Opony bezdętkowe VS 1400

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Najgorszy77
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 16 wrz 2019, 16:37
Województwo: śląskie
Polubił posty: 1

Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: Najgorszy77 »

Cześć,
Zaszalałem i zamówiłem do Intrudera 1400 opony bezdętkowe na przód i tył. Takie proponowali w znanym serwisie oponiarskim. Podobno może być problem ze szczelnością szprych. Ktoś spotkał się z takim problemem ? Będę mógł zmienić zamówienie lub zwrócić. Dajcie znać jak to wyglada w praktyce.
Pozdrawiam.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2185
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: harpoon »

Z tego co pamiętam konstrukcję felgi, to na pewno będzie problem ze szczelnością... tam jest tylko kawałek gumowego paska zabezpieczającego, aby dętka się nie przecierała o końcówki szprych...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Najgorszy77
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 16 wrz 2019, 16:37
Województwo: śląskie
Polubił posty: 1

Re: Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: Najgorszy77 »

No i to się nazywa czas reakcji. Zamówienie zmienione na obie z dętką. Wielkie dzięki 💪
Bulaj10
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 4 lip 2023, 14:22
Województwo: pomorskie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: Bulaj10 »

Zamówiłem także bezdętkowe do szprychowych kół. W warsztacie wulkanizacyjnym od razu stwierdzili konieczność założenia dętek do nich. Koła szprychowe nie są szczelne. Do niektórych opon bezdętkowych producenci dopuszczają założenie dętek.
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: Eddy70 »

Y...a Virago tak rozwiązała ten problem i masz bezdętkowe. :relaxed:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
Najgorszy77
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 16 wrz 2019, 16:37
Województwo: śląskie
Polubił posty: 1

Re: Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: Najgorszy77 »

Tylko mi Virago brakuje do kompletu 😜. Natomiast chciałem kupić dętki w sklepie stacjonarnym i lipton straszny. Zamówiłem z neta i kolejne 220 zł za 2 sztuki poszło. Zakładając wiec dętki do bezdętkowych dokładamy kosztów ehhhh. Następnie zapytałem czy jak przyjadę z oponami i dętkami to na miejscu to zrobią. No nie tak szybko bo trzeba kilka rzeczy rozkręcić 🤦‍♂️.
Vlad
Podpatrywacz
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 7 maja 2023, 11:12
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica

Re: Opony bezdętkowe VS 1400

Post autor: Vlad »

Opona dętkowa TT ( dętkowa) lub TL ( bezdętkowa) Praktycznie większość opon motocyklowych jest obecnie produkowana jako bezdętkowe, uszczelniane na rancie jak pozwala konstrukcja koła. Co nie zmienia faktu, że jak się ma tradycyjne koło szprychowe, trzeba koniecznie założyć dętkę. Wyczytałem gdzieś kiedyś głosy "internetowych badaczy pisma", że wewnętrzna powierzchnia opony bezdętkowej w kontakcie z dętką potrafi ją uszkodzić, bzdura ! Ani opona, a tym bardziej dętka nie przemieszcza się na feldze w czasie jazdy. Nie wiem co by musiało być od środka opony aby uszkodzić dętkę. Kilkadziesiąt kkm przejechane z dętkami na oponach bezdętkowych, i nic się nie wydarzyło. Nie twórzmy legend :D
Jeśli szprychy idą do obręczy bezpośrednio, obowiązkowo dętka.
ODPOWIEDZ