problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

benek

problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Sluchajcie mam dreczacy mnie problem. Moze ktos wie wczoraj kupilem nowy akumulator bo stary po zime mi zdechl. przekrecam kluczyk wciskam czerwony starter a tu taki cihy stlumiony dzwiek nie taki jak zwykle. i czerwona lampka od FI mruga gdy wczesniej palila mi sie non stop od sterownika excv i exup'a.i moto wogole nie kreci cisza.czasem jak przekrece kluczyk od nowa i uruchomie czerwony starter to jest ok.dzwiek taki jak zwykle glosny ten pompki paliwa.podkreslam ze mam wyjete ciegna od exup'a czy moze byc to tego wina?? czy to jakis bezpiecznik czy co? ;-/ prosze o pomoc
Dealer
BS Brother
BS Brother
Posty: 433
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 19:39
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: Dealer »

też tak miałem w swoim sporcie :) a przyczyne wykryłem po dziesiątkach niecenzuralnych słów na F... czy K.... chodzenia dookoła sprzętu niczym świeżo upieczony MILIONER Z POZNANIA :) wokół swojej wygranej........ a przyczyną była banalna.... czyli nadgorliwość i skrupulatność jesienna hehehe.... dużo smaru który oblepił czujke od nóżki któranie odbiła eheheh.... ale to mój przypadek.... druga sprawa może jak masz możliwość postaw moto do ciepłego pomieszczenia na noc może coś/gdzieś/jakieś styki puszczą i tyle .... nie powinno być nic groźnego
Jawka 50,Simson SR50,Suzuki DR350,Y...XT660R,Y...FZ6N,Y...FZ1S, GSX-R 600 K6, JOW-EJ
Grzegorz
gg 2909906
tel. 791106746
ARh+
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

no wlasnie to nie wyglada grożnie ale nerwy i F***K i K***a to jest do teraz bo nie wem o co kaman. Moto jak przekrece kluczyk na On i wlacze zaplaon czerwonym przyciskiem to slychac taki stumiony dziwiej nie jak zawsze taki glosny normalny tylko taki cichy i wtedy lampka FI mruga i wogole nie kreci. po czym jak znowu przelacze czerwony przycisk starter to jest wszystko ok. ehh
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Moto sroi caly czas w garazu tam jest +2 stop. takze za zimno nmu nie jest.
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: Waldex »

Podłącz pod prostownik akumulator i po godz. sprawdź, czy coś się zmieni...
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

akumulator jest nowy stal 12godz z nowym elektrolitem. takze to chyba nie jego wina bo moto jak poklikam wlacznik On i czerwony starter to wkoncu lapie ten prawdziwy dzwiek przy przelaczeniu zaplonu i odpala za pierwszym pstryknieciem
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

a jak moge wrzucic filmik aby pokazać ten pokazać ten problem?
Shaman
BS Brother
BS Brother
Posty: 1160
Rejestracja: pt, 26 sie 2011, 15:19
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Racot
Polubił posty: 2
Otrzymane Polubienia: 3

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: Shaman »

benek pisze:a jak moge wrzucic filmik aby pokazać ten pokazać ten problem?
Nagraj telefonem, wrzuć na YT i podeślij linka.

Pozdro!
Odważni nie żyją wiecznie.... za to ostrożni nie żyją wcale.
------------------------
Suzuki GSX650F <-> DR-Z400E <-> XVS1300 <-> XVS650
------------------------
GG: 1500659
kom. 609 895 692
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: KROPEK »

A moto nie jest na biegu i wciskasz sprzęgło ??
Ps.
Spróbuj na biegu trochę przepchnąć moto może bendix się zawiesił i dlatego nieiodpala
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: ERIC »

benek pisze: jak poklikam wlacznik On i czerwony starter
A sprawdziłeś ten przycisk ?? bo według tego co piszesz to ewidentnie on broi i nie łączy tak jak powinien skoro po kilku klikach jednak odpala.
Pozdro
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: mir »

Stawiam na wadliwy akumulator. Sprzedając startlinera kupiłem w serwisie nówkę miał być dobry i tani. Po zalaniu i podłączeniu tylko pyknął nie mówiąc o kręceniu. Oczywiście poszedł do zwrotu. Sprawdź aku i nie sugeruj się że kupiłeś nowy bo to o niczym nie świadczy. A najlepiej podładuj starego i podłącz a napewno odpali
606-451-421 Play
Milano-buty.pl - markowe buty
https://allegro.pl/listing?string=znami ... i-1-1-0425

CZ175, vz 800/98, xv1900/07, GSX1300R/08, ?....
A1+
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

aku wykluczam w sumie sprawdze ale jak przekrece kluczyk ponownie z off na on i wcisne starter to wtedy slychac ze normalnie sie uzbraja wtedy odpala odrazu z pstryknieci3em i jest wporzadku. takze to chyba nie akumulator. moze jakis bezpiecznik? albo jak wyjmowalem akumulator to moglby poluzowac sie kabel od aku? to od momentu kiedy wyjalem stary akumulator na ktorym moto nie krecilo juz bo padl akumulator to w tym czasie probowalem odpalic ale moto zerowalo obroty i nie ledwo krecilo ale nie odpalal.
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Kropek zawsze wciskam sprzeglo pod czas odpalania bo inaczej nie odpali takze tylko na sprzegle ale nie na biegu tylko na luzie. sprobuje nagrać to i podesle tu na posta. ehhh co ja sie mam. jak nie miska to jakies problemy teraz ;/
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1790
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: GraDzik »

benek,

Fakt, że w problematycznych momentach, po przekręceniu kluczyka i włączeniu wyłącznika zapłonu pompa "mruczy" świadczy, że dostaje napięcie lecz za małe. Za małe napięcie uniemożliwia również zakręcenie rozrusznikiem. Ponieważ też, raz działa a raz nie (manewry przy stacyjce i wyłączniku zapłonu pomagają) problemem wydaje się brak dobrego kontaktu w stacyjce lub wyłączniku zapłonu, możliwe też przekaźnik stopki (stand-side relay).

Jeśli problem się powtórzy, proszę bez wyłączania stacyjki, zaobserwuj jak działają inne odbiorniki elektryczne (światłą, kierunkowskazy...). Jeśli inne odbiorniki też mają problem - stawiałbym na stacyjkę. W przeciwnym wypadku najprawdopodobniej wyłącznik zapłonu.
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
benek

Re: problem z odpaleniem gsxr 1000 K1

Post autor: benek »

Piotrze a moze to wilgoć? bo teraz jak zszedlem to za kazdym razem bylo wporzadku przeczyscilem taki bezpiecznik od tego ktory cykal jak wlaczalem starter to byl brydny nie powiem ale po przeczyszczeniu chwila i znowu przekrecilem stacyjke i ponownie problem sie pojawil ale pozniej i teraz jak wlozylem nowe aku bo wczesniej przelozylem stare tak jak pisal kolega powyzej i teraz jest dobrze. chcoaz wczesniej na tym akumulatorze tez bylo wlasnie zle. hmmm
ODPOWIEDZ