Zerwany gwint miski olejowej :(

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

kuzi85
Głaszczący Kanapę
Posty: 40
Rejestracja: śr, 30 kwie 2014, 16:00
Województwo: świat i okolice

Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: kuzi85 »

Witam koledzy i koleżanki. Piszę do Was z pytaniem w sumie jak zawsze ;) Niestety przy wymianie oleju zerwałem gwint i mam to zamiar zreperować takim czymś jak Heli-Coli lecz nie mam pojęcia który rozmiar muszę zakupić oby wszystko pasowało jak powinno. Nie miałem z czymś takim nigdy styczności a chcę się zabrać za naprawdę zaistniałej usterki sam więc będę wdzięczny za wszystkie informacje ;) Z góry dzięki.
POZDRO :)
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Zerwany gwint :(

Post autor: KROPEK »

klik opcja szukaj jest bardzo pomocna, trochę na tym forum informacji można znaleźć, powodzenia w walce z usterką.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
kuzi85
Głaszczący Kanapę
Posty: 40
Rejestracja: śr, 30 kwie 2014, 16:00
Województwo: świat i okolice

Re: Zerwany gwint :(

Post autor: kuzi85 »

Wiem że trochę informacji się tu znajduje i zostały już starannie przeczytane i przemyślane lecz problem z doborem zestawu o odpowiedniej średnicy pozostał ;)
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Zerwany gwint :(

Post autor: Waldex »

Weź korek i powiedz co się stało w sklepie.
Jak wiedzą co sprzedają, to kupisz odpowiedni wymiar.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Vais

Re: Zerwany gwint :(

Post autor: Vais »

Śruba 14 , kupujesz zestaw pod 14, w zestawie masz juz wszystko do zrobienia tej operacji, nawet kilka razy
Koszt to chyba 130pln
Albo napisz do "maciasa" , on ostatnio robił,moze odsprzeda taniej.
Teraz to jest tanie, jak ja zerwalem to za samą sprężynkę chcieli 50€ i dwa tyg czekania
Pit

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Pit »

Dokladnie. Kupujesz zestaw pod rozmiar sruby ktora zerwales :wink:
To ciekawe ilu z nas pozrywalo gwinty w miskach olejowych, temat zyje od lat :lol:
Klucz dynamometryczny to koniecznosc 8)
kuzi85
Głaszczący Kanapę
Posty: 40
Rejestracja: śr, 30 kwie 2014, 16:00
Województwo: świat i okolice

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: kuzi85 »

No troszkę osób już miało z tym problem i nie jedną osobę jeszcze to czeka dopóki to g...o nie zostanie poprawione przez fabryki w jakiś konkretniejszy sposób !! Kolego Vais jak możesz to napisz mi dla pewności jakie oznaczenie M powinna mieć ta 14 ??? M6,M8,M10 ??? Motocykl wyjechał już ze mną za granicę więc byłem zapytać tu u mechanika ile by skasowali za taką przyjemność. Cena jaką podał ugięła mnie w kolanach- 850euro !!!!!! Wiec chcąc nie chcąc muszę spróbować własnych sił i samemu się za to zabrać ;) Szukałem w necie jak powinien zostać wykonany taki zabieg i znalazłem taki filmik instruktażowy - http://www.youtube.com/watch?v=K6bsOqVATLo Mam nadzieję że wszystko pójdzie tak gładko jak na tym zamieszczonym filmiku :)
Pit

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Pit »

850e ??? za helicoil do zerwanego gwintu? :shock: Chlopie daj sobie spokoj z takim mechanikiem.
Sprawdz w serwisowce jaki masz rozmiar sruby w misce i tyle.
Ale wedlug mnie jest to taka sama sruba jak w Hayabusie a wiec: M14 x 1.25 x 12.
Vais

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Vais »

Dokładnie taka, kup na allegro zestaw i poproś wysyłki za granice
Jak będziesz miał to w domu reszta to dziecinni proste
Tam chyba jest opis jak to robic

http://m.allegro.pl/zestaw-do-naprawy-g ... 43491.html#

Do rożnych rozmiarów

Zadzwoń do gościa na pewno wyśle za granice,jak nie szukaj innego.
kuzi85
Głaszczący Kanapę
Posty: 40
Rejestracja: śr, 30 kwie 2014, 16:00
Województwo: świat i okolice

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: kuzi85 »

Nie wiem dokładnie za co sobie liczą te 850 euro czy za helicoil czy za nową miskę ale jak by nie patrzeć to w dalszym ciągu prawie 4 klocki więc trochę ich poniosło i dlatego sobie odpuściłem ;) Dzięki za podesłanie linku z tym zestawem naprawczym. Dążę w tym kierunku więc bynajmniej wiem czego szukać i jak powinno to wyglądać. Teraz mam kolejne pytanie do Was. Rozważam zdjęcie misy oby wszystko było dobrze zrobione lecz również i z tym nie miałem nigdy do czynienia więc będę wdzięczny za wyjaśnienie czy amator może się za to zabrać i czy jest z tym sporo kombinowania czy lepiej wszystko zrobić na motocyklu ???? Czytam o tym wszystkim trochę w necie i jedni radzą bez wyjmowania zaś kolejni radzą oby wyjąć misę a dodam iż nie chciałbym nic spartolić bo koszta są tu nie miłosierne :(
Vais

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Vais »

Zrób na motocyklu.Połóż motocykl na czymś miękkim (materac...) żeby leżał na boku na secie,będzie dostęp do otworu.
Nawierć nowym wiertłem który masz w zestawie i potem nagwintuj gwintownikiem z zestawu.Ja to robiłem ręką ,tak jest tam materiał miękki ,ze dasz rade.
Jak sie uprzesz ściągać miskę to będzie roboty na dwa dni.Tam chyba kolektor trzeba ściągnąć,chłodnice, itd itd,jak nie robiłeś jeszcze to jest opcja ,ze po drodze zepsujesz jeszcze coś.
To jest prosta robota.

działaj
Pit

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Pit »

Nie sciagaj miski! Pomijajac odkrecanie plastikow, kabli i chlodnicy, bedziesz musial odkrecic kolektory!
Bardzo czesto sie zdarza ze przy ich odkrecaniu pekaja/zrywaja sie sruby ktore je mocuja do silnika. I bedziesz mial kolejny problem na glowie.
Zrob tak jak pisze Marek, nie uszkodzisz motocykla i bedziesz mial wygodne dojscie :wink:
Vais

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Vais »

A w ogóle to gdzie stacjonujesz,się przyleci ,zrobi ,postawisz skrzynkę JD :wink: i będziesz miał zrobione ,i poznamy się w Realu :wink: :D
Na pewno będzie taniej jak 850€,a wrażenia z wizyty niezapomniane :D
kuzi85
Głaszczący Kanapę
Posty: 40
Rejestracja: śr, 30 kwie 2014, 16:00
Województwo: świat i okolice

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: kuzi85 »

Panowie jeszcze jedno pytanko. Jeśli posiadam śrubę M14 x 1.25 x 12 i chcąc naprawić zaistniała usterkę zestawem helicoil muszę kupić zestaw o tych samych wymiarach czyli M14 x 1,25 powiedzmy że cos takiego (http://www.proficentrum.pl/3119,przyrza ... -1-25.html ) czy muszę kupić zestaw z większym rozmiarem M16 x 1,25. Pytam ponieważ nie wiem czy jest możliwość odratowania tego co się tam znajduje na dany moment ;)


Ja stacjonuje w Holandii :( Miejscowość Tilburg więc jak nie masz za daleko to zapraszam ;) Nie mam nic przeciwko jak służysz pomocą a i przy okazji nawiązać temat w realu przy wspomnianej skrzynce MLEKA ;) Bo alkoholu nie spożywam ;)No ale dla gości zawsze się coś znajdzie :) Najwyższa pora zacząć uczyć się samemu ponieważ motocykle już są ze mną za granicą i niestety muszę nauczyć się sam przy nich grzebać a nie liczyć na pomoc kolegów którzy zawsze przygotowali maszyny bez mojej ingerencji :(
Vais

Re: Zerwany gwint miski olejowej :(

Post autor: Vais »

To jest w ten sposób zrobione.Masz śrubę 14 w oryginalnie i gwint pod 14 ,który został zerwany.Teraz musisz rozwiercić otwór na rozmiar 16 i wkręcić sprężynkę (heliColi) która spowoduje zmniejszenie tego otworu na rozmiar 14 zewnętrzny wymiar Heli ma 16 ,a wew 14,. Mozna byłoby zostawić gwint 16 i dokupić korek do tego wymiaru ale to nie zabezpieczy Cie na przyszłość,a HeliColi powoduje to ,ze wzmacnia gwint i na przyszłość będziesz miał spokój.Nie zmienia to faktu ,ze klucz dyno.przydałby się,koszt nie duży, a pewność poprawnego przykręcania.

http://www.proficentrum.pl/3119,przyrza ... -1-25.html
ten zestaw to jest to co trzeba.


Pit,kolega w Holandii mieszka ,uuu chyba sie nie długo zobaczymy :>
Zablokowany