GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

matik185

GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: matik185 »

Witam panow ;)
Mam malutki problem..
Kupilem motorek podany w temacie i mam problem z predkosciomierzem, bo nie liczy predkosci ..
Po przekreceniu zaplonu , zegary sie kalibruja - wskazowki osiagaja min. i max. po czym wracaja do zera..
Motor odpala - obrotomierz bez zarzutu .. natomiast predkosci brak..
Nie mam linki , jest to elektroniczny.. od czego by zaczac szukac..
Moze ma ktos podobne doswiadczenia, albo propozycje ?
Dzieki za zainteresowanie ;)
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: Emil »

jak dobrze pamiętam elektronika mierzy obroty na zębatce koło sprzęgła i porównuje z zapiętym biegiem i na tej podstawie wylicza prędkość, czyli któryś z tych 2ch czujników/kabli przede wszystkim jest podejrzany
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Generał

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: Generał »

sprawdź. Ja w w swoim jaju tak miałem, że przypadkiem "ułamał" mi się jeden ząbek z tej zębatki
Napęd do czujnika prędkości
sprawdź po zdjęciu tego dekla czy masz zębatke z tymi 4 wypustkami (jak mi zostały 3 to zarówno prędkościomierz jak i miernik km pokazywał o ok 1/4 wolniej i mniej km nawinięte. Obrotomierz pracował prawidłowo)
Zatem zerknij na to i czy tam masz czujnik prędkości do odczytu danych a później podumamy co dalej
PS. no właśnie a przejechane km Ci nalicza?
matik185

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: matik185 »

Jutro będę grzebal przy niedzieli, dziś w pracy jestem.. ale mam już punkty zaczepienia, będę szukał i oczywiście dam znać, może uda nam się coś znaleźć..
Kilometrów przebytych też nie nalicza.. u mnie prędkośćiomierz nawet nie rusza (wskazówka), natomiast obroty są w porządku ;-)
Ptaku
BS Brother
BS Brother
Posty: 331
Rejestracja: pn, 30 mar 2009, 09:04
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: Ptaku »

Sprawdź czujnik przy zębatce zbawczej wykręć go przemyj tam zbiera się smar, przejrzyj przewody od niego. Tez kiedyś z tym walczyłem tylko u mnie był inny problem poprzedni właściciel z innego kraju zamontował urządzenie do wyskalowania licznika zgodnie z prędkością rzeczywista, chip plus 11 micro przełączników. Zamontował to pod zadupkiem a ja nieświadomie wkładając butelkę z wodą przelaczylem te przełączniki, i licznik przestał działać spędziłem nad tym spora chwilę za nim doszedłem co i jak. Obecnie powróciłem do fabrycznych ustawień gdyż bez instrukcji (metoda prób i błędów )nie udało mi się prawidłowo wysterować tego gadżetu.
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją wcale

GSF600 S
matik185

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: matik185 »

Generał pisze:sprawdź. Ja w w swoim jaju tak miałem, że przypadkiem "ułamał" mi się jeden ząbek z tej zębatki
Napęd do czujnika prędkości
sprawdź po zdjęciu tego dekla czy masz zębatke z tymi 4 wypustkami (jak mi zostały 3 to zarówno prędkościomierz jak i miernik km pokazywał o ok 1/4 wolniej i mniej km nawinięte. Obrotomierz pracował prawidłowo)
Zatem zerknij na to i czy tam masz czujnik prędkości do odczytu danych a później podumamy co dalej
PS. no właśnie a przejechane km Ci nalicza?
Ta zebatka cala .. ma wszystkie cztery wypustki.. jest ok ..
Ptaku pisze:Sprawdź czujnik przy zębatce zbawczej wykręć go przemyj tam zbiera się smar, przejrzyj przewody od niego. Tez kiedyś z tym walczyłem tylko u mnie był inny problem poprzedni właściciel z innego kraju zamontował urządzenie do wyskalowania licznika zgodnie z prędkością rzeczywista, chip plus 11 micro przełączników. Zamontował to pod zadupkiem a ja nieświadomie wkładając butelkę z wodą przelaczylem te przełączniki, i licznik przestał działać spędziłem nad tym spora chwilę za nim doszedłem co i jak. Obecnie powróciłem do fabrycznych ustawień gdyż bez instrukcji (metoda prób i błędów )nie udało mi się prawidłowo wysterować tego gadżetu.
Czujnik wyjąłem .. w zalaczniku pokazuje ktory..
wyczyscilem .. bylo troszke smaru .. brudu ..

Co dalej .. czy mam mozliwosc sprawdzenia samego tego czujnika ? Miernikiem czy czyms ?

Moze sam on jest popsuty ? I do wymiany ?

EDIT:
Zamowilem ten czujnik .. napisze jaki efekt..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
matik185

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: matik185 »

witam
niestety wymiana tego czujnika nic nie dala.. trzeba szukac dalej .. bede sprawdzal jeszcze wszystkie polaczenia ..
matik185

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: matik185 »

Problem naprawiony.. cały dzień w garażu przyniósł efekt.. przyczyna był urwany kabel i dwa luty w liczniku :-)
Generał

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: Generał »

no i gra gitara. Porównaj teraz z kimś innym w trakcie jazdy czy pokazuje prawidłowo prędkość.
Wiesz ostrożności nigdy na wiele...
matik185

Re: GSF 600S Problem z predkosciomierzem

Post autor: matik185 »

Zgadza się.. na razie pogoda nie rozpieszcza.. :-/
ODPOWIEDZ