Rozładowany akumulator-Savage

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
jaron1

Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: jaron1 »

Mam pytanie, a własciwie zaczne od szerszego opisu; nie wiem co sie dzieje,czy to aku do wymiany czy wina ładowania, mianowicie, sa dni, że moto pali bez problemu, nawet gdy stoi dzień, dwa lub trzy, a jest czasami tak jak dzisiaj, wczoraj zjechałem wieczorem postawiłem moto, a dzisiaj do odpalania i jest padniety aku, ledwo co kręci. Dodatkowo zauważyłem, ze jak włączę kierunek to mruga też kontrolka luzu, tzn zmienia natężenie swiatła może nie aż tak mocno ale jest to widoczne, macie jakis pomysł na tą przypadłość??z góry dziekuje za podpowiedzi
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5609
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 123
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: Dany »

Sprawdź masę ( przewód masowy )
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Przemek
BS Brother
BS Brother
Posty: 992
Rejestracja: ndz, 23 maja 2004, 19:04
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: Przemek »

jaron1 pisze:......... macie jakis pomysł na tą przypadłość??z góry dziekuje za podpowiedzi
Mamy, kup nowy akumulator, 79 złotych na allegro.
Pozdrawiam. Przemek
GSF1200S
jaron1

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: jaron1 »

A czy ty kupujesz nowe moto za każdym razem jak nie odpali :?: , myslę, że nie, więc i ja chce wyeliminowac inne przyczyny, bo kupię nowy, a może dalej dziać się tak samo
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1790
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: GraDzik »

Jaron,
Zakup nowego akumulatora może nie być głupim pomysłem. Jeśli aku jest stary to najbardziej prawdopodobna przyczyna.
Sprawdź też kontakty jak radzi Dany.
Jeśli chcesz się jednak pobawić w diagnostę, zacząłbym od pomiaru napięcia na aku w spoczynku, podczas rozruchu i podczas pracy silnika. Bez tego to wróżenie z fusów.
Edit: przygasanie kontrolek może być skutkiem słabego aku, złego lądowania jak również za dużego obciążenia na kierunkowskazach (np. Woda w kierunkach)
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
Nomad
Śmigający inaczej...
Posty: 153
Rejestracja: pn, 1 lut 2010, 15:57
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: Nomad »

Miałem podobnie. Wszystko działa, odpala jak trzeba aż do chwili kiedy nie odpalił :angry_smile: sprawdziłem ładowanie i napiecie ok. Aku niby ok jak badany na obciażenie to przyrząd z miernikiem się wręcz stapiał z czerwoności. Ale koniec z końców okazało się że to była wina Aku. Ładował się nie równomiernie i miał skoki poboru prądu w trakcie ładowania. Aż mi się nie chciało wierzyć i żal mi tyłek ściskał bo to była varta dwu letnia a nie chińskie badziewie. Wymieniłem aku i zmartwienie się skończyło, kręci aż miło.
Jaron może się okazać, że wymiana aku to będzie najmniejszy wydatek - czego ci życzę. :wink:
Savage LS 650, 89 - odjechał ale wspomnienia wspaniałe
teraz 850 boxer a obecnie spieszony
Adam - fpka1410@wp.pl
jaron1

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: jaron1 »

Ok, dzieki wszystkim za odpowiedzi i dobre słowo :D
Przemek
BS Brother
BS Brother
Posty: 992
Rejestracja: ndz, 23 maja 2004, 19:04
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: Przemek »

jaron1 pisze:A czy ty kupujesz nowe moto za każdym razem jak nie odpali :?: ,
Jakby moto kosztowało 79 złotych, to uwierz mi, kupowałbym przy każdej awarii. Ile lat ma twój akumulator i jak jest przechowywany zimą?
Pozdrawiam. Przemek
GSF1200S
jaron1

Re: Rozładowany akumulator-Savage

Post autor: jaron1 »

Nie odzywałem się troche bo nie miałem czasu na sprawdzenie, dzisiaj sprawdziłem i jest tak, po odpaleniu, rozrusznik trochę się nakręcił wiec i napięcie na aku spadło,ale na wolnych obrotach sobie rosło,czyli jakby alternator ładował, mierzyłem na klemach aku, ale jak tylko włączyłem światła, to napięcie leciało dośc szybko w dół, nawet dodanie gazu nie zatrzymało spadku, wiec padnięty jest to alternator czy regulator?????
PS no dobra problem jest już namierzony dzięki sposobowi Osamy, alternator; na żółtych przewodach na jednym przejściu nie ma ładowania
ODPOWIEDZ