przod do VZ

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
stempel

przod do VZ

Post autor: stempel »

No i stalo sie. F..k !! Ślisko bylo, szyba zaparowana, chwila nieuwagi i wysoki kraweznik. tak bylo. a jak jest... przednie teleskopy wygiete pod dolna półką. co prawda niewiele (strzalka ugiecia ok 8mm od osi juz na komcu teleskopa). no i problem. Prostowac?? da sie?? robi sie wogole cos takiego?? bezpieczenstwo?? kupno?? nowe,uzywane??
Prosze o podpowiedz. moze juz ktos mial podobny problem.moze ma ktos na sprzedaz??

pozdrawiam,stempel

wiatru we wlosach i much na zebach
dominGeS

Post autor: dominGeS »

jeżeli jest wyraźne załamanie na ladze,to raczej nie prostować.Natomiast jeżeli laga jest jakos tam zniekształcona niegroźnie,bez owego załamania ww.,to są kolesie,którzy podejmują się prostowania.Kumpel przerabiał ostatnio ten temat. :( Niestety musiał kupić nowe lagi :shock: 600zł nie jego!!
p.s masz na myśli napewno lagi?czy goleń?bo piszesz 8mm od osi :?:
stempel

Post autor: stempel »

piszac 8 mm od osi mam na mysli od osi wzdluznej.czyli osi teleskopu. a ugiecie jest zaraz pod polka dolna czyli na goleni (tak mysle) czyli na tej zewnetrznej, grubszej czesci. niestety tak jak mowie przegiecie ma miejsce pod półką czyli pod elementem obejmujacym golen i przez to widoczne jest delikatne wubrzuszenie. jesli nie da sie naprawic zmuszony bede kupic komplet nowy czy tez uzywany lub same golenie. jestem juz w trakcie poszukiwania.
pozdro
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !! To wygięcie, które widzisz pod dolną półką to zgięcie rury osłaniajacej właściwą lagę.
Tutaj rysuneczek proszę ------------- >>> http://www.pieces-suzuki.com/suzuki-rec ... FIG49.html
Można to po rozebraniu podciągnąć i zrobić "na cacy".
Ale jeżeli jest taka odchyłka wymiaru to uważam, że pogięło lagi i tu wchodzi w rachubę tylko wymiana.
Kiedyś widziałem na allegro kompletny "widelec" z półkami za jakąś kosmiczną cenę (chyba coś koło trzech tysiaków).
Może popytaj u Brytów o same lagi. Albo za oceanem (ceny o wiele niższe). Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Oj przykro mi stary , pech to pech . Obadaj niemiecki e-bay , ja bym prostowania nie polecał , ile jest warte dla ciebie twoje życie/zdrowie?
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: mir »

Stempel ja kupiłem po ślizgu marudę i delikatnie też lagi dostały. Najlepiej kupić nowe ale po co? Gadając z gościami z serwisu wychodzi na to że wszystko można pięknie sprostować a koszt takiej operacji to ok 100.-. Kupując uzywane nie masz pewności co do ich pochodzenia (może były ugięte na 20 cm?
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

może były ugięte na 20 cm
Prosze cie ...... moze metr ?!? prostowanie nie zawsze daje rade , pozniej masz wycieki z lag itp , naprawde da sie dostac lagi tak tanio ze nie oplaca sie prostowac . Ale to twoja decyzja , kuruj sprzenta :D
yogurt

Re: przod do VZ

Post autor: yogurt »

Prostuje się lagi, ale nie zależy to tylko od kąta ugięcia. Czytałem wypowiedź kogoś z serwisu (bodajże z Sokołowska - podobno bardzo dobry, ale nie znam dokładnych namiarów), w której uzależniał możliwość skutecznego wyprostowania od wielu czynników - od miejsca ugięcia, od stopnia spiętrzenia materiału itp. Cena - 50 zł od rury. Prostują też półki.

Kompletne zawieszenie do marudy jest teraz na ebay.de za "jedyne" 500€ - wiem, bo sam rozważam wymianę zawieszenia w swoim "potworze" ;)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !! Panowie przyjrzyjcie sie rysunkom, które zapodałem. Rura osłonowa to coś co na pewno da się wyprostować. Można też kupić nówke komplet za 300 zeta. Ale skrzywiona laga (wg mnie amortyzator) to już zupełnie inna bajka. Pokrzywiona - działać poprawnie na pewno już nie bedzie (złe tłumienie, skoki ciśnienia, wycieki). Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
mir
BS Brother
BS Brother
Posty: 738
Rejestracja: ndz, 5 lut 2006, 00:34
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: mir »

ja osobiście nie widziałem skrzywionego amortyzatora a jedynie rury bo są robione z miękkiego materiału. stówa za prostowanie 300 za nowe sam nie wiem (można w łeb dostać) 8)
ODPOWIEDZ