wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Rostwór »

Jaka różnica, prócz cenowej i estetycznej, jest w jednym typie wydechu, ale z innego tworzywa? czy różnica w dźwięku jest słyszalna, czy tylko estetyka się liczy?
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Vais

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Vais »

cena i waga jest inna, karbon, tytan i stal na koncu , w tej kolejnosci

pozd.
covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: covboy »

Też myślę że waga jest główną różnicą, wiele się wyjaśnia jak się weżmie karbon do ręki.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4260
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Emil »

ja mysle ze glownie lans, znaczy sie estetyka dziwek i moc chcialem powiedziec :P
poza tym, czy czasami ta nazwa nie dotyczy tylko materialu z jakiego zrobiona jest zewnetrzna pucha, gdy cala zawartosc jest dokladnie identyczna albo zblizona?
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Sligier

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Sligier »

stal i tytan się gnie i po ewentualnym dzwonie jest szansa na uratowanie wydechu, karbon pęka i nadaje się już tylko na śmietnik, ale za to jest najlżejszy.
Bauma

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Bauma »

kolektor zostawilem fabryczny reszta Akrapa wersja Carbonowa wagowo fabryczny 9-10kg Akrap 1,6kg, takze roznica w masie dosyc znaczaca jak na samym wydechu, tlumiki z prawdziwym carbonem mozna bez problemu dotknac bez obaw o poparzenie...
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4260
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Emil »

Bauma pisze:kolektor zostawilem fabryczny reszta Akrapa wersja Carbonowa wagowo fabryczny 9-10kg Akrap 1,6kg, takze roznica w masie dosyc znaczaca jak na samym wydechu, tlumiki z prawdziwym carbonem mozna bez problemu dotknac bez obaw o poparzenie...
pytanie jest o roznice wagi pomiedzy poszczegolnymi wersjami, bo ze przelot bedzie lzejszy od serii to nie ulega watpliwosci
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bauma

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Bauma »

Emil autor tematu nawet nie uzyl slowa "waga" to dlaczego uwazasz, ze o to pyta i tylko o tym mowa?? wg mnie pyta o roznice uzytego materialu do budowy tlumika z podkresleniem na roznice dzwieku (czy material ma na to wpyl) niz skupial sie na samej wadze...
mowilem tylko o swojej sytuacji z malym porownaniem mojego fabrycznego wydechu do mojego wymienionego wydechu, mysle ze jedno zdanie od siebie nikogo nie urazilo a zdarza sie mi tu wiecej spamu czytac nawet w tym temacie :wink:

poza tym poruszylem aspekt termiczny o ktorym wczesniej nie wspomniano, a jest on zalezny od kompozytow uzytych w konstrukcji tlumika, moim zdaniem z korzyscia dla karbonu....
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Rostwór »

waga na mnie nie interesuje. Z powodów wizualnych i termicznych chciałbym wziąć karbon, ale on kosztuje i to niestety czasami różnica jest taka, że za cenę 2 puszek stalowych kupuje się jedną karbonową... więc nie wiem, czy warto pakować się w karbon. Choć z drugiej strony karbonowy niczego nie przypali...

uważacie, że warto poczekać i zbierać na karbonowe wydeszki?
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: KROPEK »

Ja myślę, że jedynie w przypadku jeżeli masz stałego plecaka lub duży zestaw podróżny, który często będziesz używał. Ewentualnie, twój poziom estetyki nie pozwala na nic innego :mrgreen: !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Pit

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Pit »

Rostwór pisze:waga na mnie nie interesuje. Z powodów wizualnych i termicznych chciałbym wziąć karbon, ale on kosztuje i to niestety czasami różnica jest taka, że za cenę 2 puszek stalowych kupuje się jedną karbonową... więc nie wiem, czy warto pakować się w karbon. Choć z drugiej strony karbonowy niczego nie przypali...
Pomysl nad tlumikiem z tytanu. Mam 'przelotowy tytan' (MHP), huczy pieknie (po przelot), nic nie przypala (bo przelot i tytan) i wazy mniej niz stal.
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Rostwór »

ceny tytanu i karbonu są porównywalne. Ja muszę kupić dwie puszki, a za stal zapłacę troszkę więcej, niż za jedną puszkę karbonową lub tytanową...
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: daab »

A jakie wydechy - markę - masz na myśli ? Są bardzo duże różnice w cenie między producentami, ostatnio badałem temat. :D
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Rostwór »

zastanawiałem się nad IXILami, ARROW niestety już nie ma w ofercie do TL
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Lesio
Zmieniacz Żarówek
Posty: 121
Rejestracja: wt, 28 paź 2008, 20:02
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: wydech karbonowy/tytanowy/stalowy

Post autor: Lesio »

Jeżeli marka nie jest dla Ciebie najwazniejsza to jest taka firma Viper i powiem, że wydechy ładnie buczą na SV/TL. Wrzuć sobie na Youtube i bedziesz miał namiastkę dżwięku. http://www.youtube.com/watch?v=zGo2ONkR ... re=related
Slaba jakość w rzeczywistości grają znacznie lepiej :D

A cena atrakcyjna:)
3/4 R ---> GSX 1400
tel. 691 400 445
ODPOWIEDZ