GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Zablokowany
katemro

GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Post autor: katemro »

ema,
przy ilu obrotach k6 600 podnosi sie na gumę? jakos nie moge mojej poderwać wysoko... kręce do 6-8 odpuszczam i daje tak do 10-12 i troszeczkę podrywa, ale mało...
jak wam idzie? ;] bedę wdzięczna za odpwiedz ;]
p.s. nie wiem gdzie dodać ten temat :/
pozdro
kasia
Bauma

Re: PRZY ILU OBROTACH STAWIA SUZI 600 NA GUME??

Post autor: Bauma »

mi bez problemu idzie z 5-6 tys obr...skoro slabo Tobie podrywa to pewnie za slabo manetke odkrecasz....kumpel ma podobny problem i musi poprostu sie przelamac...ja robie z tych obr co napisalem ok 2mm przymykam manetke i szybko dodaje gazu sporo gazu (ale z wyczuciem stopniowo probowac dawkowanie gazu aby nie przedobrzyc bo w najlepszym wypadku mocno idzie sie przestraszyc jak zbyt gwaltownie pojdzie w pion) i potem probuje poki co tylko manetka a nie cialem utrzymac przednie kolo w powietrzu...jak juz czujesz ze przod spada dodaj mu gazu aby mozliwie jak najdelikatniej wyladowac, zwieksza zywot moto, komfort jazdy oraz bezpieczenstwo...oczywiscie pomaga tez odsuniecie sie od zbiornika paliwa aby odciazyc przod...a potem tylko cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc....pamietaj nie cwicz nigdy sama!!! i dobrze sie nagrywac to jest jedyna okazja aby samemu zobaczyc jak to wychodzi...

poki co tak mi to wychodzi http://www.youtube.com/watch?v=m9v_LpT7 ... annel_page

mowa oczywiscie o moto z fabrycznym napedem i z pierwszego biegu...

Powodzenia
katemro

Re: PRZY ILU OBROTACH STAWIA SUZI 600 NA GUME??

Post autor: katemro »

dzisiaj bede znowu cwiczyc ;] może rzeczywiscie za wolno to robię ;/
dobra zobaczymy co z tego wyjdzie i bede pisac jakie efekty
Bauma

Re: PRZY ILU OBROTACH STAWIA SUZI 600 NA GUME??

Post autor: Bauma »

to musi szybko sie dziac aby skorzystac na "bujnieciu" zawieszenia sprowokowanemu przymknieciem i szybkim oraz mocnym otworzeniem przepustnicy...mimo ze pierwszy bieg stwarza na tyle duzy opor ze gdyby cos poszlo nie tak to zamkniecie manetki pozwala wrocic do pozycji wyjsciowej ale lepiej asekurowac sie tylnim hamulcem...
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Post autor: WolfRaider »

Nie umiem wheelie, ale chciałbym się nauczyć.
6000 tys obr./min? Jaka to prędkość w Waszym maszynach?
Ja próbowałem swoim B12,5 przy 4 tys obr./min, ale choć producent pisze, że to dla niego maks. momentu, to nie wstał.
Przy większej prędkości się bałem...

P.S.
Piszę oczywiście o 1 biegu.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
Bauma

Re: GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Post autor: Bauma »

ok 50-60km/h
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Post autor: Emil »

pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
adu
BS Brother
BS Brother
Posty: 1628
Rejestracja: czw, 2 lut 2006, 01:10
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Post autor: adu »

Usiądź jak najdalej na siodle :mrgreen:

Dobra, to był dżołk. A tak poważnie, to nie da się nauczyć gumować czytając "dobre rady". Najlepiej podczepić się pod kogoś, kto ma o tym pojęcie i ćwiczyć na żywo. Najważniejsze to próbować, próbować i ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Zamykamy temat. Eeeeeemiiiiiilllll :twisted:
J... mustangówka 50, XF650 Freewind, K... ER-6F, GSX-R 1000, B... F700GS, GSR600, GSR750, B... R Nine T
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSX-R 600 K6 przy ilu obrotach stawia na gume?

Post autor: Emil »

adu pisze:Zamykamy temat. Eeeeeemiiiiiilllll :twisted:
zara, niech sie wyczerpie, poza tym Ty mi nie mow co mam robic :jezyk: :lol:

chociaz w sumie co tu wiecej dodac, juz sie zaczelo nie na temat

a filmiki tez sa niezle do nauki, krok po kroku omowione jak psuc sprzeta (jak ktos "nie szprecha po inglisz" to przykro mi, ale po PL nie widzialem materialow, z reszta to i tak do techniki jazdy dyskusja)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Zablokowany