Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

szymqw

Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Post autor: szymqw »

Witam wszystkich forumowiczow.
Zauwazylem ze w moim suzuki gsf 650 predkosciomierz elektroniczny zawyza (i to sporo) predkosc. Np. Jade wg gps 80lm/h a licznik pokazuje ponad 120 km/h. Co moze byc tego przyczyna. Gdzie szukac zrodla problemu? Czy ktos borykal sie z takim problemem? Motocykl kupilem w zeszlym roku. Jest to model 2007. Jeat to w zasadzie moj pierwszy powazniejszy motocykl. Co moze byc tego przyczyna? Z gory dzieki za pomoc
Generał

Re: Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Post autor: Generał »

witaj.
Problem leży w tym, że najpierw powinieneś odwiedzić przywitalnie oraz wstawić twarzowy awatar. Później problem da radę jakoś rozwiązać... Pozdrawiam Gienio
szymqw

Re: Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Post autor: szymqw »

Witam
Z góry przepraszam, że nie dopełniłem "formalności" rejestracyjnych (avatar, przedstawienie się, itp). Ale już to zrobiłem, ładnie się przywitałem. Wracając może do wątku, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi co może powodować taki stan rzeczy z prędkościomierzem, że sporo zawyża prędkość. Czyli np. jadąc wg gps mam 80-85 km/h a wg prędkościomierza ponad 120 km/h. Czy to po prostu "uwalony" licznik?
syku
Zmieniacz Żarówek
Posty: 58
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 14:01
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Post autor: syku »

zawsze równo?

masz czujnik na zębatce zdawczej
z tego co słyszałem były dwa typy tych zębatek sterujących 6 i 4 zębowe (w zależności od rocznika)
wygląda jakbyś miał 6 zębowy a elektronika jest pod 4 zębowy (nawet skala przekłamania się zgadza)

przekłamuje też przebieg?
serwisówka 650K7 pokazuje 4 zęby
szymqw

Re: Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Post autor: szymqw »

Dzięki za odpowiedzi.
Czy zawsze równo?
Wydaje mi się, że tak. Jest to jakieś plus minus 40 km więcej niż rzeczywista prędkość. Ale żeby mieć pewność, na weekendzie (jak pogoda dopisze - bo na razie u mnie non-stop leje) wykonam konkretne pomiary przy określonych prędkościach.
Trop może okazać się oczywiście właściwy z czujnikiem na zębatce zdawczej.
Czy przekłamuje przebieg? Nie zauważyłem właśnie tego. Aczkolwiek również wykonam pomiar (jakiś np. przejazd na trasie o jakiejś tam konkretnie długości) i zobaczymy.
Z góry dzięki za dotychczasową pomoc, postaram się odezwać na forum na weekendzie albo początkiem przyszłego tygodnia (jak zrobię pomiary).
syku
Zmieniacz Żarówek
Posty: 58
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 14:01
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Predkosciomierz zawyza suzuki gsf 650

Post autor: syku »

ilość zębów zmieniona z 4 na 6 przekłamywałaby o +50%

przy 50km/h miałbyś 75km/h
przy 100 miałbyś 150 na blacie

no i przekłamywałby przebieg

jeśli zawsze o 40km/h a do tego przebieg ok to raczej problemy z elektroniką (miałbyś za mało to przewidywałbym przełączenie na mile ale Ty masz za dużo)
ODPOWIEDZ