Potrzebna opona 120/70 R17

Dział dla Braci z województwa dolnośląskiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Pushkin

ODPOWIEDZ
Sherlock
Zmieniacz Żarówek
Posty: 128
Rejestracja: śr, 15 paź 2008, 08:37
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław / Kalisz

Potrzebna opona 120/70 R17

Post autor: Sherlock »

Cześć!

W związku z tym, że na mojej przedniej oponie (Dunlop Roadsmart) pojawił się guz na boku, to muszę odesłać tę oponę do Goodyear-Dunlop Polska (swoją drogą szacunek dla tej firmy, bo chcą pomóc przy oponie, którą kupiłem w Niemczech w sklepie mynetmoto.com, a tam gwarancja to tylko 2 lata, zakup był w maju 2009r.)!
W związku z tym prośba - czy komuś nie zalega jakaś opona 120/70 R17? założę cokolwiek, co ma chociaż te 1,6mm bieżnika, aby móc jeździć przez czas reklamacji :)
GSR 600 K6
gg:1608017
tel: 502 339 034 albo 604 805 812
wojtek.matecki@gmail.com
http://www.bikepics.com/members/sherlock83/
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Potrzebna opona 120/70 R17

Post autor: Lechul »

W poniedziałek będę miał swojego używanego Bridgestone`a po wymianie.
Jak chcesz to bierz :P
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Vais

Re: Potrzebna opona 120/70 R17

Post autor: Vais »

ja mam komplet BT 56 jeszcze mozna troche smignac,moge przywiesc na rozpoczecie ,oczywiscie GRATIS-no moge piwko wypic, jakby ktos nalegał
Sherlock
Zmieniacz Żarówek
Posty: 128
Rejestracja: śr, 15 paź 2008, 08:37
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław / Kalisz

Re: Potrzebna opona 120/70 R17

Post autor: Sherlock »

Po pierwsze: Dzięki Lechul za oponę!

Po drugie opiszę sytuację, bo może komuś się przyda:
W 2009r kupiłem w niemieckim sklepie internetowym mynetmoto.com komplet nowych opon Dunlop RoadSmart (wtedy to była nowość, bardzo zachwalana w pierwszych testach). Opony rewelacyjne, świetne trzymanie, szybko się nagrzewają, super w deszczu i do tego dobra cena. A jak by tego było mało, to przejadą z pewnością 2x tyle co fabryczne BT014, które skończyły się po 9tys km.
W tym roku na przedniej oponie na boku pojawił się mały guz :( Napisałem do sprzedawcy, ale szybko odpisali, że u nich jest 2 lata gwarancji i nie mogą mi pomóc. Poczytałem jak to wygląda w Polsce i dotarłem do karty gwarancyjnej Goodyear - Dunlop Polska. Tam niespodzianka zapis:
Udzielona gwarancja obowiązuje przez okres 5 lat od daty wyprodukowania towaru, oznakowanej na boku opony w numerze dot, lub przez okres 5 lat od daty sprzedaży towaru Nabywcy potwierdzonej dowodem zakupu.
MIODZIO :D Napisałem do Dunlop Goodyear Polska maila. Dwa dni później dzowni do mnie miły człowiek z D-G Pol. i pyta mnie co się z tą oponą dzieje. Miła szybko rozmowa, po chwili mówi, ze przesyła mi na maila protokół reklamacyjny z wzorem wypełnienia i prosi o uzupełnienie i odesłanie, on wtedy podeśle do mnie kuriera (za free) i odbiorą oponę (wow!) :)
Po odesłaniu protokołu reklamacyjnego (środa) już na następny dzień zjawił się kurier (czwartek). Dziś w piątek otrzymałem pismo jak poniżej :)
http://i.imgur.com/5HsOF.jpg
Dostanę 80% kasy jaką zapłaciłem za oponę (odejmują procentowo tyle ile wynosi zużycie). Dla mnie bomba :D
Z pewnością kupię kolejną ich oponę, bo taka obsługa klienta mnie przekonuje :mrgreen:
GSR 600 K6
gg:1608017
tel: 502 339 034 albo 604 805 812
wojtek.matecki@gmail.com
http://www.bikepics.com/members/sherlock83/
sartab

Re: Potrzebna opona 120/70 R17

Post autor: sartab »

Kurcze, faktycznie rewelacja obsługa i podejście do tematu! Nie powiem, że takie akcje budują siłę marki :)
Orientuje się ktoś jak to wygląda u innych producentów opon na moto? Bąble w nowych oponach rzadko się zdarzają, czy inne awarie ale jestem ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości.
ODPOWIEDZ