GSX-R 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine /TwoBro

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Loop

GSX-R 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine /TwoBro

Post autor: Loop »

Witam serdecznie,
W ostatni czasie udalo mi sie zrobic upgrade moto i z 600 K6 przesiadlem sie na 1000 K8. Tak, jak to bylo w przypadku K6 planuje dosc mocno po podmieniac seryjne elementy moto na akcesoria. K8 zaopatrzylem juz w szybe PUIG, krotkie, czarne klamki i crashpady z WOMET-TECH, STOMPGRIPY i rzecz jasna przyszla pora na modyfikacje ukladu wydechowego. Do 600 K6 zakupilem akrapovica, ktory pieknie gadal, jednak w litrze sprawa jest bardziej skonplikowana. Po pierwsze nalezy zdecydowac, czy kontynuowac seryjne rozwiazanie, czyli dwa kominy po dwoch stronach moto, czy tez po pozbyciu sie kataliz. poprowadzic jeden wydech.
Zdecydowalem, ze poprowadze wydech z jednej strony moto. Od samego poczatku bylem zdecydowany na koncowki wydechu JARDINE GP1, ktore daja piekne brzmienie, ale niestety pojawiaja sie dosc powazne problemy logistyczne i jesli chodzi o kontakt z producentem, to jest niestety fatalny, Nie ma przedstawiciela tej marki w PL...nwet w EU, wiec zwrocilem sie bezposrednio do firmy w USA. Jesli chodzi o kontakt, to jest tragiczny. Odpisali mi na moj mail po ponad tygodniu, a odpowiedz nie wniosla nic nowego. Okazalo sie, ze nie ma wybranego przeze mnie modelu na stocku, ale zeby dowiedziec sie czy i kiedy bedzie musze zlozyc oficjalne zamowienia, a tym samym dokonac wplaty i czekac na wiesci...a okazac sie moze, ze wydech otrzymalbym np. we wrzesniu...sick.Na allegro widzialem jedna uzywke w strasznym stanie, wiec temat Jardine odpuscilem.
Kusi mnie TwoBrothers, bo pieknie gada, ale po pierwsze nie ma wersji na jeden komin, a po drugie tez slabo z dostepnoscia w PL.
Klasyka, czyli Yoshi i Akrap...Po doswiadczeniach (jak najbardziej pozytywnych w K6) z Akrapem od razu bylem zdecydowany na ta marke, jednak wydaje mi sie zbyt dlugi w stosunku do Yoshi,a przez to wyglada troche karykaturalnie. Wiem, ze moze aspekt wizualny powinnien byc na dalszym planie, ale chyba wiele osob przyzna mi racje, ze akcesoryjne dodatki do moto sluza rowneiz poprawie wizualnej. Wiec tak naprawde pozostaly mi dwa modele Yoshi...TRC i R 77 obie w wersji carbon i oczywiscie na jedna strone moto. Czy ma ktos doswiadczenie z tymi konkretnie wydechami w tym konkretnym modelu Suzuki?
Wszelkie rozwazania nt. akcesoryjnych wydechow do 1000 K8 mile widziane.
Pozdrawiam,
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Lechul »

Loop pisze:Wiem, ze moze aspekt wizualny powinnien byc na dalszym planie, ale chyba wiele osob przyzna mi racje, ze akcesoryjne dodatki do moto sluza rowneiz poprawie wizualnej
Przyznaję. I chociaż o gustach się nie dyskutuje to moim zdaniem nie zmieniałbym na 4 w 1 :roll:
Na szybko znalezione fotki K7 ale K8 będzie podobne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Hube

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Hube »

Jeśli mogę cokolwiek poradzić to bezwzględnie zostaw dwa kominy!!! Miałem podobny dylemat ogarniając temat wydechów do Hayabusy. Trafiłem na 4in1, se myślę fajnie. Zobaczyłem foty i... to było gorsze niż reklama biegunki. Zostaw dwa i nie psuj :)

Hube
Loop

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Loop »

Co do 4 w 1 to zdecydowanie pozostaje przy wersji 2 w 1, ale wczytujac sie w technical specifications Yoshi i Akrapa zauwazylem, ze Yoshi jest zdecydowanie cichsza (bardziej cicha ? :mrgreen: od Akrapa. W wersji z wkladka Yoshi ma 94db...bez db killera 97db, a Akrap w wersji Z DB KILLEREM!! 100db :shock:
Mam doswiadczenie z Akrapem i naprawde byl glosny, ale nie przeszkadzal...ma bardzo charakterystyczne, "surowe" brzmienie. Co do Yoshi to doswiadczenia nie mam kompletnie...
Snoopy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 258
Rejestracja: czw, 16 kwie 2009, 14:51
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Snoopy »

Ja mam Yoski w swoim gixie i jesli Akrapovic jest duzo gosniejszy to powiem ci ze przy wiekszych przelotach bedzie niezle dudnilo w glowie.
Juz przy yoszkach slucha muzy w kasku zeby mi w uszach nie dudnilo za bardzo.
Mysle ze Yoszi sa wystarczajaco slyszalne w miescie miedzy autami oczywiscie bez DBkillera
No i mozesz miec problem jesli bedziesz chcial na Poznan wyskoczyc z powodu norm DB
Funciak
BS Brother
BS Brother
Posty: 442
Rejestracja: pn, 28 cze 2010, 09:04
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Funciak »

Ja ze swojego akrapka jestem bardzo zadowolony,choć wiem,że jadących obok jest stanie zdenerwować.Pozdro dla Ptaka i Ptakowej :D Nie znoszą mojego wydechu hehe.Wcześniej w sradzie również miałem cały układ akrapa i dzwięk po prostu miodzio.
Gdy zakładam kask,innaczej patrze na świat.
Gsxr 600 srad pojechał.Gsxr 1000 k5
Obrazek
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: EvilD »

Miałem K7 z Akrapem 4-w-1 slipon w karbonie jako rozwiązanie tańsze, nieco mocniejsze od 2 kominów, głośniejsze (dla mnie to akurat był plus), lżejsze, itp. Kolega miał to samo, tyle że z dwoma kominami. Różnica w mocy nie do wyczucia, tylko faktycznie 2 kominy sa bardziej ciche i z db. kilerami sa homologowane. Jeden już nie. Ogólnie jak kupowałem porównywałem do Yoshi, która jakościowo odstawała nieco. Grała też nieco niżej. Ogólnie polecam.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
adu
BS Brother
BS Brother
Posty: 1628
Rejestracja: czw, 2 lut 2006, 01:10
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: adu »

Ja mam u siebie Yoshi TRC w dualu. Piękne basowe brzmienie a nie tzw. "rzeźnia" ;D Wyglądają również fantastycznie! Nie zamieniłabym ich na nic innego, ale wiadomo - wszystko kwestia gustu ;)
http://imageshack.us/photo/my-images/849/krakw027.jpg/
J... mustangówka 50, XF650 Freewind, K... ER-6F, GSX-R 1000, B... F700GS, GSR600, GSR750, B... R Nine T
Lesio
Zmieniacz Żarówek
Posty: 121
Rejestracja: wt, 28 paź 2008, 20:02
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Lesio »

Poszukaj FMF:)
3/4 R ---> GSX 1400
tel. 691 400 445
Loop

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Loop »

Ostatecznie wybor padl jednak na pieknie brzmiace koncowki Jardine GP1 w czarnym-matowym kolorze. Czekam na shipment z USA i dam znac, jak wszystko wyglada w pelnej okazalosci...dziekuje za podpowiedzi. Przy okazji zglebiania tematu naszla mnie refleksja, ze generalnie ciezko w naszym pieknym kraju zaopatrzec sie w jakies sensowne akcesoria do moto...ale nie ma co narzekac :mrgreen:
Jesli ktos bylby zainteresowany zakupem koncowek wydechu Jardinem i mialby z tym problem, to chetnie pomoge w przeprowadzeniu tematu lacznie z kontaktem do najbardziej operatywnej osoby w tej firmie.
Loop

Re: GSXR 1000 K8 Wydech Yoshimura / Akrapovic / Jardine / Tw

Post autor: Loop »

Witam ponownie,
Z uwagi na brak czasu nie moglem dokonczyc tematu, ale przyszla i na to chwila :wink: Koncowki dostalem po niecalych 2 tygodniach od daty zamowienia i...goraco polecam. Byly dokladnie i bezpiecznie zapakowane. Montaz banalny, a efekt...Dzwiek jest poprostu przepiekny....gleboki bas, ale niesamowicie "agresywny". Jadac spokojnie w miescie wiele osob z daleka odwraca glowy z zaciekawienia co to za maszyna nadciaga :angry_smile: Na trasie nie za glosny.
Kropek nie bedac pewnym, czy juz zalozylem Jardine napisal mi smsa, czy to nie ja lecialem jedna z wiekszych ulic w Bdg, bo poznal po moto i uniformie, ale mowi, ze dzwiek mu nie pasowal, a bylo go cyt. "slyyychac i slyyyychac" :devil: Do tego dzwiek przy odkrecaniu i hamowaniu na torze...przepiekny :mrgreen: Wkrotce wrzuce fotki i moze jakies vid, choc pewnie i tak nie odda akustycznych odznan live :shock:
ODPOWIEDZ