Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Zablokowany
Dealer
BS Brother
BS Brother
Posty: 433
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 19:39
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Dealer »

Hej bracia i siostry,
w niedalekiej przyszłości chciałbym zakupić moto wydając myśle do 15 tys. Jestem zainteresowany SV 1000 lub GSX-R. Wiadomo że roczniki sa różne i oba motocykle się różnia od siebie trochę. Jednak jestem przekonany że dowiem się od was pare przydatnych informacji, które pozwolą mi podjąć właściwy wybór. Gdzie jak gdzię, ale tu to będe miał zapewne dużo informacji od użytkowników tych sprzetów. Piszcie o zaletach jak i wadach bo każdy je ma!!
Dzięki za cenne wskazówki i info
Pozdrawiam
Jawka 50,Simson SR50,Suzuki DR350,Y...XT660R,Y...FZ6N,Y...FZ1S, GSX-R 600 K6, JOW-EJ
Grzegorz
gg 2909906
tel. 791106746
ARh+
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Rostwór »

lepszy będzie... a nie powiem:) po niedzieli na pewno się dowiesz;P

a tak poważnie, nie można powiedziec, co jest lepsze. wszystko zależy do czego Ci jest moto potrzebne
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: luzik »

na zadnej dluzej nie jezdzilem, ale nie widze jakos przewagi sv'ki poza dzwiekiem :)
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Jihadek
Moderator
Moderator
Posty: 1744
Rejestracja: pt, 3 paź 2008, 09:18
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Czemierniki (okolice Radzynia Podlaskiego)
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 38

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Jihadek »

luzik pisze:na zadnej dluzej nie jezdzilem, ale nie widze jakos przewagi sv'ki poza dzwiekiem :)
Ciągnie od 3000 obrotów a nie dopiero przy czerwonym polu?

Jak Rostwór napisał. Zależy do czego. SVka da się naprawdę dynamicznie jeździć w granicy 5000 obrotów i nie trzeba jej kręcić, ale za to trzeba uważać, bo potrafi na jedynce na przykład w pochyleniu zestresować uślizgiem koła przy 3000.
Kefas można czytać jihadek (dżihadek) lub Piotrek 502-683-907
Pasja + Wizja + Działanie = Sukces (CZYLI MOTO!!!)
WSK 125 => MZ ETZ 150e => MZ ETZ 251e => Bandit 600 N => SV 1000 S
ROSA-magneto
BS Brother
BS Brother
Posty: 1606
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 15:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: ROSA-magneto »

powiedz że chcesz srać a nie na dwór i na dwór :lol: kup to na czym się się lepiej czujesz ale moim zdaniem kup GIXA bo na SV będziesz się czuł jak na przemarzniętej kozie hihi
KOMAR,SIMSON,CZ350,MZ ETZ 250, WSK,GSXF600, GSXR K3 1000- kasacja,GSXR K7-K8 1000 .....SUZUKI F 800 GT
te.792680329
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4260
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Emil »

porownanie SV1000 do gixa 1000/750 to lekkie nieporozumienie, SV nie ma tutaj szans, ale jak dodamy ograniczenie finansowe 15K to sie robi problem, bo za tyle z sensownego gixa moze byc ciezko znalezc, szczegolnie jezeli chcemy na prawde cos rozsadnego czyli od K1 w gore, bo ponizej K1 bym nie szukal, najlepiej 1000 K3 ( = K4) albo K5 ( = K6 ) - lub odpowiadajace 750 (nie pamietam, to chyba bedzie o jedna cyferke wieksze) ale te modele to raczej trzeba bedzie wiecej kasy uzbierac - proponuje sie wiec skupic na 750, znalezc cos w dobrym stanie technicznym i "bedzie Pan zadowolony"
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Dealer
BS Brother
BS Brother
Posty: 433
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 19:39
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Dealer »

no do kolejnego sezonu trochę pozostało może uda się i zaoszczędzić nieco więcej....ogólne dzieki za rady i czekam na kolejne wskazówki. może będzie kilka nowych np. o awaryjności lub na co zwracać uwagę przy kupnie któregoś z nich...
Jawka 50,Simson SR50,Suzuki DR350,Y...XT660R,Y...FZ6N,Y...FZ1S, GSX-R 600 K6, JOW-EJ
Grzegorz
gg 2909906
tel. 791106746
ARh+
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2146
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: CyberScyzor »

Ja co prawda nie uzytkowalem ani jednego ani drugiego, ale nie przeszkadza mi to wypowiedziec sie :) No bo tez sie zdziwilem wyborem, to inne motocykle sa. Gixxer to extremalny sport glownie na tor, choc pewnie zaraz Emil powie, ze to swietny turystyk :) SV to SV inny silnik (V) inne duzo gorsze zawieszenie (bardziej miekkie) gang silnika SV jest nie do podje.. znaczy sie fajny jest.. sam sie dlugo zastanawialem nad kupnem SV 1000 jako sport turystyka, ale troche zniechecil mnie stosunek spalania do pojemnosci baku (pojemnosc baku w SV to skandal). No i cenowo SV jest duzo tansza.
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1879
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Mar »

Moze pare slow o SV 1000:
- przypadlosc to pocenie sie o-ringu na lewym deklu, tak mniej wiecej co 40 tkm ;)
- jest baardzo miekka, ale ma juz pelna regulacje zarówno przodu jak i tyłu, mozna ja tez utwardzic, dla jazdy nie ekstremalnej i na nasze dziury ta miekkosc moze byc tez zaleta ;)
- da sie naprawde duze dzienne przebiegi zrobic.....jak ktos ma twarda dupe ;) lub akcesoryjne siedzenie (dzięki Vais :) )
- ogromnym minusem jak wspomnial Scyzor jest pojemnosc zbiornika...co 200-220 km zapala sie rezerwa i trzeba tankowac - dla mnie ok, zapale sobie :)
- pozycja nie jest zbytnio meczaca
- czasem niektorzy sie dziwia jak zostaja z tyłu ;)
- przy pokatowaniu potrafi niemile zdziwic..."o k...a juz musze tankowac??????"
- dzwiek ma zajejefany :D ale trzeba znac umiar wieczorami bo mozna sobie wrogow narobic ;)
- nie trzeba wkrecac na obroty.... :) zeby "szla"

Co do awaryjnosci to przy przebiegu jaki mam (73 tkm) to wymieniane byle:
- łancuch przy ok. 14 tkm i przy ok.60 tkm (ten dzieki partaczom z Motoristy....)
- o-ring na deklu, nie pamietam dokladnie ale cos kolo 40-45 tkm
- tylny amor przy 72 tkm
- silownik sprzegla przy chyba 54 tkm
-pierwszy tyl przy 12 tkm pozniej opony dawaly rade po okolo 24-26 tkm (DiabloStrada i Pilot Road 2CT)
Wiecej grzechów nie pamietam.....nie mowie o oleju, swiecach itp. duperelach bo to według serwisówki.
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4260
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Emil »

temat jest juz dawno zamkniety i wyjasniony, motocykle sa nieporownywalne :angry_smile:
gix jest fajniejszy i bardziej uniwersalny, sv jest tansza (w zakupie) :angry_smile:
jak ktos chce cos konkretnego o danym moto to niech zalozy temat w odpowiednim dziale (albo lepiej poszuka bo juz na pewno jest kilka)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Amar

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Amar »

zdecydowanie GSX-R! ...uzbieraj na 750 K6 a będziesz zadowolony i na torze i w mieście i na trasie :)
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: powell »

Do SV'ki można kupić normalne stelaże do kufrów, a do Gixxa to chyba tylko własna rzeźba zostaje ?
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
Vais

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Vais »

powell pisze:Do SV'ki można kupić normalne stelaże do kufrów, a do Gixxa to chyba tylko własna rzeźba zostaje ?

Speed produkował stelaze , jak by co to do niego
I Rosa ,miał fajny patent,wiec jak by ktos chciał turystychnie to nie widze problemu
Ja tez jestem za GSXR
speed
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 931
Rejestracja: śr, 31 sty 2007, 16:34
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydzia

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: speed »

bawarska dzida ma opracowany stelaż, najadę PL będę
działał z rozmachem :brwi: oczywista pod tekstylne ... choć
plastik/fantastki jest spoko z stelażem dedykowanym
apropo... GiXer w pojedynkę to mu niczego nie brakuje
jest po prostu maX UNIWERSALNY iiii
życzę udanego zakupu ot to tyle :angry_smile:
[
Dealer
BS Brother
BS Brother
Posty: 433
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 19:39
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Co lepsze: SV 1000 czy GSX-R ??

Post autor: Dealer »

no dzięki chłopaki za sugestie i porady. w piątek z braćmi z wlkp. bylem na piwku i również ten temat był poruszony.mimo dużej wypitej ilości wódy i dylania na parkiecie oraz śmiechu co nie miara to stanęło na tym że GSXR 750 to najlepsze rozwiązanie :). Moja żonka okazało sie dziś że też będzie latać ze mną więc do Rosy zapewne się uśmiechnę o jakieś stelaże :).Teraz trzeba szukać sprzęta, ale co gorsza malowanie biało-niebieskie mojej żonce wogóle się nie podoba heheeh....zrozum tu KOBIETY eh...
Jawka 50,Simson SR50,Suzuki DR350,Y...XT660R,Y...FZ6N,Y...FZ1S, GSX-R 600 K6, JOW-EJ
Grzegorz
gg 2909906
tel. 791106746
ARh+
Zablokowany