Większy zbiornik paliwa w Savage?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
yogurt

Większy zbiornik paliwa w Savage?

Post autor: yogurt »

Czy ktoś z Braci rozpoznawał temat montażu większego zbiornika paliwa w Savage? Bo te bidne 11 litrów przyprawia mnie o pulpetację serca :( Już trzy razy pchałem motocykl do najbliższej stacji - co z tego, że jest rezerwa, jak ostatnio na niej i tak nie miałem szans dojechać :/ Podobno spasowałby po lekkich przeróbkach z Kawy EN 500 / 750 albo z Maraudera... A może z czegoś innego? :)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

wiem że ludzie czasami montowali takie sprawy, ale ja i tak uważam to za coś chybionego gdyż:
- 200km bez postoju na Savage to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli
- mając sprawny kranik na rezerwie zrobisz 50 km
- po przejechaniu 200km warto dać ostygnąć maszynce :P
- po 100km plecaczkowi przeważnie wysiada amortyzacja w dolnej części ciała i zaczyna mocno walić rękami po twym kasku abyś sie zatrzymał :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
snajper
Moderator
Moderator
Posty: 3020
Rejestracja: pt, 5 lis 2004, 20:04
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Sl.Przełajka
Polubił posty: 23
Otrzymane Polubienia: 38

Post autor: snajper »

Witam

Uwazam,,ze niema co zmieniać na inny niż jest. Napewno trzeba dobrze zapamiętać za kazdym razem stan licznika na stacji benzynowej i dobrze znać odległość do nastepnej. Brak wskazania poziomu paliwa daje się we znaki,mnie jak narazie raz brakło,dobrze że blisko domu,rodzina pomogła.
Osama ma rację 200 km bez postoju to duże wyzwanie.
yogurt

Post autor: yogurt »

Teaaa, zwłaszcza na autostradzie albo w miejscach, gdzie nie znamy okolicy i nie ma kogo zapytać :P Poza tym 200km to dla mnie całkiem zwykły dystans, a silnik Maraudera wytrzyma więcej bez konieczności stygnięcia :) A plecaczka nie wożę :P
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

maruder jest chłodzony wodą, a Savage powietrzem i to jest konstrukcja z lat 80 ubiegłego wieku jak to mówią - no more comments :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
yogurt

Post autor: yogurt »

osama pisze:maruder jest chłodzony wodą, a Savage powietrzem i to jest konstrukcja z lat 80 ubiegłego wieku jak to mówią - no more comments :P
A widziałeś mój motocykl? :P
yogurt

Post autor: yogurt »

Dla wyjaśnienia: rama i zbiornik - Savage, silnik z osprzętem - Marauder. Zbiornik musi zatem spasować w miejsce oryginalnego zbiornika Savażki. O przegrzanie silnika się nie boję ;)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

widziałem kiedys taką chybrydę w Dizmarze do sprzedania i powiem że podobała mi się, a wyglądała nawet podobnie do sportstera jakiegoś :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
yogurt

Post autor: yogurt »

No to prawdopodobnie widziałeś to, co ja kupiłem i obecnie zaposiadam i chyba już nie chcę sprzedać... Przynajmniej w ciągu trzech lat, kiedy zbierałem Dizmary, to nie widziałem więcej takiego połączenia :)
snajper
Moderator
Moderator
Posty: 3020
Rejestracja: pt, 5 lis 2004, 20:04
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Sl.Przełajka
Polubił posty: 23
Otrzymane Polubienia: 38

Post autor: snajper »

Witam

Panowie,prosiłbym o jakiś ludzki język,zważcie,że czasami do Bractwa przynależą ludziska którzy np. nie wiedzą"co to jest "Dizmar","sportster".
N może wiem co to jest hybryda ? Pół kobiety pół motoru ?
yogurt

Post autor: yogurt »

snajper pisze:"Dizmar"
Gazetka z ogłoszeniami motocyklowymi
snajper pisze:"sportster"
Najmniejszy i najtańszy model Harleja
snajper pisze:hybryda
Za SJP: "coś, co składa się z różnych elementów, często nie pasujących do siebie" :twisted:
thekamil

Post autor: thekamil »

yogurt pisze:Za SJP: "coś, co składa się z różnych elementów, często nie pasujących do siebie" :twisted:
np. koalicja PiS, LPR i Samoobrony =)

taki maly off topic :roll:
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

np. koalicja PiS, LPR i Samoobrony
dokładnie tak wygląda hybryda w wykonaniu polskim, które jest chyba najbardziej wyrazistym przykładem takiego czeguś :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Proponuję jednak zająć się dopasowaniem baku do Savage`a a "hybrydowe" off topic przenieść do Hyde Parku lub na priv :evil: :twisted: :evil: :twisted:
Po wstępnym oglądzie dostępnych fiszek widzę podobny sposób mocowania (gumowe ślizgi z obu stron ramy) więc myślę, że to kwestia dopasowania szerokości mocowania oraz miejsca dokręcenia śrubami do ramy. Savage - jedna śruba, Maraś - dwie. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
yogurt

Post autor: yogurt »

Lechul pisze:Po wstępnym oglądzie dostępnych fiszek widzę podobny sposób mocowania (gumowe ślizgi z obu stron ramy)
Dzięki Lechul :) Zauważyłem, że takie mocowanie jest często spotykane w wielu różnych motocyklach typu chopper / cruiser.
Lechul pisze:myślę, że to kwestia dopasowania szerokości mocowania oraz miejsca dokręcenia śrubami do ramy. Savage - jedna śruba, Maraś - dwie. Pozdrawiam.
No i właśnie tu się zaczynają schody - niekoniecznie to wystarczy. O ile z dopasowaniem szerokości samego mocowania większych problemów nie spodziewam się, to są dodatkowo dwa wymiary krytyczne. Pierwszy to szerokość "przekroku" zbiornika - jeżeli będzie za wąski, to nie wejdzie na ramę. A drugi, to długość zbiornika - może nie zmieścić się między główkę ramy a siedzenie. Sam otwór na śrubę to w porównaniu z tym mały problem...

Zanim zadałem tu pytanie, trochę poszperałem w sieci i na jednej ze stron poświęconych Suzuki Savage znalazłem na forum informację, że zbiornik z Maraudera / Desperado oraz z Kawy EN 750 będą pasowały. Tylko wtedy prędkościomierz będzie musiał zniknąć z baku :(

[edited]
No i zbiornik z Maraudera to tylko 13 litrów :D
ODPOWIEDZ