rozrząd suzuki rf 900

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Tasek

rozrząd suzuki rf 900

Post autor: Tasek »

Witajcie
Zastanawiam się nad zmianą rozrządu w mojej rf 900. Nie jest to sprawa na już ale chciałbym się przygotować i zorientować co i jak. Słyszałem już kilka opowieści jak to dobry ponoć mechanik kumplowi zmieniał rozrząd w cbr i okazało się że napinacz tylko jakimś wkrętem podstawił :shock: i skasował 350z
O ile łańcuch DID można dostać bez problemu to napinacza nigdzie nie widzę! No bo jak zmieniać to napinacz chyba obowiązkowo nowy.
Proszę o sugestie bo nie wiem jak zacząć poszukiwania i ewentualnie komu zlecić wymianę.
Pozdrawiam
wilof1
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 14 lis 2015, 16:49
Województwo: lubuskie

Re: rozrząd suzuki rf 900

Post autor: wilof1 »

Napinacza nie trzeba wymieniać na nówkę , chyba że nie napinał łańcucha.
loki
Głaszczący Kanapę
Posty: 48
Rejestracja: ndz, 13 mar 2016, 13:52
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: rozrząd suzuki rf 900

Post autor: loki »

wilof1 pisze:Napinacza nie trzeba wymieniać na nówkę , chyba że nie napinał łańcucha.
A ja się nie mogę z Tobą zgodzić. Przy wymianie rozrządu zawsze powinno wymienić napinacz.
Tak samo się zużywa (łożyska itp) jak pasek.
Wymienisz sam pasek, napinacz będzie kiepski, ząbek przeskoczy i tragedia będzie.
wilof1
Podpatrywacz
Posty: 22
Rejestracja: sob, 14 lis 2015, 16:49
Województwo: lubuskie

Re: rozrząd suzuki rf 900

Post autor: wilof1 »

Co masz na myśli pisząc kiepski napinacz?
sivy
BS Brother
BS Brother
Posty: 82
Rejestracja: wt, 15 kwie 2008, 09:35
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: rozrząd suzuki rf 900

Post autor: sivy »

Napinacz masz zapadkowy z listwą zębatą i jeżeli zęby nie są wyrobione, a zapadka działa lekko oraz jak uniesiesz zapadkę to listwa chodzi płynnie bez jakiegoś zacinania się, to wystarczy wymienić na nową sprężynę dociskową na oryginalną (dostaniesz w ASO Suzuki albo w internecie https://www.motorcyclespareparts.eu/) lub jak wolisz na mocniejszą akcesoryjną. Ale przy okazji zabawy z rozrządem koniecznie sprawdź stan ślizgów bo to jedna z nich bezpośrednio dociska (napina) łańcuch przez co lubią się powycierać.
GSX-R 1000 K7
ODPOWIEDZ