Szkocja i Loch Ness 29.05.2010

Dział regionalny dla Braci i Sióstr , którzy są na stałe bądź czasowo poza granicami naszego pięknego kraju.Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszej okolicy

Moderator: ERIC

Vais

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Vais »

A u nas bez zmian czekam na decyzje Pita czy ten termin 03.06 lub 05.06 -ktory bedzie pasował najlepiej ? chyba ze zaden wtedy z Piotrkiem lecimy wariant pierwszy -bez krecenia sie po Europie :wink:
VOYTEK

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: VOYTEK »

Rostwór pisze:My chcemy wyjechać z Polski 17.07. i spędzić na moto 2 tygodnie.
Kierunek: Szkocja
Co po drodze: się zobaczy. Wszystko zależy od pogody i kondycji...
... Dlatego kto chce jechać, to zapraszam. Na pewno odwiedzimy braci z wyspy:)
Niewidze problemu z odwiedzinami, zapraszam bardzo chetnie i bardzooo. Ze jako z braci wyspiarzy mieszkam najblizej szkocji bo zaledwie 130mil. To mozecie zrobic mala przerwe w podrozy na :moto: i zamienic pare slow na :piwko2: ;) no i zrelaksowac sie w jakims pubie. A potem dokonac ataku na szkotow :D :mrgreen:
Pit

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Pit »

marekvais pisze:A u nas bez zmian czekam na decyzje Pita czy ten termin 03.06 lub 05.06 -ktory bedzie pasował najlepiej ? chyba ze zaden wtedy z Piotrkiem lecimy wariant pierwszy -bez krecenia sie po Europie :wink:
Termin 3.06 - 6.06 bylby dla mnie najlepszy :wink:
Mooze bym jeszcze urwal poniedzialek 7-mego wolny.
VOYTEK

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: VOYTEK »

Pit pisze:
marekvais pisze:A u nas bez zmian czekam na decyzje Pita czy ten termin 03.06 l... .

Termin 3.06 - 6.06 bylby dla mnie najlepszy :wink:
Mooze bym jeszcze urwal poniedzialek 7-mego wolny.

To juz mamy w 100% :D potwierdzenie terminu. Czyli pierwszy weekend czerwcza zaklepany :mrgreen: na szkotow.
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: ERIC »

Z racji nietypowego systemu pracy w jakim obecnie pracuję nie mogę się określić ale w miarę możliwości postaram się spotkać i śmignąć z wszystkimi grupami podróżującymi oblukać potwora.
Pozdrawiam Eric
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
Vais

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Vais »

VOYTEK pisze:To juz mamy w 100% :D potwierdzenie terminu. Czyli pierwszy weekend czerwcza zaklepany :mrgreen: na szkotow.

ostateczny termin 29.05 z Polski i 31.05 z Paryza w strone Szkocji
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1790
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: GraDzik »

A więc ramowy plan wyjazdu:
  • 29.05 rano wyjazd z Warszawy. Nocleg gdzieś w Niemczech (może okolice Hannover).
  • 30.05 kontynuacja podróży do Paryża - nocleg w Paryżu.
  • 31.05 Zwiedzanie Paryża i/lub okolic
  • 01.06 wyjazd z Paryża - nocleg w Londynie.
  • 02.06 kontynuujemy podróż w kierunku Szkocji - nocleg pewnie w okolicach Glasgow.
  • od 03-09.06 podróżujemy po Szkocji.
  • 10-11.06 powrót do Paryża
  • 12-13.06 powrót do Warszawy
Możliwy również dłuższy pobyt w Szkocji o dzień/dwa i/lub bezpośredni powrót z Calais do Warszawy (w Calais rozstałbym/rozstalibyśmy się z Markiem)

Szczegóły do uzgodnienia.

Szacowane koszty wyjazdu z Polski.
Braci z Wyspy, proszę o urealnieni moich założeń co do cen wyżywienia i noclegów.

Założenia:
  • Koszty liczone na jedną osobę i jeden motocykl.
  • Zużycie paliwa 7l/100km.
  • Cena noclegu ze śniadaniem
    • EU 30EUR
    • UK 30GBP
  • Cena posiłków (nie mam orientacji... może ktoś podpowie ile trzeba liczyć wyżywienie dzienne bez śniadania)
    • EU 30EUR
    • UK 15GBP
  • Cena paliwa:
    • PL 4,2 PLN/l
    • EU 1,4 EUR/l
    • UK 1,1 GBP/l
  • Cena waluty
    • EUR 4,1PLN
    • GBP 4,4PLN
Koszty
  • Polska:
    • Paliwo 290PLN (~ 2 x 500km -> 70l)
    • Jedzenie 60PLN (2x30)
    • Autostrady 66PLN (2x33)
    Razem ~400PLN
  • EU
    • noclegi 120 EUR (4x30)
    • Jedzenie 120 EUR (4x30)
    • paliwo 274 EUR (2800 km -> 200l)
    • Autostrady 40 (2x20) - nie wiem gdzie, ale http://www.viamichelin.pl tak zeznaje
    • Eurotunel 80 (2x40)
    Razem 630 EUR =~ 2600PLN
  • UK
    • Noclegi 240 GBP (8x30)
    • Jedzenie 120 GBP (8x15)
    • Paliwo 185 GBP (2400km -> 170l)
    Razem 550 GBP =~ 2400PLN
Łącznie około 5400PLN i trasa około 6200km

Na podróż zdecydowani:
  • marekvais
  • Pit
  • VOYTEK
  • Emil
  • PiotrekG
Ostatnio zmieniony ndz, 7 mar 2010, 12:02 przez GraDzik, łącznie zmieniany 6 razy.
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
Vais

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Vais »

Ładnie to napisałeś :D

To są realne ceny,wyżywienie dzienne 30e powinno być ok,noclegi tak trzeba liczyć 50e za pokój 2-3 osób+ śniadanie 5e-7e
Autostrady w EU będziesz miał dwa razy płatną autostradę jak wylecisz z Belgii do Francji w stronę Paryża na odcinku około 170km koszt około 10e(trzeba pamiętać ze by płacić manualnie tzn.u pana lub pani w tedy liczy 5 klasę pojazdu i jest taniej ,jak wlecisz na automat i zapłacisz karta to policzy ci jak za samochód) i z Paryża do Calais 250km 13e
Myślę ze te koszta które wyliczyłeś będą trochę niższe ale nie dużo 8)

może ktoś chciałby dołączyć ?? będziemy 8 dni na wyspach to może wyspiarze dołączyli by do nas na jakiś odcinek 2-3 dni ??

Pozdrawiam Marek
Ostatnio zmieniony pn, 10 maja 2010, 22:44 przez Vais, łącznie zmieniany 1 raz.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Emil »

ja wstepnie wolne zarezerwowalem, zobaczymy co bedzie bo okres troche nie dobry na urlopowanie u mnie, ale i tak. bojcie sie, (raczej) nadchodze :angry_smile: :twisted:
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: ERIC »

Koszta na wyspie co do paliwa i wyżywienia spoko ale co do noclegów to niestety od 30 i w wzwyż nie twierdze ze nie da się taniej ale może być ciężko i nie wiem jak w Szkocji ale polecam poszukać hosteli wtedy nocleg w np.4 osobowym pokoju może być rzędu 15-20 pound za osobę a w okolicach Loch Ness powinno być ich sporo.
Polecam stronkę z hostelami do rezerwacji miejsc noclegowych aby się nie zdziwić i nocować za 50 i wiecej od osoby. Adres stronki HOSTELE

Pozdrawiam Eric

PS. Niestety w tym czasie nie będę mógł wam towarzyszyć co najwyżej kawałek was odprowadzę i trochę z wami śmignę w drodze do Szkocji jak dam rade. Zresztą będzie okazja pogadać na rozpoczęciu.
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1790
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: GraDzik »

Emil pisze:ja wstepnie wolne zarezerwowalem, zobaczymy co bedzie bo okres troche nie dobry na urlopowanie u mnie, ale i tak. bojcie sie, (raczej) nadchodze :angry_smile: :twisted:
Było by super !! Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się zdecyduje. Może również bracia z wyspy - jeśli nie na cały pobyt, to choć na kilka dni.

Tymczasem, zanim wyjedziemy: wirtualna podróż wokół Loch Ness
A dla niedowiarków: potwór z Loch Ness ;)
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
Pit

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Pit »

PiotrekG pisze:A więc ramowy plan wyjazdu:
  • 31.05 wyjazd z Paryża - nocleg wypadnie pewnie w okolicach Londynu lub Birmingham.
  • 01.06 kontynuujemy podróż w kierunku Szkocji - nocleg pewnie w okolicach Glasgow.
  • od 02-09.06 podróżujemy po Szkocji.
Wracam ze Stanow 1 czerwca o 8-mej rano. Bardzo chetnie Was przenocuje i pojade do Szkocji, ale realnie moge ruszyc 2 czerwca rano (sroda). Czy moglibyscie ruszyc z Paryza 1 czerwca i dojechac do mnie w tego samego dnia wieczorem? Akurat odespalbym jet-lag i spakowal sie. :wink:

W kwestii zalozen:
Nocleg w UK za 30f - realny, gdybysmy spali w wiekszych pokojach np. po 4 osoby, to da sie i za 20f :wink:
Dzienne wyzywieniew UK (poza sniadaniem) = spokojnie wyzywisz sie za 15f
Cena paliwa w UK = 1.1f/l
kurs funta = mysle ze bedzie blizej 4.4 niz 4.6
Autostrady w UK sa darmowe, jest jedna platna (kawalek M6) ale wcale nie musimy nia jechac.
Vais

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Vais »

Jeden dzionek to da się przesunąć,mam pewien pomysł :wink:
VOYTEK

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: VOYTEK »

Hmm, to po dedukcyjnym czytaniu wynika ze 2 czerwca o okolicach godzin poludniowych byscie dojechali w moje okolice (polnocna czesc anglii) :) . To od 2go ruszamy, chyba trzeba bedzie :hmm: zachorowac, bo z urlopem bedzie krucho :roll: .
Piter, alez niezle wszystko rozbiles na cznniki pierwsze :ok2:

A co do kosztow noclegowych (namioty) to moga byc mniejsze jesli chodzi o Szkocje, bo tam mozna rozbic namiot gdzie sie chce i za Free i co najwazniejsze to mozna rozpalac OGNISKA !! oni nie maja z tym problemu jak angole ze im ziemia sie wypala :lol: . Szkocja to inny kraj, mam tam paru znajomkow, wlasnie we kwietniu sie wybieram na weekend piwakowy nad LOCH DOON.
Vais

Re: Szkocja i Loch Ness

Post autor: Vais »

Pit pisze:Wracam ze Stanow 1 czerwca o 8-mej rano. Bardzo chetnie Was przenocuje i pojade do Szkocji, ale realnie moge ruszyc 2 czerwca rano (sroda). Czy moglibyscie ruszyc z Paryza 1 czerwca i dojechac do mnie w tego samego dnia wieczorem?

Postanowione ,meldujemy się u Ciebie Pit 01.06 około wieczora :D a nazajutrz ruszamy w stronę Szkocji
ODPOWIEDZ