Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

GAJOWY77

Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: GAJOWY77 »

Witać wszystkich serdecznie :D takie pytanko mam. Może ktoś polecić jakąś dobrą szybę akcesoryjną do GSF1200S?A może komuś zalega nie potrzebna na półce?chętnie odkupie. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: KROPEK »

A możesz określić po co ta szyba ma być? Ma ładnie wyglądać? Ma odchylać strugę powietrza a jak tak to jak wysoko? Ma być ciemna jasna? klik i tu klik
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
GAJOWY77

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: GAJOWY77 »

Witaj Kropek.chodzi mi o taką która ochroni przed strugą powietrza kolor bez znaczenia. Ta oryginalna się nie sprawdza zbyt dobrze
Malko

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Malko »

Kupiłem Bandziora z szybą akcesoryjną Ermax, zamontowaną w salonie przez pierwszego właściciela. Szyba w najdłuższym miejscu ma 49 cm. Przy 120 km/h chroni bardzo dobrze, przy 140 km/h zaczyna miotać kaskiem, przy 200 km/h nawet nie śmiałem odkleić się od zbiornika. A mam zaledwie 173 cm wzrostu i siedzenie opuszczone max na regulacji. Mimo że szyba jest dość wysoka (w innych turystykach są jeszcze wyższe i szersze), to przy większych prędkościach przydał by się jeszcze deflektor. Ale i tak w porównaniu z poprzednim moto w wersji N z owiewką, gdzie przy stówie cały pęd powietrza brałem twardo na klatę, to w Bandziorze jest raj.

Już wiem, że następne moto, bez względu na markę, będzie miało zamontowaną szybę wielkości przedniej z Autosana :D

Zobacz jak mocno odchyla moja szyba .... może fotka słaba, ale moto w poziomie i kiera prosto przywiązana.

A co do zakupu, to dość droga sprawa ale może na ebayu coś znajdziesz >>> https://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=sz ... 0&_sacat=0
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: KROPEK »

Malko zmień kask, przestanie miotać.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Malko

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Malko »

Chyba na taki

Obrazek

:lol:
Caesar

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Caesar »

Dołóż deflektor, szału nie będzie ale jednak zawsze to jakaś poprawa.
Mam zmienioną z oryginału na MRA i efekt to raczej wizualny, dołożyłem deflektor jest trochę lepiej.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5609
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 123
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Dany »

GAJOWY77 pisze:Witać wszystkich serdecznie :D takie pytanko mam. Może ktoś polecić jakąś dobrą szybę akcesoryjną do GSF1200S?A może komuś zalega nie potrzebna na półce?chętnie odkupie. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
A możesz wyjaśnić po co Ci akcesoryjna szyba, co jest nie tak z obecną ??
To pomoże w udzieleniu Ci informacji...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: KROPEK »

GAJOWY77 pisze:Witaj Kropek.chodzi mi o taką która ochroni przed strugą powietrza kolor bez znaczenia. Ta oryginalna się nie sprawdza zbyt dobrze
Gajowemu wieje ale jak sie zapier...a to musi wiać a jak ma się zły kasek to wieje jeszcze bardziej.

Malko o gustach się nie dyskutuje ale o kaskach można :mrgreen:
Jak masz luźny taki model to ja poproszę
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Malko

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Malko »

KROPEK pisze: Malko o gustach się nie dyskutuje ale o kaskach można :mrgreen:
Jak masz luźny taki model to ja poproszę
Ha, ha, też bym taki chciał :twisted:

A tak przy okazji, to co jest nie tak z moim Givi hps x08 ? Poza jego wagą ?
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: KROPEK »

Jego CX klik. Poproś jakiegoś znajomego o pożyczenie innego kasku i przejedź się ( integralnego innej firmy np: shoei, arai shark hjc ) w każdym inaczej będziesz odczuwał pęd wiatru i hałas. Czasami dość istotnie.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Gwizdek
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 742
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 12:27
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Gwizdek »

Gajowy, Malko,
masz akcesoryjną szybę, dosyć wysoką i do tego profilowaną (odginającą strugę powietrza),
ta szyba pewnie dobrze chroni ciało ale zawsze będzie robić turbulencje na kasku, sam kask niewiele pomoże,
może poszukaj szyby fabrycznej i porównaj sobie, która lepsza ... dołóż sam deflektor,

w swoim sprzęcie już przetestowałem w sumie 4 szybki akcesoryjne ...
szybki większe i największe jakie udało mi się znaleźć na rynku, te profilowane i proste, z dodatkowym deflektorem odginającym i bez,
szyba największa i najfajniejsza zupełnie nie nadawała się do jazdy :-)

weź pod uwagę też fakt, że większa szyba zazwyczaj bardziej się ugina pod wpływem naporu powietrza co w praktyce powoduje jej falowanie, co z kolei powoduje że falująca struga powietrza wali na kask - efekt to drgania, huk o nieznośnych częstotliwościach ,
ponadto przy większych prędkościach taka większa szyba może powodować niebezpieczne szarpanie całym motocyklem (podobny efekt do szimy),

tu przykład deflektora:
http://allegro.pl/deflektor-motocyklowy ... 91803.html
dobra rzecz lecz w zestawieniu z szybą akcesoryjną wysoką stanowi dodatkowe obciążenie i przy większych prędkościach całość się gnie, (efekt jak powyżej)

dobrze działają szybki raceingowe ... odchylające na boki a nie do góry, nie są zbyt wielkie ale nie ma turbulencji (przynajmniej u mnie nie był tego efektu)

ale ja mam sprzęta lamahy, więc wcale nie musi się sprawdzić w suzuki :-)
Malko

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: Malko »

Gwizdek, w dywersji miałem taką szybkę.
div1.jpg
Bez niej wiało centralnie po klacie, a jak założyłem to trochę wyżej, tak na wysokości szyji przy wyprostowanej pozycji. Przy czym powyżej powiedzmy 140 km/h, gdybym obrócił głowę o 90 stopni w lewo czy prawo, to już by tak została, bo taki był napór wiatru na kask, mimo że na wprost go nie telepało.

Zastanawia mnie jak obliczone są szyby (te wielkie) w innych motocyklach, typu duży pan european czy r 1200 lt/rt ?
Choć czytałem, że st 1300 przy prędkościach powyżej 180 km/h staje się niestabilny, ale nie znalazłem wyjaśnienia tego zjawiska.

Czy takie duże szyby też się uginają ? Czy są może zbyt twarde i osadzone na dużej powieżchni i stawiają sztywno opór ?

Jak by nie było w moim GSF szyba skręcona jest między plastikami chyba na 4 czy 6 śrubek a sama jej grubość też nie jest znaczna, to pleksi chyba 5-6 mm, więc ma prawo pracować, a nawet, tak jak pisałeś
Gwizdek pisze:
przy większych prędkościach taka większa szyba może powodować niebezpieczne szarpanie całym motocyklem (podobny efekt do szimy),
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAJOWY77

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: GAJOWY77 »

Hej Malko .Widzę że u Ciebie jeszcze bardziej chyba ta szyba jest bardziej pochylona niż u mnie a powiedz mi czy przy nawet nie wielkim deszczu też woda z szyby leci ciurkiem na łapki?no i przy okazji. Chyba ty wspominałeś coś o handbarach powiedz czy dobrałeś coś do tego bandita ?Dzięki i pozdrawiam serdecznie. LwG
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Szyby akcesoryjne GSF1200S S

Post autor: KROPEK »

No moto to nie puszka, pada to jest mokro, świeci słonko to gorąc okrutny. Takie jest piękno kontaktu z naturą chopie, pozdro.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
ODPOWIEDZ