Oryginalny sissy-bar - co za syf !

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
mario33

Oryginalny sissy-bar - co za syf !

Post autor: mario33 »

Ostatnio mam jakiegoś pecha. Najpierw gleba parkingowa, a teraz to...

Strasznie mnie wkurza wożenie się z plecakiem (na plecach ;) więc postanowiłem, że założe sobie sissy-bara z bagażnikiem i kupię sobie torbę nakłądaną na oparcie. W kuźni motocyklowej powiedziano mi, że to potrwa z 2-3 tygodnie i będzie z 800 zł kosztować.

Pomyślałem sobie, że skoro fabryczny kosztuje (z rabatem) też z 800 i będzie w kilka dni to po co się męczyć - sprowadzę sobie.

I oto co z tego wyszło:
Sissy-bar rzeczywiście był w tydzień. Chłopaki z Gadimexu fajnie się sprawili (w tym miejscu pozdrawiam - bo są super) - od ręki mi zamontowali i było lux.

Ale przyjechałem do domu, oglądam i.... rany boskieeeee... co za badziewie... Spawy nie pochromowane tylko ocynkowane :shock: z boku są takie blaszki z płaskownika - blacha pofalowana jak diabli... Ale to jeszcze nie wszystko - przejechałem palcem po rurce i... pod lekkim dotykiem CHROM ZACZĄŁ ODPADAĆ PŁATAMI !!! W okolicach śrub, zapewne dokręcanych mechanicznie - chrom po prostu odpada :shock: :evil: :shock: :evil: :shock:

O ja Cie $@#$@$$ mać Wasza @#$@#$!$%... piiiiiiiiiiiiiiiiiii etc... sobie myśle... Nie dość że zabuliłem jak za za zboże, firmowe akcesoria biorę, Firmę wspieram, a tu takie @!$%$#% bazdziewie ?!?!?!? :shock:

Nic to - muszę reklamować, najchętniej bym oddał w piiiiiiii... Nauka jest taka - za jasną #@!%%% nie brać akcesriów firmowych. Jak sobie samemu nie zrobisz to będziesz miał... fige z makiem a nie coś sensownego...

Przepraszam, że posta taki przydługawy, ale musiałem się tu uzewnętrznić, a ktoś może się poczuje ostrzeżony dzięki mnie.
Pablo

Post autor: Pablo »

Witam!

A może to po prostu Twój PECH sprawił, że trafiłeś akurat na taki sisibar.
Nie raz zdarza się sytuacja, że podczas produkcji jakiejś parti przytrafi sie kilka felernych sztuk, więc zareklamuj i proszę nie pisz więcej źle o marce SUZUKI, cokolwiek by to miało być np. oryginalna śrubka :evil:

Pozdrawiam
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Chwilka... w kwestii dziadowej czesci mam podobne zdanie - reklamowac. Ale JAK NAJBARDZIEJ pisac o tym, ze jest chalowa bo taki feedback tez pomaga firmie na co ma zwrocic uwage. Swojego czasu w Hajkach pekaly subframe'y... i co, tez nie pisac tylko sie zachwycac?
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Dom

Post autor: Dom »

ja bym radziel skorzystac nie z gwarancji tylko z rekojmi, tym bardziej ze firma ci go mocowala i powinna to zrobic fachowo, co ciebie obchodzi jakis feedback dla firmy, polozenia prawidlowo to nie zaden wielki know-how (trzymajac sie zargonu) tylko partactwo, oddaj i odbierz kase i zrob se sam.

ps. jestes pewien ze to oryginalne? czy tak tylko powiedzieli?
mario33

...

Post autor: mario33 »

Do firmy, która mi to mocowała nic nie mam - sam na własne oczy widziałem jak to robili - od początku do końca. Problem w jakości akcesorium, nie w montażu. Chłopaki w Gadimex-ie znają się na swojej robocie...

Co do oryginalności - to jestem pewien - widziałem oparcie jeszcze zapakowane przed montażem....

A pomimo pecha, faktem jest, że oparcie jest po prostu partacko wykonane - i mam podstawy przypuszczać, że dotyczy to wszystkich sissy-barów, bo jest to problem technologii, a nie niedbalstwa. Dlaczego tak myślę? Ano dlatego, że:
1. sposób wykonania spawów świadczy, że wykonuje się je ODWROTNIE w stosunku do kanonów sztuki - najpierw się bierze chromowane juz rurki, potem je spawa, a potem tylko spawy pokrywa ocynkiem; w zyciu tak nie róbcie ! - najpierw bierze się rurki 'gołe', potem je wygina, potem spawa, a potem NA GOTOWĄ CAŁOŚĆ nakłada chrom.
2. odpadający chrom przy miejscach śrub mocujących poduszkę do stelażu (wraz z zagłębieniami na rurce wokół otworów na śrubę) świadczy o tym, że śruby dokręcane są mechanicznie i to z dużą siłą - zawsze będzie to powodowac odkształcenia mechaniczne.

Więc z pełną świadomościa jeszcze raz powiem - nie warto kupować orygninalnych akcesoriów chromowanych 'by suzuki'.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Akcesoria Mario kupuj w firmach, które zajmują się ich produkcją co najmniej tak długo jak Suzuki zajmuje sie budową i produkcją motocykli. To jest towar tuningowy i należy go brać (jeszcze za taką cenę!!) od tunera a nie od koncernu motoryzacyjnego. To oczywiście nie tłumaczy jakości Twojego sissybaru. Jak najbardziej reklamuj a na przyszłość zwracaj uwagę na jakość przed montażem. I to czegokolwiek. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
stempel

Post autor: stempel »

a ja sie zastanawiam gdzie podziala sie kontrola jakosci ??!! Tak duza i tak renomowana firma jak Suzuki tymbardziej powinna dbac o jkaosc swoich wyrobow lub wyrobow ktore wykonuja dla niej podwykonawcy. Wlasnie takie sytuacje sprawiaja, ze przylejamy etykiete partacza calej firmie.
Jesli renkojmia nie wypali (problematorzy, pseudo handlowcy) jkanajbardziej reklamowac !!!
Powodzenia

Wiatru we wlosach i much na zebach

pozdrawiam, stempel
ODPOWIEDZ