Sprzeglo

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Zablokowany
Bauma

Sprzeglo

Post autor: Bauma »

witam!
mam taki dziwny objaw... motocykl na tylnim stojaku odpalam troszke gazu dodam to tylne kolo sie kreci... co gorsze wcisne sprzeglo wrzuce jedynke puszcze sprzeglo kolo rusza i jak wcisne sprzeglo kolo dalej jest napedzane i dodajac gazu przyspiesza mimo wcisnietego sprzegla... pomaga zatrzymac tylko tylni hamulec albo wrzucenie biegu jalowego... podczas jazdy nic dziwnego nie odczulem tylko na stojaku po zmianie zebatek i lancucha...wczesniej jak byl na stojaku nie bylo tego... regulacja przy klamce sprzegla nie pomaga...
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Sprzeglo

Post autor: Emil »

musisz je bardziej skrecic (przy silniku 2ga regulacja) albo juz do wymiany jest
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
THOMAS
The Real One
The Real One
Posty: 33
Rejestracja: pn, 14 lip 2008, 11:56
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzeglo

Post autor: THOMAS »

Emil.. Może będziesz w stanie podpowiedzieć mi czemu klejenie sprzęgła to objaw zużytego sprzęgła.. Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem sprzęgła w moto.. U mnie od początku jest tak że jak odpalam zimnego dziorka na biegu z wciśniętym sprzęgłem to motocykl delikatnie rusza.. Jak nie złapie temperatury 90`C to przy mocnym pałowaniu łapie uślizg ale z tego co czytałem to normalne.. Jak temperatura jest już oki to nie zauważyłem ślizgania ani ruszania przy odpalaniu. Moto kupiłem z przebiegiem 40 tyś dla tego spodziewam się różnych niespodziewajek;) Wszelkie ustawienia zrobiłem książkowo przy wymianie napędu..
Z góry dzięki za podpowiedź..
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Sprzeglo

Post autor: Emil »

na zimno, ze kolo sie kreci jak jest w gorze to w miare normalne (olej gesty i wszystko sklejone) ale nie powinien az ciagnac calego moto

dlaczego odpalasz na biegu?

z reszta co ja tu bede wypracowanie robil jak tylko podstawy wiem, gdzie jest Osa? ;)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bauma

Re: Sprzeglo

Post autor: Bauma »

ta druga regulacja krecic tak aby mocniej linke napiac?? czy nie patrzec na efekt tylko krecic metoda prob i bledow i co chwile sprawdzac jak sie na stojaku zachowuje??
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Sprzeglo

Post autor: Emil »

nie na stojaku tylko ustaw, zapal i zobacz kiedy lapie z jedynki np.
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Sprzeglo

Post autor: AdamOSA »

Jeździć , jeździć , nie ogrzewać garażu próbami i szukaniem problemu .
Na luzie , na gęstym oleju może ciągnąć jak się rozgrzeje olej przestaje ( i tu różnie z różnymi modelami )

Cieszyć się z takiego działania bo smarowanie łąńcucha można przeprowadzić bez dotykania moto . :D

Co moge powiedzieć na temat twojego moto :
-masz nie zapieczone tylne zaciski
- nie masz zatartych łożysk tylnego koła i ogólnie masz dobry (łatwo chodzący ) zestaw zębatki+łańcuch+tylne koło .

Nic tylko się cieszyć że moc wyprodukowana przez kotłownie nie jest tracona na tarcia i leci na gume .

Pozdrawiam
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
Bauma

Re: Sprzeglo

Post autor: Bauma »

ok czyli na luzie to spokojnie....
ale czy nie jest to dziwne ze jak wrzuce bieg (obojetnie ktory, bo na wszystkich to samo) puszcze sprzeglo kolo jest napedzane (norma), wciskam sprzeglo a tu zadnej roznicy kolo dalej jest napedzane bez znaczenia czy cieply czy zimny...jedyna roznica to taka ze z wcisnietym sprzeglem mozna tylnim hamulcem zatrzymac kolo i potem reka je utrzymac w stanie zatrzymania (po odjeciu reki dalej rusza i sie kreci ok 15km/h na pierwszym biegu) a jak sprzeglo puszczone to hamujac tylnim dusi sie silnik (czyli prawidlowo)

napewno to wszystko to normalne i nie mam sie czym martwic?? jesli cos nie tak to wole za wczasu zadzialac zanim wiecej balaganu sie narabo albo co gorsza odmowi posluszenstwa w trasie....
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: Sprzeglo

Post autor: figer »

Wiesz co, AdamOSA chcial Ci delikatnie przekazac, zebys przestal wyszukiwac dziure w calym, tylko zebys zaczal jezdzic..
Masz sprzeglo cierne w kapieli olejowej. Zawsze Ci sie bedzie kolo krecilo na wcisnietym sprzegle, bo taka jest budowa tego motocykla.
Dla mnie EOT.
ObrazekObrazek
Bauma

Re: Sprzeglo

Post autor: Bauma »

figer relax dopiero zapoznaje sie z budowa i chcislem sie upewnic gdyz odnioslem wrazenie ze Adam odniosl sie tylko do krecenia na luzie a nie biegu z wcisnietym sprzeglem...


dzieki za wytlumaczenie i uspokojenie :!: czyli upewnilem sie ze slusznie zrobilem podejmujac decyzje o zmianie lancucha i zebatek, stary zestaw w takim razie musial stawiac juz spory opor......moze mi spalanie spadnie bo ostatnio poszlo ze plecaczek za ciezki :oops: :mrgreen:
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Sprzeglo

Post autor: Emil »

figer pisze:Wiesz co, AdamOSA chcial Ci delikatnie przekazac, zebys przestal wyszukiwac dziure w calym, tylko zebys zaczal jezdzic..
Masz sprzeglo cierne w kapieli olejowej. Zawsze Ci sie bedzie kolo krecilo na wcisnietym sprzegle, bo taka jest budowa tego motocykla.
Dla mnie EOT.
troche sie rusza to normalne, ale z tego co Bauma opisuje to jak dla mnie za mocno mu ciagnie

nie masz kogos zeby zerknal obiektywnie? bo takie opisy to sobie mozna..

EDIT:
Bauma pisze:ale czy nie jest to dziwne ze jak wrzuce bieg (obojetnie ktory, bo na wszystkich to samo) puszcze sprzeglo kolo jest napedzane (norma), wciskam sprzeglo a tu zadnej roznicy kolo dalej jest napedzane bez znaczenia czy cieply czy zimny...
ale to na podstawce czy jak siedzisz? zakladam ze jak siedzisz (skoro pisalem zebys na podstawce sie nie martwil :angry_smile: )

PS. rzuc jakiegos twarzowego avatara
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bauma

Re: Sprzeglo

Post autor: Bauma »

nakrecilem filmik, mam nadzieje, ze on pomoze... jak jest cieply to juz na luzie nie ciagnal... i przy okazji pokazalem moja nieszczesna stopke, ktora pewnie jest powodem FI... na filmie pokazane jest ze trzymajac sprzeglo kolo jest napedzane ale duuzej sily nie trzeba aby je zatrzymac....
http://www.youtube.com/watch?v=vdL5PIXIFZU
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Sprzeglo

Post autor: Emil »

co Ty uparcie na tej podstawce?
jak dla mnie wyglada spoko jak Osa pisal
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Sprzeglo

Post autor: KROPEK »

Brak paliwa czy co?? Postaw se samochód na kołki i zobacz będzie tak samo!! Jeździć, jeździć, to nie narząd do pieszczenia tylko przyrząd do jeżdżenia :twisted: !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Bauma

Re: Sprzeglo

Post autor: Bauma »

skoro jest OK to dobrze...bez stojaka jest tak jak powinno byc.
poprostu na pierwszy rzut oka uznalem ze nie powinien ciagnac kiedy wciskam sprzeglo mimo bycia na stojaku... wolalem sie upewnic a w razie gdyby cos jednak to oznaczalo zlego w pore zadzialac a nie jak bedzie za pozno....

jeszcze raz dzieki!!! z mojej strony koniec tematu, no chyba ze ktos po obejrzeniu filmiku jednak uzna ze tak nie powinno sie dziac...
Zablokowany