Gumy dla GSX-R 1K

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Gumy dla GSX-R 1K

Post autor: EvilD »

5 tysiecy przejechane, poki co - bez problemow. Ale tak sobie mysle, ze tylnia guma juz dlugo nie pociagnie. Max do przegladu jak bede spokojnie jezdzil... czyli wychodzi, ze cykl zycia tylnej opony jest 2x krotszy niz w Kawie ZR-7 :(. Ale do rzeczy - porzebuje tylnej opony. Moge oczywiscie ja kupic pewnie w Polandzie, gdzie oddam swoj sprzet do przegladu (bede mial hamowanie przy okazji) ale chcialbym zasiegnac przede wszystkim rad - jaka musze kupic.

Seryjne sa Bridgestone'y BT 12 bodaj i o ile byly nowe byly w miare dobre. Na mokrym i suchym dawaly mocno do zrozumienia co i jak. W miare jak sie zuzywaja (2-3mm bierznika jeszcze) to zaczynaja sie slizgac co mialem i w poprzednim moto, wiec to chyba przypadlosc Battlaxow. Teraz mysle o Michelin Pilot Power, ale... po pierwsze, nie wiem jak z zywotnoscia? Po drugie, nie wiem czy takie mieszanie wyjdzie na dobre - tzn. czy nie lepiej wziac taka sama jak mialem i dopiero po 12 tysiacach zmienic na komplet innych? No i po trzecie - gdzie najlepiej i najtaniej kupowac?

Zalezy mi na maksymalnej przyczepnosci - to na pierwszym miejscu. Pozniej cena.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
studi

Post autor: studi »

przyjedz na motobazar to pokarze ci gościa od opon - sprawdzony juz kilka razy

ps

max przyczepność= miękka guma= mały przebieg
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

No i tak czy siak kupilem Michelin Pilot Power... za kawalek czasu zakladam i opisze roznice :)
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Oponki zdarłem batlaksy salonowe w pierwszym sezonie w tym juz dwa zestawy dunlopy D208GP teraz mam jeszcze przód dunlopa tył juz Michelin sport`y wszystkie opony zdecydowanie się ślizgają jak sie kończą myśle ze jesteśmy zbyt mało profi by oceniać różnicę między flagowymi gumami. Przeczytałem wiele artykułow na temat opon na któych jeździłem i nie widzę takich sygnałów jakie oni tam wypisywali. Jednygo jstem pewien a wszystkie te opony zamykałem do końca na torze i najszybciej rolkowały (ścierały ) się D208GP co do wymiany kompletami to jak ma się grosik to dobrze, jeśli nie spokojnie można przyjąć opcje dwa tyły na jeden przód, jeśli idzie o mieszanie gum przód inny i tył inny myśle że nie ma to wielkiego znaczenia w normalnej jeździe.
Pozdrawiam 8)
PS jak ktoś ma kontakt na tanie nowe gumy podajcie proszę :-)
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Studi dal mi namiar na kolesia -i juz po pierwszych kilku minutach odczuwam, ze na haslo "bractwo suzuki" koles reaguje pozytywnie i sam udziela rabatu (w moim przypadku tak zrobil). Pilot Powera kupilem za 650, wiec zle nie jest... Pytanie ile pociagnie, ale to zaczne sprawdzac juz niedlugo. Ja opony nie zamykam, nie mam takich umiejetnosci, ale i nie smigalem na torze. A na warszawskich dziurkach troche strach. Jak juz znalazlem kilka zakretow na ktorych mozna pocwiczyc to sie pojawil problem z oponami i/lub asfaltem. Po prostu czuje jak mi sie slizgam na Bridgestone'ach i jakos te opony nie bardzo mnie przekonuja. Podobny dystans mam do opon Pirelli, ale to chyba tylko psychika, bo nie jezdzilem na zadnym moto obutym w te gumy. O Pilot Power czytalem za to bardzo duzo i wg. wiekszosci testow opona rzadzi. Poza zachwalaniem przez pismakow mnie do niej przekonuje nieco inny profil - im bardziej opone klade tym wieksza powierzchnia styka sie ona z nawierzchnia. Jest tez 2-skladnikowa, im bardziej na bok tym bardziej miekka. No i kolejny wyjatek ktory sprawdze w praktyce - ponoc wlasnie ta guma trzyma do samego konca. Nie wiem ile w tym wszystkim marketingowego belkotu a ile prawdy. Do tej pory jezdzilem tylko na Bridgestone'ach i Dunlopach 207 (w poprzednim moto) i teraz znow na seryjnych Battlaxach. Dunlopy oceniam znacznie lepiej niz BT, motorek byl szybszy w rakretach i chetniej sie w nie kladl. Na pewno do Dunlopa wroce jak Michelin sie nie sprawdzi. A dla mnie opony to najwazniejsza rzecz w motocyklu.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Jesli chodzi o oponke, to dzis zlapalem pierwszy raz w zyciu... gume i to na przodzie. Czyli w sytuacji "przod dziurawy, tyl zdrapany" nie pozostalo mi nic innego jak poszukac przedniego partnera do pilota power jaki u mnie lezy. Dzwonilem, szukalem... najwczesniej na piatek i to mooooze i nie pilot power tylko sport i za ponad 700zl- z robocizna, taka najlepsza oferte znalazlem. Kiszka. Postanowilem wiec, ze Michelin sobie poleze jeszcze opatulony w folie do zywnosci a ja zaloze komplecik Pirelli MTR21/22 (poprzednik Diablo) w promocji ze wszystkim za tysiaka. Zalozylem i jest niebo a ziemia! Motorek sam wchodzi w zakrety a jak juz wejdzie, niewiarygodnie sie trzyma. Bardzo milo sie rozczarowalem tymi oponkami. Zobaczymy jak bedzie jak sie trosze dotra a pozniej jak sie zuzyja, ale jak na razie baaardzo fajnie to wyglada. Patrzac na opony, to Pilot Power bedzie jeszcze lepszy, szczegolnie przy max zlozeniu, ale juz te sa bardzo dobre. Jesli ktos chce wymienic, to w reklama PolandPosition koniec reklamy maja jeszcze 2 komplety za ta cene.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
ODPOWIEDZ