plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
akro88
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 19:57
Województwo: kujawsko-pomorskie

plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: akro88 »

Witam zastanawiam się nad kupnem plastików do GSXR z Chin ,Hong Kongu - macie jakieś wiadomości w tym temacie
- podobno cło + wat to jakieś 1/4 ceny więcej , ale nie zawsze naliczają
-jakość niby teraz nie najgorsza

jeżeli ktoś coś takiego zakładał - ciekaw jestem tej jakości , a jak ktoś nie chce na forum z tym się afiszować to prosił bym o wiadomość na P W - to dla wszystkich podam bezosobowo wasze przeprawy i doświadczenia

Jak się policzy używki , spawanie i malowanie to faktycznie jest spora różnica - tylko pytanko czy to ma sens ?


Czytałem też gdzieś że jak są na nich znaki firmowe to mogą zawrócić towar na granicy - może w tym temacie coś słyszeliście ?

Dużo tego na ebayu lub aliexpressie np:

http://www.aliexpress.com/premium/kit-g ... =y&catId=0
Nie ma na to czasu ,żeby tracić czas
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Emil »

Jak masz znaki firmowe a będzie jakiś badziew to będzie jako podróba i pewnie nie wpuszczą, ja bym raczej poszukał w Europie niż kupował takie drogie rzeczy na ali, bo jak cokolwiek będzie nie tak (a raczej będzie) to nic nie zrobisz, możesz jedynie sam kombinować
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Pit

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Pit »

Od jakiegos czasu sam zastanawiam sie nad kompletem takich owiewek. 5-7 lat temu jakosc takich zestwow byla kiepska, plastik cienki, roznica kolorow w stosunku do oryginalu widoczna golym okiem, spasowanie poszczegolnych elementow czesto tragiczne a w czasie szybkiej jazdy panele trzeszczaly. Jednak obecnie chinczycy wyraznie poprawili jakosc swoich 'podrobek', najlepsze firmy przesylaja komplety z nie tylko poprawnie nawierconymi otworami, ale rowniez 'wtopionymi' elementami do wkrecenia srubek (jak w oryginalach) i calkiem czytelnymi instrukcjami montazu. Jakosc/grubosc plastikow bardzo sie poprawila, podobnie jak malowanie. Widzialem niedawno na zywo Fireblade w takim zestawie i trzeba bylo naprawde mocno sie przyjrzec (i przy dobrym naslonecznieniu) zeby zauwazyc roznice.

Oczywiscie glownym (i chyba jedynym, poza mozliwoscia wyboru setek schematow malowan) atututem takich zestawow jest ich cena: moge miec komplet w dowolnym wymarzonym malowaniu za 300funtow, podczas gdy za taka kwote moge kupic np. jeden boczny oryginalny panel :evil: A komplet oryginalnych plastikow do np. Blade to ponad 2,000funtow! :roll: Tak wiec gdyby nie fakt ze producenci narzucili chore ceny na swoje 'oryginaly' to na 'chinszczyzne' pewnie bym nie spojrzal. Ale skoro sa tak chciwi, to mam wlasnie zamiar zakupic sobie taki zestaw :wink: Oryginaly zdejme i schowam do szafy a nacodzien bede latal w zestawie ktory w razie szlifu nie bedzie mnie kosztowal majatku. Aha warto poczytac fora i kupic zestaw od producenta, bo wiekszosc firm na ebayu to posrednicy. Trzeba tez oddzielnie dokupic tasme izolujaca plastiki od ciepla wydzielanego przez silnik :wink: W przeszlosci chinskie plastiki byly slabo lub w ogole nie izolowane i stad historie o odksztalcaniu sie paneli w okolicach silnika/kolektorow.

Szukalem producentow 'nie-oryginalnych' plastikow w UK, ale prawie wszyscy sami sprowadzaja nie-pomalowane panele z Chin, a potem maluja je w UK i sprzedaja juz jako 'made in UK', oczywiscie z duza wyzsza cena :wink: Oczywiscie mamy w Europie producentow owiewek torowych, ale o takich jak rozumiem tu nie rozmawiamy. No i oddzielna kategoria to panele z karbonu, ale ich ceny sa rownie kosmiczne jak oryginaly producentow...
akro88
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 19:57
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: akro88 »

zmówiłem - zdam relację jak z montażem , cłem i jakością itp
Nie ma na to czasu ,żeby tracić czas
Vais

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Vais »

No to czekamy,tez jestem ciekaw,to byłaby alternatywa na tor.
akro88
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 19:57
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: akro88 »

NO I PRZYSŁALI ----no w jednym kolorze ok - w miarę to pasuje , ale te ich naklejki - dramat ja np miałem złoty pasek 40 cm na owiewce który składał się z trzech części (wszystkie połączenia widoczne )- reklamowałem - dali mi za to kierunki do tyłu od tego modelu , bo przesyłka by się nie opłacała - ranty naklejek niby wszystko lakierowane ale i tak się zadzierają - cena z cłem 1800 zł ale i tak część dałem pomalować aerografem , jak bez naklejek to polecam ,ale faktycznie trzeba to przekalkulować - ja 11 części założyłem chińskich bez malowania , a 5 malowałem - reszta się nadawała do dalszej eksploatacji , zostało dużo chińskich plastików na sprzedaż lub przydadzą się po glebie , mam mieszane uczucia czy zrobił bym to jeszcze raz

a pro po toru to gdyby stelaże były tańsze to ok , ale ciężko się to spawa - mocno rzuca przy spawaniu - dalej gleby będą drogie - a plastiki jak najbardziej ok - elastyczne - pasują zatrzaski nie pękają przy składaniu - farba nie odpryskuje , ładnie wypolerowane - tylko te ....... naklejki - nie polecam

[mod: nie pisz wielu postów pod sobą - edytuj]
Nie ma na to czasu ,żeby tracić czas
Pit

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Pit »

Kto jest producentem zestawu ktory kupiles? Jak nie znasz producenta, to z jakiej firmy kupiles?
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Emil »

Wrzuć jakieś zdjęcia np.
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
matik185

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: matik185 »

Co do zakupow - nie cofna ci z granicy ..
Kupuje non stop na aliexpress..
Rozne czesci , przedewszystkim sprzet IT i inne - jest duzo tanszy a i jakoscia nie odbiega mocno ..
Przedewszystkim zamawiaj poprzez poczte, tzn. China Registered Air Mail, czy Singapur post - zazwyczaj sa darmowe - monitorowane, mozesz sledzic paczke..
Zamowienie realizowane kurierem tj. DHL, UPS - 99,9% wiaze sie ze zatrzymanie paczki na Urzedzie Celnym i oplata cła, 23% VAT..
Pozdrawiam ;)
AVAIO
BS Brother
BS Brother
Posty: 737
Rejestracja: pn, 22 gru 2008, 21:56
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: AVAIO »

Na tor polecam pokoplast. Tanio i pasuje.
Popylacz torowy Daytona 675
Gsxr 600 K8- U Kossy w posiadaniu.
Gsxf 600 '99- sprzedany
tel. 509536349
0Rh+
Vais

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Vais »

AVAIO pisze:Na tor polecam pokoplast. Tanio i pasuje.

Ile komplet?
AVAIO
BS Brother
BS Brother
Posty: 737
Rejestracja: pn, 22 gru 2008, 21:56
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: AVAIO »

850 na daytonę
Popylacz torowy Daytona 675
Gsxr 600 K8- U Kossy w posiadaniu.
Gsxf 600 '99- sprzedany
tel. 509536349
0Rh+
akro88
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 19:57
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: akro88 »

http://www.aliexpress.com/store/804296
ja brałem od tego sprzedawcy - całość na gsxr 1000 1800zł z cłem + szyba

jak pisałem - brał bym tylko w jednym kolorze , bo i tak dawałem do malowania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie ma na to czasu ,żeby tracić czas
akro88
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 19:57
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: akro88 »

miesiąc jazdy już odpadają paski - dramat , niby lakierowane ale ....
Nie ma na to czasu ,żeby tracić czas
Pit

Re: plastiki z Chin - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Pit »

A ja kilka tygodni temu zamowilem ten zestaw owiewek z tej firmy:

http://www.monsterfairings.com/1775-hon ... strol.html

Wczoraj przyszly. I jestem pod wrazeniem. Jakosc malowania niemal na poziomie OEM.
Zadnych naklejek, wszystko malowane i polakierowane. Farba gruba.
Jutro wrzuce zdjecia ale na razie, tzn. przed montazem, wygladaja swietnie :wink:

Moster Fairings to firma drozsza niz reszta chinskich producentow, ale rozumiem czemu :wink:
Co wiecej, obsluga klienta naprawde na najwyzszym poziomie, odpowiedzi na maile dostawalem co w ciagu pol godziny.
A do tego zdjecia mojego zamowionego zestawu po malowaniu, przed wyslaniem.
ODPOWIEDZ