GSX-R 1000 K5 sprzęgło

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
wójt87
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 2 lut 2015, 21:13
Województwo: kujawsko-pomorskie

GSX-R 1000 K5 sprzęgło

Post autor: wójt87 »

Powitać ! Piszę bo mam problem ze swoją suzą... w zeszłym tygodniu byłem na hamowni w celu potwierdzenia mocy . W trakcie badania gość obsługujący moto stwierdził ,że sprzęgło nie rozłącza i przy wciśnietej klamce cały czas ciągnie.. czy nie miałem z tym problemów i takie tam pytania. podregulował linkę przy klamce sprzęgła. I... stało się ,Głośny trzask i klameczka sprzęgła wisi sobie swobodnie. tak jak by linka się zerwała. linka na całej długości od klamki do miejsca gdzie wchodzi w moto ,jest cała. Pytanie do Was ,co mogło pójść nie tak? gdzie szukać przyczyny? dodam tylko ,że linke podciągnąłem na maxa i wróciłem moto do domu bez problemu natomiast klamka nie pracuje jak powinna. Chcę się zabrać za rozkręcenie kosza sprzęgłowego ...może tam cosś jest nie tak. Dajcie znać gdzie szukać? LwG!
wójt87
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 2 lut 2015, 21:13
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: GSX-R 1000 K5 sprzęgło

Post autor: wójt87 »

nikt nie jest w stanie mi pomóc? wczoraj zająłem sie moją suzą. co sie okazało. sciągnąłem pokrywę kosza sprzegłowego. Zabierałem się za rozkręcanie srub docisku , zacząłem od srodkowej umieszczonej w centralnym miejscu kosza. i? sprzegło wskoczyło na swoje mejsce. klamka działa jak powinna wszystko wydaje się być ok. Pytanie czy sprzegło miało prawo sie przywiesić,zawiesić?
wójt87
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 2 lut 2015, 21:13
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: GSX-R 1000 K5 sprzęgło

Post autor: wójt87 »

Po sprawdzeniu kolejny problem. Na biegu jałowym coś piszczy z okolicy sprzęgła, jak wcisne klamkę sprzęgła piski ustają. Co to może być?
Generał

Re: GSX-R 1000 K5 sprzęgło

Post autor: Generał »

kosz sprzęgłowy (takie są właśnie pierwsze objawy zużycia kosza). zdejmij zobacz czy jest dobrze dokręcony czy może ma już luzy i nadaje sie do wymiany...
wójt87
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 2 lut 2015, 21:13
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: GSX-R 1000 K5 sprzęgło

Post autor: wójt87 »

Kosz ma lekkie luzy ale nie są to jakieś nie wiadomo jakie. Poza tym brak innych hałasów pracy kosza sprzeglowego.
ODPOWIEDZ