :D
Lakiluki

Post autor: Lakiluki »

Witaj !!
Też jestem dość świeżym posiadaczem Marauderka i jest to mój pierwszy motor. Moje odczucia pokrywają sie z wersją Tomka choć nie latam z prędkościami pow. 120 km/h i jeszcze mi tyle nie spalił. Jeśli chodzi o właściwości jezdne to nie mam porównania ale pow. 100 km zaczyna mnie boleć tyłek, może to wynika z mojego wzrostu 1,9 m. Żona twierdzi, że tylna kanapa jest trochę twarda, ale chyba odkryłem dlaczego twardość amorków była na max. Wczoraj zmniejszyłem jest lepiej. Ponadto wszystko ok wygląd super, lubię grubą oponę z przodu, odgłos piękny, mam nadzieję ze będzie służył długo.
Pozdrowienia Łukasz :P
ODPOWIEDZ