Przygotowanie motoru

Dział dla Braci z województwa pomorskiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: motorynka

ODPOWIEDZ
Dz1kson

Przygotowanie motoru

Post autor: Dz1kson »

Witam
Chciałem zapytac kogos kto juz nie 1 raz przezimował motocykl.Do dzisiaj ciagle raz w tygodniu przepalam go w garażu tak okolo 20 min ale robi sie juz to meczace ;] . Tak wiec prosze o info co zrobic aby moto przezimowalo mile w garazu.Z gory dzieki
Piniu
Śmigający inaczej...
Posty: 777
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 21:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Piniu »

Temat pewnie był wałkowany wpizdylion razy:-) ale dlaczegoby nie przypomnieć:
-podstawowa rzecz, staraj się aby akumulator nie miał spadków napięcia, krótko mówiąc podłącz go do ładowarki z opcją zimowania, ładowarka musi być dedykowana do aku motocyklowego,
-postaw moto najlepiej tak aby obie opony były w powietrzu (ja niestety tego nie robię),
-zalej zbiornik do pełna,
-przykryj moto
-odwiedzaj go, przytulaj jak najczęściej aby o Tobie nie zapomniał ;-)

Pozdro
Dz1kson

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Dz1kson »

Opony mam na deseczkach z terakoty i na nich gumowe okladziny moze tak byc ? w rury wlozylem szmaty akumulator wyciagne do chaty i bede go co jakis czas ladowal.A jak zakleje takim alla plastrem duzym przezroczystym wlew paliwa bo tu pewnie chodzi o jakies skraplanie czy cos :D
Jajco
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 939
Rejestracja: sob, 12 lip 2008, 10:34
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Jaktorów

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Jajco »

A ja własśnie zatargałem sprzęta do salonu i teraz leży sobie pod kołderką na nowej kanapie, ze skóry.
Tylko jakoś chipsów nie chce jeść, i browarek rano też nie ruszony... Nie wiem..., może telewizor mu przynieść jeszcze...? :wink:
Pozdrawiam, Paweł
GSX 750 Inazuma był, jest ...


tel. 604829880
PINIO
BS Brother
BS Brother
Posty: 376
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 19:02
Województwo: -
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: PINIO »

Jajco pisze:A ja własśnie zatargałem sprzęta do salonu i teraz leży sobie pod kołderką na nowej kanapie, ze skóry.
Tylko jakoś chipsów nie chce jeść, i browarek rano też nie ruszony... Nie wiem..., może telewizor mu przynieść jeszcze...? :wink:
pomasuj, pogadaj, pogłaszcz, pocałuj, nastrojowa muzyka może jakieś wspólne wino...chipsy, browar i telewizor hahahahahaha zestaw kibica PZPN
Pi
GSX 600 F jajo 98 ----->sprzedany, jest zastępcza Suza...
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Waldex »

O zimowaniu motoru wiele napisano, ja mam swoją metodę. W każdym zimowym miesiącu raz, albo cześciej mimo mrozu droga bywa czysta (tak było 2 zimy wstecz). Wyjeżdzam wtedy na godzinny przelocik. Przypominam sobie jak się jeździ :), aku się podładuje, reszta moto się rozrusza, przed powrotem dotankowuję "nowego" paliwka. Olej zmieniam "co przebieg", nie mam problemu, czy przed zimą czy na wiosnę:) Jak na raie się sprawdza...
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: qgel »

ja ta jak Waldek (no chyba że mocno zimno, wtedy jeżdżę krócej, ale nie krócej niż 20 minut, bo wtedy aku sie nie naładuje)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: bohas »

Waldex pisze:[...]Przypominam sobie jak się jeździ :), aku się podładuje[...]
qgel pisze:[...]ale nie krócej niż 20 minut, bo wtedy aku sie nie naładuje)
Jedna ważna rzecz !! Kiedy temperatura spada poniżej 5ºC niech Wam sie nie wydaje, że aku sie podładował. Jest to tylko takie złudzenie. Poniżej tej temp. spada efektywność ładowania czyli rośnie siła elektromotoryczna ale nie wzrasta pojemność a więc napięcie na zaciskach pojdzie w górę lecz stopień naładowania niestety nie. Lepiej jest aku wyciągnąć z moto i ładować ale w zakresie temperatury od 5ºC do 40ºC.
Przemek
BS Brother
BS Brother
Posty: 992
Rejestracja: ndz, 23 maja 2004, 19:04
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Przemek »

Paliwo do pełna, aku do domu, na wiosnę w odwrotnej kolejności. :angry_smile:
Pozdrawiam. Przemek
GSF1200S
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Waldex »

Przemek pisze:Paliwo do pełna, aku do domu, na wiosnę w odwrotnej kolejności. :angry_smile:
czyli na wiosnę:
aku do pełna, paliwo do domu :mrgreen:
bohas pisze:
Waldex pisze:[...]Przypominam sobie jak się jeździ :), aku się podładuje[...]
qgel pisze:[...]ale nie krócej niż 20 minut, bo wtedy aku sie nie naładuje)
Jedna ważna rzecz !! Kiedy temperatura spada poniżej 5ºC niech Wam sie nie wydaje, że aku sie podładował. Jest to tylko takie złudzenie. Poniżej tej temp. spada efektywność ładowania czyli rośnie siła elektromotoryczna ale nie wzrasta pojemność a więc napięcie na zaciskach pojdzie w górę lecz stopień naładowania niestety nie. Lepiej jest aku wyciągnąć z moto i ładować ale w zakresie temperatury od 5ºC do 40ºC.
Pierwszy raz czytam taką teorię... A z praktyki, drugą zimę tak doładowuję akumulator w zimie. Prostownika akumulator z motocykla nie widział, zresztą nie nabyłem takowego. Nie miałem problemów z uruchomieniem (odpukać). Być może wpływ na to ma fakt, że moto zimuje w ok. 10u stopniach i jak wyjadę na zew., to się tak od razu nie schłodzi i przynajmniej na początku trochę podładuje.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1878
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Mar »

W garazu 10 st caly czas, obojetnie jak na dworze jest, aku nie wyciagam, nie odpalam przez zime, zatankowane do pelna i przykryte sobie zimuje. Problemow wiosna brak.

Co do poziomu paliwa chodzi o to zeby Ci sie woda w zbiorniku nie skraplala.
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
EVi

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: EVi »

...jak w garażu dodatnia temperatura - nie wyjmuję, jak minusowa - aku do domu :D ... No i rada :lol: - DBAJCIE O AKU JAK O WŁASNĄ KOBIETĘ - tak jak to PINiO opisał :peace: hahahaha a odwdzięczy się wiosną a maszynka będzie niezawodna, wierna i mrrrruczeć będzie tak jak chcę....pozdro !
Dz1kson

Re: Przygotowanie motoru

Post autor: Dz1kson »

Dzieki wszystkim za wypowiedzi ...bak do pelna w dusze szmaty i odlacze klemy ;]
ODPOWIEDZ