gsr 600 dziwny dzwiek wibracje

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Robin888
BS Brother
BS Brother
Posty: 108
Rejestracja: wt, 4 paź 2016, 08:27
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Kolno
Polubił posty: 1

Re: gsr 600 dziwny dzwiek wibracje

Post autor: Robin888 »

Mam podobną sytuację ale tych motorów jest mało i ciężko o informacje. Wibracje mam przy 6500obr/min i dźwięk jakby obudowa filtra powietrza latała luźno ( na postoju dźwięku nie ma). Przy odpalaniu jak temp poniżej 10 stopni to silnik pracuje głośniej szczególnie z prawej strony aż złapie ciepła i cichnie (lub po wciśnięciu sprzęgła). Łańcuch mam nierówno rozciągnięty, po naciągnięciu amplituda 7mm, a po obróceniu kołem jest 25mm chyba do wymiany się kwalifikuje, szarpanie jest na niskich obrotach. Szczególnie przy małych obrotach odejmę gaz i dodam ponownie to trzeba uważać na uślizgi koła. Motorek lubi wysokie obroty i aż się prosi by odkręcić na full (mój osiąga 220km/h chyba ma blokadę prędkości).

Proszę jeśli ktoś ma i się podzieli instrukcją serwisową to będę wdzięczny za przesłanie na priv. Chciałbym w wolnym czasie zajrzeć pod zbiornik paliwa i popatrzeć skąd te dźwięki, a po sezonie będzie trochę czasu wolnego na poszperanie. :lol:
Suzuki GSR 600 2006r było,
teraz GSX-S1000F -2019
HiRide
Głaszczący Kanapę
Posty: 37
Rejestracja: czw, 9 lut 2017, 10:14
Województwo: śląskie

Re: gsr 600 dziwny dzwiek wibracje

Post autor: HiRide »

U mnie było to samo z tym brzeczeniem i już od tego swirowalen. Podkladalem gumy gdzie się dalo i tak na prawdę do dzis nie doszedlem co to bylo. Prawdopodobniw gdzieś z okolic licznika. Do tego przy okolo 5-6 tys obr bardzo wibrowalo cale siodlo. Co zlikwidowalo brzeczenie i wibracje? Wymiana tlumika koncowego :D przelotowy gpr.
Jest inaczej mocowany tzn praktycznie w ogole nie jest mocowany do konstrukcji motocykla i nie przenosi drgan od silnika. Od razu inna jazda :D
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: gsr 600 dziwny dzwiek wibracje

Post autor: KROPEK »

A propos zacznij od wymiany napędu (łańcuch +zębatki)
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
ODPOWIEDZ