TL 1000R Parowanie z okolic chłodnicy

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Mariusz

TL 1000R Parowanie z okolic chłodnicy

Post autor: Mariusz »

Hej,

Szukałem gdzie mogłem i nie znalazłem, przyznam, że po raz pierwszy się z tym spotykam, być może jest to charakterystyczne dla TLR-a, a więc:

Podczas jazdy zastał mnie deszcz, w czasie jazdy jest ok, ale jak zatrzymałem się na światłach to parowało z okolic chłodnicy tak że, aż wstyd... bez względu na to czy jechałem czy stałem z rozgrzanym silnikiem, temp. pozostaje na poziomie 82-85 stopni.
Wystarczyło, że się zatrzymałem i już mi parowało, w pewnym momencie tak, że nic nie widziałem na zegarach.

Czy to normalne podczas deszczu (na rozgrzaną chłodnicę pada deszcz i to on paruje), czy poprostu mam jakiś problem, a może ktoś z Was tak ma lub nie ma to proszę o opinię..

Niestety, znalazłem tylko 1post na ten temat w internecie ale był on bez odpowiedzi.

Pozdro!!
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Parowanie z okolic chłodnicy - TL 1000R

Post autor: KROPEK »

Poczekaj aż moto wyschnie i oczywiście otoczenie, zagrzej silnik na maxa jak nic nie będzie parować masz spokój jeżeli będzie masz problem. Po jeździe w deszczu paruje woda z ochlapanego silnika, tłumika i chłodnicy, która wilgoć wchłania jak gąbka z racji nabytych części owadów.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4260
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: TL 1000R Parowanie z okolic chłodnicy

Post autor: Emil »

To że paruje na postoju podczas deszczu to niestety normalna bolączka chyba wszystkich "na przykurczu" (znaczy każdemu paruje silnik, ale każdy ma kask na wylocie pary i mu zasłania widok na świat :) )
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Mariusz

Re: TL 1000R Parowanie z okolic chłodnicy

Post autor: Mariusz »

Dziękuję za odp :)

Szczególnie ta pierwsza była przydatna, przy okazji sprawdziłem węże, martwiłem się po jestem dopiero 3tyg po zakupie tej maszyny i myślałem, że będę miał problem.
Ale zadziwia mnie nie, że nic w google nie ma na ten temat, wiem wiem dla niektórych to normalne, że paruje, dla mnie też, ale zastanawiałem się czy to nie objaw poważniejszej usterki.

Dziękuję za odp :) Dla mnie temat został wyczerpany.
ODPOWIEDZ