Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Witajcie Koledzy.
Po zakupie mojego Prezesa borykam się z ciągłym rozładowywaniem akumulatora. Po przejechaniu 100 km, zgasł przy ruszaniu spod świateł i nie chciał dalej jechać. Pojechałem do warsztatu, gdzie wymienili prostownik. Niestety przy dwóch próbach jazdy tak jak wcześniej postanowił nie jechać dalej po 100 i później 50km. Odpaliłem go od przenośnego startera i zmierzylem prąd przed odpaleniem i po. Mianowicie sam akumulator wskazywał prąd 12,73. Po odpaleniu 13,32 i włączeniu światła 13,16. Zastanawiam się czy jest to wina ładowania, czy akumulator do wymiany. Kiedyś jeden kolega mówił, że dołożył dodatkowy kabel do ładowania i ma po problemie. Proszę o pomoc w pozbyciu problemu.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam i jeżeli wybrałem złą grupę do zgłoszenia problemu to proszę o wskazanie właściwej. Dzięki i szerokości.
Graba.
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Hej to jeszcze raz ja. Chodziło mi o regulator napięcia, a nie prostownik. Ktoś wie o tzw. bajpasie, który montuje się by rozwiązać problem ładowania w Intruderze 1500.
Pozdrawiam .
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: KROPEK »

Nie jestem specem od prądu ale masz zamontowane jakieś dodatkowe akcesoria typu grzane manetki, gniazdo USB ? Oczywiście ako i regler to podstawa 😎
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5609
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 123
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: Dany »

Wygląda że masz problem z samym akumulatorem.
Ale to można łatwo sprawdzić. Wyjmij go i podjedź do dobrego sklepu z akumulatorami, powinni mieć tester sprawności / pojemności akumulatora.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Odnośnie akumulatora to sprawdzałem go w pracy na takim bereciku co sprawdzam akumulatory w pracy. Po podłączeniu wskazało, że wszystko jest w porządku i sprawność akumulatora na poziomie chyba 85%. Jednak jest jeden problem, a mianowicie podczas ładowania góra akumulatora była mokra (ładowałem zwykłym gettem tak jak Akku do samochodu). Dopiero po czasie dowiedziałem się, że żelowego Akku nie ładuje się tym geretem, tylko innym, który jest odpowiedni dla żelowych akumulatorów.
Dzięki za odzew.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: KROPEK »

Samochodowe ładowarki nie nadają się do ładowania motocyklowych akumulatorów, są zbyt mocne.
klik
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Hej. Mam jedno pytanie. Jest duże prawdopodobieństwo, że nam walnięty akumulator i trzeba go wymienić. Aktualnie posiadam YTX 14-BS 14Ah, 200A, 12V. W sprzedaży widziałem z większą ilością amperów. Kupić taki sam czy można troszeczkę zwiększyć amperki? Pozdrawiam.
Bogdan1963
Zmieniacz Żarówek
Posty: 98
Rejestracja: sob, 18 mar 2017, 16:03
Województwo: podkarpackie
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: Bogdan1963 »

Można zastosować o większym amperażu. Będzie chętniej odpalał.
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Jeżeli mogę prosić o podanie ewentualnej mocy to będę wdzięczny. Wiesz w sklepie to różnie traktują człowieka, a nie chcę kupić bez sensu.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
RAMA
The Real One
The Real One
Posty: 48
Rejestracja: śr, 1 maja 2019, 19:34
Województwo: mazowieckie
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: RAMA »

Nie szukaj tylko większej mocy. Nie można zwiększać bez końca przecież. Lepiej usunąć problem który powoduje zwiększone zapotrzebowanie na prąd.
Zmierz napięcie na naładowanym akumulatorze przy rozruchu. Niższe niż 10V to akumulator do wymiany.
Pisałeś że na starterze uruchamia bez problemu, tak?
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Witaj. Akumulator miałem mierzony i niby wszystko jest ok. Ładowanie po załączeniu świateł też jest dobre. Wymieniono też regulator napięcia, ale problem dalej pozostał. Jest jedną ewentualność a a mianowicie akumulator ma zepsutych kilka cel. Pokazuje, że jest pełen, ale jest naładowany tylko w połowie. Podczas jazdy nie jest doładowywany i nie spełnia swojej roli. Nie wiem jak odczytać jak stary jest akumulator, bo z jednej strony wskazuje na rok 2001, a po skrócie roku na 2021(gdy odczytujemy tylko końcówkę roku). Jeżeli nie to to pozostał alternator. Wiesz może jak montuje się ,,bajpas'' , który zapewnia dodatkowy kabel ładujący akumulator. Obiło mi się o uszy, że w tym modelu to zdaje egzamin. Dzięki za pomoc.
RAMA
The Real One
The Real One
Posty: 48
Rejestracja: śr, 1 maja 2019, 19:34
Województwo: mazowieckie
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: RAMA »

Uszkodzenia celi obniżają napięcie. Aku będzie do wyrzucenia od ręki.
Nie ufaj testerowi do końca. Zmierz napięcie przy rozruchu. Dobrym miernikiem. Przecież to też element testera 🙂
Bajpas to ominięcie. Nie sądzę żeby coś omijał. A dodatkowy przewód poprawia przewodzenie, tylko lepiej jednak poprawić styki na istniejącym. Może nawet wymienić jakieś element.
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Witaj. Napisałem posta lecz mi zjadło i nie wysłałem. Takie uroki. Odpaliłem za pierwszym razem i wskazało 9,9. Za drugim 6,8 i wzrosło do 7,28. Za trzecim tak około 10. Przy zapalonym świetle ładowanie 13,3 i po wyłączeniu 13,6. Wszystko na postoju. Niewątpliwie gdzieś ucieka prąd i po 50 km, gdy zgaśnie nie może odpalić. Dzięki za pomoc.
graba75
Podpatrywacz
Posty: 19
Rejestracja: sob, 25 gru 2021, 18:22
Województwo: świat i okolice
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: graba75 »

Jeszcze tak na gorąco. Kolejny raz (4, 5,6)już nie odpalił i miernik wskazywał poniżej 8 , co najwyżej 8,2.
RAMA
The Real One
The Real One
Posty: 48
Rejestracja: śr, 1 maja 2019, 19:34
Województwo: mazowieckie
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Problemy z ładowaniem Suzuki Intruder 1500 z 2001 roku.

Post autor: RAMA »

Skoro z innym aku odpala to trudno winić rozrusznik (chociaż lepiej jest jak lekko kręci, jest nasmarowany i szczotki są ok)
Różne pomiary to też kwestia miernika który ma rzadkie próbkowanie. Jak masz taki który ma min/max to powinieneś złapać w miarę stałe wartości ale i tak widać że nie jest dobrze.
Możesz sprawdzić jak trzyma napięcie podłączając ze dwie samochodowe żarówki 12V do akumulatora zamiast odpalać.
ODPOWIEDZ