Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Waldex »

Nie jeździj po takich objawach. Przyczepa i do dobrego mechanika. Myślę, że bez zdjęcia
głowicy się nie obędzie. ..
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

Okey. Czyli w domowych warunkach nawet nie ruszać tego?. A co do opiłków metalu w oleju to takich raczej brak.
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

Siemka. Tym razem mam pytanie. Czeka mnie wymiana silnika bądź jego remont generalny. Wygląda na to że wymiana będzie bardziej opłacalna. Znalazłem kilka ofert ale najbardziej intryguje opcja kupna silnika od Suzuki katana 750, podobno jest to ten sam silnik i będzie pasować do Inazumy jednak nie mam 100% czy to możliwe bez większych ingerencji co wy na to? pozdrawiam ;)
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

Cześć :)
Udało mi się wsadzić silnik od gsxf 750 katana do Inazumy 750. Silnik odpalił choć jak narzazie nie ustawiałem gaźników i mam problemy z obrotami na biegu jałowym.
Mam też inny problem a dokładniej chodzi mi o wysprzęglik w postaci pręta, w tym miejscu mam delikatny wyciek oleju. Możecie mi powiedzieć co można z tym zrobić ewentualnie co może być przyczyną? z góry dzięki :)
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 200
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Bociek »

przyczyną jest uszczelniacz popychacza sprzęgła, to jest pewne a teraz do ASO Suzuki kupić oryginalny lub poszukać zamiennik ale o zamiennik ciężko bo nie jest to typowy simmerig
GS 500 SF - Na Zawsze
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
DL1000 V-STROM K2 - Wielkie Zaskoczenie
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

Bociek pisze:przyczyną jest uszczelniacz popychacza sprzęgła, to jest pewne a teraz do ASO Suzuki kupić oryginalny lub poszukać zamiennik ale o zamiennik ciężko bo nie jest to typowy simmerig
Super dzięki za info. Co do wymiany uszczelniacza to cała robotę wykonuję od strony zębatki zdawczej ?
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: chicken19 »

Adzer tak z ciekawości zapytam.Rozbierałeś ten stary silnik?Co tam się stało?
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 200
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Bociek »

Jeśli popychacz sprzęgła (ten tak zwany drut) masz od strony zębatki zdawczej oraz dźwigni zmiany biegów to tak. Ja zmieniałem u siebie w GS500 i wcale bym się nie zdziwił, iż będzie to ten sam rozmiar. Najlepiej wydziobać go śrubokrętem a jeśli śrubokręt nie zda egzaminu to wywiercić delikatnie dziurkę i wtedy szarpać śrubokrętem. Ważna Uwaga! Jeśli masz w silniku olej to poleci ! Polecam położyć go na jakies stare opony i zdjąć bak żeby paliwo nie pociekło lub spuścić paliwo (z gaźników trochę poleci paliwa ale to normalka).
GS 500 SF - Na Zawsze
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
DL1000 V-STROM K2 - Wielkie Zaskoczenie
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

chicken19 pisze:Adzer tak z ciekawości zapytam.Rozbierałeś ten stary silnik?Co tam się stało?
Dokładnie silnika starego nie sprawdziłem ale na czwartym cylindrze i pierwszym cylindrze kompresja była praktycznie zerowa, pił olej na potęgę. Generalnie mechanik powiedział że koszty naprawy przenośna koszt motocykla.
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

Witam
panowie wiem że męcząca że mnie osoba i przepraszam za to ale czy ktoś może wie jaka jest optymalna temperatura pracy w takim olejku?
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 200
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Bociek »

GS 500 SF - Na Zawsze
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
DL1000 V-STROM K2 - Wielkie Zaskoczenie
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: bohas »

Tak to można z każdym pytaniem odsyłać do wujka google i nie potrzeba forum. Przecież wszystko można znaleźć w necie. :angry_smile:
Adzer pisze:Witam
panowie wiem że męcząca że mnie osoba i przepraszam za to ale czy ktoś może wie jaka jest optymalna temperatura pracy w takim olejku?
Każdy silnik w różnych miejscach będzie miał inną temp. Jeśli chodzi o olejaka, to głównym czynnikiem chłodzącym jest powietrze i olej, który jest schładzany w chłodnicy. Jeśli zostanie przekroczona krytyczna temperatura oleju, to kończy się prawidłowe smarowanie. Optymalna temp. oleju to w przedziale 80-100 stopni. W upalne dni przy ostrym piłowaniu może być nawet 120-130 stopni ale jeszcze się nic złego nie dzieje. Wszystko zależy jak jedziesz i jaka temp na zewnątrz.
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 200
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Bociek »

Przepraszam jeśli mój link został uznany za nieuprzejmy ale cóż... w internecie jest bardzo wiele odpowiedzi na bardzo wiele pytań. Czasem można znaleźć łatwą odpowiedź a czasem prosimy o wyjaśnienie.
GS 500 SF - Na Zawsze
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
DL1000 V-STROM K2 - Wielkie Zaskoczenie
Adzer
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 4 kwie 2016, 16:20
Województwo: dolnośląskie

Re: Suzuki GSX Inazuma 750 problem

Post autor: Adzer »

Okey. Dzięki wszystkim za pomoc. Udało mi się wsadzić silnik z Katana 750 do Inazumy 750. Silnik pracuje na starym gazniku jak narazie jest wszystko dobrze. Co do temperatury pracy OLEJAKA to ta może osiągnąć nawet 140 stopni wiele zależy od czynników zewnętrznych ;)
ODPOWIEDZ