GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

opi

GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: opi »

Witam moj problem polega na tym im podczas pracy silnika na ze slychac stukanie albo przerywanie ale to takie dziwne stuki bo powyzej 3tys RPM one cichna i ich prawie nie slychac nawet jak silnik ucichnie slychac je do 3tys rpm Minimalnie ktos musialby sie wsluchac by je uslyszec dodam ze do tej pory smigala bez problemu...
Moze to pomoze : Swiece sa nowe ,poprawione kable od WN , wyczyszczone i zsynchronizowane gazniki

Film z pracy silnika...https://www.youtube.com/watch?v=RSeHNHvR3Bw
Generał

Re: Witam problem Suzuki gsxr 1100

Post autor: Generał »

na moje to to będą zawory... luz zaworowy sprawdzałeś? na wyższych obrotach silnik je chyba zagłusza... ale mogę się mylić
opi

Re: Witam problem Suzuki gsxr 1100

Post autor: opi »

no wlasnie jak slychac na 3tys RPM to ustaje jak dalej na filmiku slychac tego juz nie slychac na 4 + tys RPM i to mnie dziwi boje sie ze to moga byc panewki ;/
Generał

Re: Witam problem Suzuki gsxr 1100

Post autor: Generał »

ja bym po prostu sprawdził luz zaworowy i nie zadręczał się negatywnymi myślami... sprawdzić w razie co ustawić i wtedy się przekonać i odetchnąć z ulgą...
opi

Re: Witam problem Suzuki gsxr 1100

Post autor: opi »

albo napinacz nie trzyma tak jak powinien kiedys mialem przykry incydent ze odkrecilem go normalnie palcami.. lecz teraz jest mocno dokrecony i zalany klejem do śrub zeby sie nie odkrecil sam podczas drgania martwie sie stanem tez uszczelki bo pewnie bedzie do wymiany :)
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: KROPEK »

Hym dziwnie pyrkocze na sam początek posprawdzaj czy coś ci się nie odkręciło osłony tłumik mocowanie silnika itp.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
opi

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: opi »

a koretkor moglby sie odkrecic ? i tak pukac bo jak mowie powyzej 3 tys. obrotow jest cisza... nie ma tego pukania...;/
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: KROPEK »

Się nie pyta tylko bierze klucze i sprawdza :twisted:
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
opi

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: opi »

aaa sie bierze latwo powiedziane ja sie boje ze to sie okaze nie to ze bede musial zawory ustawiac a w najgorszym wypadku korbowody albo panewki wymienic... ;/
Vais

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: Vais »

ja obstawiam panewkę.
opi

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: opi »

ale z drugiej strony panewka ? moto ma 50 tys przebiegu mialo regularny serwis panewka raczej odpada bo to na wyzszych obratach powinna byc glosniejsza z tego co kojarze a tu jest na odwrot a pozatym to z gornych parti silnika a nie z dolnych
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: KROPEK »

Może być trafiony zawór, prowadnica zaworu, sworzeń tłoka, kosz sprzęgłowy itp itd spawdź wszystkie połączenia gwintowane a jak nic nie znajdziesz to zostaje mechanik i to dobry bo zdalnie nikt ci moto nie uleczy.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
opi

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: opi »

o moze to cie na cos nakieruje . po wcisnieciu sprzegla i probuje ruszenia z 1 . moto automatycznie gasnie jak z kluczyka; )
Szafiq
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 24 paź 2013, 23:14
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: Szafiq »

Ja bym sprawdził właśnie na początku wydech,kolektory bo pierdzi jak z wydechu. U mnie trochę inaczej chodzi bo mam olejaka,ale 82tys przebiegu i nie wykazuje oznak zużycia.
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: GSX-R 1100 stuki powyżej 3tys obrotów

Post autor: SUZINAS »

1) wykręcić świece zapłonowe i sprawdzić czy jedna lub kilka nie mają innego koloru.
2) odpalić silnik ze zdjętą jedną fajką, kolejno z każdego cylindra (jednocześnie tylko jedną) i obserwować czy po zdjęciu którejś nic sie nie zmieni.
2) sprawdzić gaźniki - jak były niedawno robione to może podczas tej naprawy coś zostało nie przykręcone lub nieprawidłowo założone.
4) sprawdzić połączenia instalacji zaplonowej i przewody zapłonowe.
5) sprawdzić ponownie luzy zaworowe (moze poluzowala sie któraś śruba od regulacji)
6) spuścić olej z silnika i sprawdzić czy nie ma w nim jakiś opiłków czy innych niespodzianek.

Pytasz bo chcesz to sprawdzać sam (znasz sie cos na mechanice?) czy szukasz sugestii dla swojego mechanika?

PzdR!
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
ODPOWIEDZ