GSR 600 - Jaki olej?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Grzechu

GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Grzechu »

Orientuje się ktoś może co leją serwisy ASO Suzuki do Gsrów. Chodzi mi o to czy jest to półsyntetyk, czy może pełny syntetyk. No i jaka marka - ale to już tak z ciekawości :-) Czeka mnie przegląd po 12000, a nie wiem co było wlane po 6000?

Z góry dzięki
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: Jaki olej w GSR 600?

Post autor: qgel »

mi po 6000km w Diablo wlali: Advance Ultra4 10W40
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
Grzechu

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Grzechu »

Dzięki za info
hawk

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: hawk »

z tego co mowili w serwisie Suzuki w Szczecinie, po 6000 km, wlewaja pelny syntetyk.brakuje mi jeszcze poltor tysiaca ale przyuwaze co i jak...na razie 10w40 motul
chemik

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: chemik »

We francji leja castrola, w niemczech shella, w polsce shella.
Ja smigałem na półsentetyku, zrobiłem 20000 km i moto w rewelacyjnym stanie zmieniło właściciela. Polecam półsyntetyk.
Grzechu

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Grzechu »

W Polsce w serwisach leją shell pełny syntetyk. Ja zalałem właśnie Shell Advance Ultra4 10W40. Wcześniej zalany był ASO dokładnie takim olejem.

Pozdro
Sherlock
Zmieniacz Żarówek
Posty: 128
Rejestracja: śr, 15 paź 2008, 08:37
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław / Kalisz

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Sherlock »

Ja zalewam Motul 300V 10W40 :D
GSR 600 K6
gg:1608017
tel: 502 339 034 albo 604 805 812
wojtek.matecki@gmail.com
http://www.bikepics.com/members/sherlock83/
Grzechu

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Grzechu »

Ostatnio trochę sie zdziwiłem bo w pewnym ASO Suzuki chcieli mi wlać półsyntetyk. Wspomnę tylko że moto jeździ od początku na pełnym syntetyku...? Cóż, pewnie mają dużo i muszą się pozbyć...

Pozdro,
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 962
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: kicek »

Mi w ASO (Lublin) zalewają Castrola pełen syntetyk.
ByłGSR 600A K7 + IXIL teraz została pustka :(
http://www.bikepics.com/members/kicek/
Galeria
TEL. 608-284-938
chemik

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: chemik »

Jak juz pisałem wcześniej mi lali półsyntetyk do GSR, teraz zasiadam GSXR 750 K8i też leją półsyntetyk.
hawk

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: hawk »

hm... mi w serwisie powiedzieli ze teraz po dotarciu wleja syntetyk-... mam ksiazke gwarancyjna w jezyku niemieckim i tam jest napisane jaki olej lac,kilka typow wymienionych ale ja tylko hande ho potrafie... pisalem do pewnej pani Moniki N z Suzuki Polska by przeslala instrukcje oslugii w jezyku polskim ale tydzien mija i bez odzewu,... moze adres zle wpisalem...
deejayslonio

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: deejayslonio »

Olej zmieniałem tydzień temu przy przebiegu 12000km. Zalałem Motula 7100.
Bob

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Bob »

Suzuki według instrukcji zaleca olej do GSRa 600 klasy lepkościowej 10W/40. Nalezy przez to rozumieć, że nie niżej. Nic nie piszą czy semi syntetyk, czy full syntetyk. Mój jeździł na Motulu 10W40 półsyntetycznym, ostatnie dwie wymiany to Motul 10W/40 Czy ktoś z szanownych Kolegów jeździ na pełnym syntetyku klasy lepkościowej 10W/50 ? Na jakim ?
Bob

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Bob »

Nitk, nic :(
Dziwi mnie czemu prawie wszędzie Motula polecają, że co, że Valvoline olejów robić nie umie do moto ?
Syntetyczne droższe :(, ale jak są to warto syntetyk zalewać. Same plusy dodatnie. No może do starych silników które już brudu w sobie nagromadziły to syntetyk może mieć za dużo skutecznych dodatków dyspersyjnych i brudy mogą pójść w obieg mimo filtra.
Necik
BS Admin
BS Admin
Posty: 1838
Rejestracja: ndz, 4 maja 2014, 09:14
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Polubił posty: 80
Otrzymane Polubienia: 12

Re: GSR 600 - Jaki olej?

Post autor: Necik »

Ja osobiscie jezdze na tym co chyba wiekszosc z nas, czyli Motul 10w40. Jezdze juz 3 sezon i wszystko jest cacy, wiec po co zmieniac:)
Co do wpisu kolegi powyzej, to z nikt tu nie pisze, ze valvoline jest BE... Poprostu jakos tak sie przyjelo, ze wiekszosc z nas leje Motula, ale to nie ozn., ze inne oleje nie sa lepsze. Kazdy leje co chce :) Co napewno to Castrola bym nie wlal. Za duzo maja tam tych uszlachetniaczy :(
Motoryna Pony 301
CZ 175
ETZ MZ 251
Suzuki GSX 650FA (LeoVince)
tel.: 606-744-720
0Rh+
,,Nieważne gdzie, ważne z kim"
Zablokowany