problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5614
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 124
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: Dany »

Weź miernik w rękę i sprawdź jakie napięcie jest na aku i po kolei czynności które przedstawił Ci Piotrek. Od tego trzeba zacząć...

I jeszcze jedno, pisałeś że zalewałeś akumulator... a ładowałeś go od razu czy po jakimś czasie. Żelowy czy kwasowy ?
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1790
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: GraDzik »

benek,

Wybacz, ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem.
Nie wiem, czy warto temat drążyć, bo chyba teraz jest dobrze?
Czy nadal masz kłopoty?

Napisałeś, że przeczyściłeś jakiś bezpiecznik (rozumiem styki bezpiecznika) przy "cykającym" urządzeniu. Domyślam się, że chodzi o główny bezpiecznik (30A) przy przekaźniku rozrusznika. Jeśli był syf, to bardzo prawdopodobne, że miało to wpływ na Twoje kłopoty.
Czy sprawdziłeś gniazdo bezpiecznika? (Był syf na bezpieczniku to pewnie jest też w gnieździe).
Czy zaobserwowałeś jak w takiej problematycznej sytuacji działały np. światła (przy źle kontaktującym głównym bezpieczniku problem będzie ze wszystkimi odbiornikami).

Piszesz, że po przeczyszczeniu styków bezpiecznika, problem pojawił się, ale nie od razu. To znaczy uruchomiłeś silnik i potem zgasł?

Najgorze do rozwiązania są problemy, gdzie trochę (lub czasami) działa a czasami nie.

Myślę, że musisz systematycznie przejrzeć wszystkie możliwe styki, zaczął bym od klem na akumulatorze oraz podłączenia do masy akumulatora, potem bezpieczniki i ich gniazda. Zaśniedziałe styki dają często nieoczekiwane rezultaty. Wciąż nie wykluczam zaśniedziałych styków w stacyjce i/lub wyłączniku zapłonu.
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Dany akumulator mam kwasowy YTX12-BS. zalalem nowy akumulator elektrolitem i mial stac 12godz i stal moze troche dluzej bo rano dopiero go polaczylem do moto.a nie ladowalem. jutro sprawdze stan naladowania tego nowego akumulatora
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Piotrze ja odrazu podlaczylem stary akumulator aby sprawdzić ze moze ten nowy cos szfankuje ale bylo to samo zdazylo sie wlasnie. pozniej podlaczylem nowy i doszedlem do tego bezpiecznika wlasnie ktory na stykach mial zielony taki nagar i byl troche pordzewialy takze wyczyscilem to dokladnie i wlozylem pozniej wtykalem wszystkie wtyczki kabli myslalem ze moze ktorys nie laczy ale zdazylo sie znowu to samo tylko raz i chcialem nagrać ale juz tego nie bylo nie pojawilo sie. ale przypuszczam ze jak bym teraz poszedl do moto i zobaczyl to odrazu pojawilby sie znowu ten problem. jutro rano bede patzryl te rzeczy ktore napisaleś i dam znać. moze uda mi sie to nagrać
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Problem rozwiazany:) moze pomoze komuś na przyszlość. wyczyscilem kostke od zaplonu ktora miesci sie pod siedzeniem przy akumulatorze druga w kierunku jazdy. styki byly zasniedziale zielone i pordzewiale pewnie od wilgoci
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5614
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 124
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: Dany »

Super że się udało...
Gratuluję
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
ODPOWIEDZ