Hamulce GSXR 1000K4

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
domi

Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: domi »

Witam
Mam takie pytanie...
Czy i jak uzyskac lepsze hamulce (przód) w gsxr 1000k4
Wiem ,że pewnie powiecie kup oplot ... tak ale czy on cos zmieni...??
Dot mam 5.1
Klocki orginal hmm może to one w wczesniejszym GSXR 750 k3 bylo to samo tez mialem orginalne klocki i przewody....

Jak mozna poprawic wydajnosc ukladu?
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: figer »

Jezeli nie chcesz probowac z oplotem, bo nie wiesz czy cos zmieni, proponuje zamienic pompe radialna i zaciski na brembo. Efekt gwarantowany :mrgreen:
ObrazekObrazek
Kichol
BS Brother
BS Brother
Posty: 149
Rejestracja: śr, 22 kwie 2009, 20:09
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Skórzewo/Poznań

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: Kichol »

"Wiem ,że pewnie powiecie kup oplot ... tak ale czy on cos zmieni...??"

oj zmieni :D
można też zmienić klocki na jakieś inne np. Galfer <ponoć dobre, przynajmniej tam mówili> będę je montował za jakieś 2 tyg do swojej, ale na początku zainwestował bym jednak w te przewody. Sam zimą zakładałem i jestem b. zadowolony.

Pozdrawiam
k_kistowski@wp.pl
kom. 508 591 037
domi

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: domi »

Ok czyli
Oplot+ lepsze kloci podales taka firme a moze cos innego?
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: Emil »

oplot Ci nie poprawi hamowania tylko nie bedzie spadac efektywnosc z czasem (nie bedzie klamka wpadac coraz bardziej), oplot polecam jesli ktos chce ostro jezdzic

dot 5.1 zasadniczo wymaga innych przewodow hamulcowych niz dot 4, wiec wlewajac 5.1 mogles sobie narozrabiac a nawet rozpuscic uszczelnienie przewodow

pompa brembo czy jakas inna nie poprawi hamowania, nawet je troche odczuwalnie pogorszy, poprawi natomiast wyczucie zarowno przy wciskaniu jak i puszczaniu, mozesz sobie darowac, no chyba ze caly zestaw - pompa, tarcze, zaciski (wtedy od razu wymagane inne klocki), nie wiem ile to poprawi ale kieszen wyczysci ostro :D

dobre klocki.. to na pewno duzo daje, ale seryjne (nissin niebieskie?) czy cl sbk5 to na prawde bardzo dobre klocki, wiec jak nie masz jakiegos badziewia wsadzonego to lepiej od seryjnych jedynie mozna yoshimury wsadzic, w zeszlym roku kupione jako uzywane od Szkopka kosztowaly cos kolo 700zl :roll:

podsumowujac wsadz oplot, seryjne klocki albo porownywalne i sie przyzwyczaj :)
(oraz oczywiscie popracuj nad technika hamowania, bo tutaj baaardzo duzo mozna wywalczyc)

ps. dobre ustawienie zawieszenia i dobra opona tez ma wplyw
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Dread

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: Dread »

to co napisal Emil i dodalbym jeszcze iz przy ostrej jezdzie czestotliosc wymiany plynu to minimum 2 - 3 razy w roku.
domi

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: domi »

Aha czyli oplot + klocki i generalnie trzeba delikatnie z hamulcami na poczatku ...
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: Emil »

moim zdaniem 2-3razy do roku to przesada, nowy na sezon to i tak czesto

ale przede wszystkim podstawy o ktorych sie czasami zapomina - dla dobrego hamowania najwazniejsze jest zeby hamulce byly dobrze odpowietrzone ;)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
domi

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: domi »

Spokojnie o bąbelki w przewodzie.... :roll: Generalnie jak uzyskac lepsze dzialanie/wydajnosc hamulców w dobrej cenie
(Oplot+klocki ??)
musi88

Re: Hamulce GSXR 1000K4

Post autor: musi88 »

zaloz po prostu oplot! zostaw nawet seryjna pompe (wiadomym jest ze radialka o wiele wydajniejsza) ale i tak poczujesz o wiele wieksza sile hamowanie po zwyklej wymianie przewodow hamulcowych. najtansze i najlepsze rozwiaznie.
ODPOWIEDZ