GS 500 91r. Gaźniki - Co to jest???

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

michmat
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 15:41
Województwo: mazowieckie

GS 500 91r. Gaźniki - Co to jest???

Post autor: michmat »

gaźnik.jpg
Witajcie,
mam mały problem z gaznikami, gdy schodzi z obrotów to zaczyna lać się paliwo z gazników nie wiem kompletnie do czego służy ten czarny króciec przedstawiony na zdj to z niego cieknie odpaliłem na butli... zanaczyłem nie ten co potrzeba leci z górnego ale chciałbym wiedzieć do czego służą obie dysze Motocykl Gs 500 91r.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz, 3 lip 2016, 18:36 przez michmat, łącznie zmieniany 2 razy.
michmat
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 15:41
Województwo: mazowieckie

Re: Co to jest???

Post autor: michmat »

Ok dotarłem do tego co to jest bynajmniej tak piszą dolna dysza zaznaczona powrót paliwa do kranika, a górna dysza to jest" przelew", którego wężyk ma iść gdzieś pod tylne koło i lać się tam. teraz pytanie kolejne czy to jest prawdą że ma się lać ot tak sobie po ulicy?szczerze mówiąc jestem po regulacji gaźników itd i dodając gazu jest ok jak obroty obniżają się zaczyna się lać... czy tak musi być?
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 200
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Co to jest???

Post autor: Bociek »

a ustawiałeś paliwo w komorze pływakowej ? Czyściłeś je ? Sama regulacja nic nie da! I skąd wiesz, że je wyregulowałeś? Jeśli robił Ci to serwis to oddaj do reklamacji, jeśli sam ... cóż ... czas poczytać co nieco o gaziorach w GS500.

dysze paliwowe są od wolnych obrotów oraz od zwiększenia dawki paliwa/powietrza przy wyższych obrotach niż obroty biegu jałowego.

Z tego co widzę gaźniki masz z nowszego modelu.

Wszelkie informacje uzyskasz ... http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=702
GS 500 SF - Na Zawsze
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
DL1000 V-STROM K2 - Wielkie Zaskoczenie
michmat
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 15:41
Województwo: mazowieckie

Re: GS 500 91r. Gaźniki - Co to jest???

Post autor: michmat »

Dzięki za link mam nadzieje że będzie to ciekawa i miła literatura.
moto oddałem do pełnego serwisu gazników 2 tyg temu. Wymienione iglice, zakupione w serwisie. chciałbym sam robić przy nim większość rzeczy ale nie których nie umiem jeszcze i nie znam całkowitej budowy dlatego pisałem co to jest bo mnie to dość wkurzało w książce serwisowej nie mogłem znaleźć tego...

Pozdrawiam i do zobaczenie gdzieś kiedyś na asfalcie:)
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 200
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: GS 500 91r. Gaźniki - Co to jest???

Post autor: Bociek »

no to spoko,
GS 500 SF - Na Zawsze
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
DL1000 V-STROM K2 - Wielkie Zaskoczenie
ODPOWIEDZ