strzela w tłumik intruz 700

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
airmanradar
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 10 kwie 2024, 22:46
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

strzela w tłumik intruz 700

Post autor: airmanradar »

witam,

nie wiem czego to przyczyna nie moge dojsc tego, bo czasem nie moge wejsc na obroty a czasem wchodzi bez problemu, natomiast gdy uzywam duzo gazu lubi sobie strzelac w tłumik. Odpala bez problemu. Moc tez ma (choc był okres ze zanikła na jakis czas a potem wrociła, chyba jak poruszałem fajką). Gazniki byly czyszczone, nowe swiece, jakies sugestie ? Mysle ze moze cewka, ale iskra jest... No i nie jestem pewien czy nie słychac jakby troche klepania w gorze cylindra w okolicy zaworow, chyba ze to naturalny dzwiek...
życie to wiatr we włosach i muchy w zębach
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5610
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 124
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: Dany »

Regulacja składu mieszanki.
Regulacja zaworów.
Sprawdzenie zapłonu.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
airmanradar
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 10 kwie 2024, 22:46
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: airmanradar »

nowe obserwacje:
uciąłem końcówki kabli przed fajkami i wkreciłem fajki na nowo. Niby lepszy kontakt jest, wchodzi na obroty, ale jak sie zostawi na wolnych to słychać ze popyrkuje sobie niczym Es na szajbe od dziadka.. tzn chyba wypada mu co jakis czas zapłon bo jakby troche miał czkawke, nie chodzi równo tylko czaskem przytka sie co pare sekund. No i jak robie wowczas przegazówke to tez na poczatku nie wkreca sie ale zaraz załapuje i sie wkreca.
Rzecz druga, to taka, ze przod ma gorsza kompresje niz tył, a tył po odpaleniu lekko kopci a przod nie.
Wkurza mnie ta diagnostyka bo chciałbym wiedziec co robic. Jak trzeba ktorys gaznik kupic to kupie, wymienic bebechy gaznika to wymienie, cewke jak trzeba tez wymienie, itd. ale nie chce wypierdzielic kasy na wszystko nie znajac przyczyny, bo to bez sensu, w ten sposob mozna cały silnik wymienic.
Regulacje miał robione, ale te gazniki wiekowe juz tez są, i gdybym je zostawił z kranikiem na OFF to potem zalewa mi w okolicach tylnego filtra paliwo, jakby sie pływak zaciął... wiec tez trzymam cały czas na ON
Chyba terazjakis tester cewek musze kupic, bo iskra niejako jest, ale moze za słaba? Nie wiem co jeszcze w zapłonie mozna sprawdzac
życie to wiatr we włosach i muchy w zębach
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5610
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 124
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: Dany »

Może zamiast kupować wszystkie testery świata jedź do dobrego mechanika...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Zbigniew 1958
Podpatrywacz
Posty: 0
Rejestracja: pt, 26 kwie 2024, 13:42
Województwo: dolnośląskie

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: Zbigniew 1958 »

Witam. Mam problem z Suzuki Intruder vz 1500 z 2014. Podczas jazdy na małych obrotach jak próbuję mocniej przyspieszyć zaczyna mi drgać kierownica a po wyżej 100 km/godz drgania zanikają. Sprawdziłem i są okej łożyska główki ramy tylne zawieszenie jest okej wał Kardana i krzyżak okej. Silnik na wolnych obrotach okej . Wymieniłem pompę paliwa z filtrem,świece . Koła okej. Brak mi już pomysłu gdzie szukać. Może ktoś coś popowie. Z góry dziękuję .


Edit.
Post zatwierdzony warunkowo.
Bardzo proszę uzupełnić wymogi formalne (własne zdjęcie w avatar oraz przywitanie w odpowiednim dziale).
airmanradar
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 10 kwie 2024, 22:46
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: airmanradar »

hehe na to tez wpadłem i to juz dawno, ale jak to bywa w dzisiejszym swiecie takich ze świeczką szukać.. U mnie byłem u dwóch - złodzieje i oszusci, kase wzieli a jak był problem tak problem pozostał. Zamiast usunąć problem to mi wkółko świece wymieniali, i inne duperele naprawiali o ktore nie prosiłem, cos na chwile sie poprawiło tak zebym dojechał do domu i na powrot to samo... Wychodze w takiej sytuacji z założenia ze skoro tak, to sam sie fachu musze uczyc, dlatego tu jestem. ALe co nas nie zabije... bynajmniej bede juz umiał ;) a moze komus jeszcze pomoge..
życie to wiatr we włosach i muchy w zębach
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5610
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 124
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: Dany »

Trudno tak na odległość.
Zrób synchro gaźników. Będziesz miał info czy tu jest OK
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
airmanradar
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 10 kwie 2024, 22:46
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: airmanradar »

chyba mam jakas poszlake.. zmierzyłem iskre, no i jasie na tym zbytnio nie znam ale chyba troche mało? Nie wiem ile powinno wynosic dla Intruza..
Druga rzecz, ze jesli mam słuszność ze słaba iskra i to na obydwu garach to teraz musze wydumać dlaczego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
życie to wiatr we włosach i muchy w zębach
airmanradar
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 10 kwie 2024, 22:46
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: airmanradar »

otworzyłem moduł w nadziei ze zobacze jakies popalone elementy lub powybrzuszane kondensatory,a tam wszystko zalane jakims silikonem... skad teraz kurde mamwiedziec czy dobry, albo co innego moglo by to byc jak nie moduł ? A jesli moduł to gdzie kupic, bo uzywka chyba nie wchodzi w gre, bo ze starosci pewnie za chwile bedzie to samo. Ma ktos z Was Intruza z 1987 ?lub podobny rocznik? Ile z was ma problem z modułem ?
życie to wiatr we włosach i muchy w zębach
airmanradar
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 10 kwie 2024, 22:46
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: airmanradar »

chyba zwatpiłem... co do mocy iskry to jeszcze tematu nie rozwiazałem, ale juz nie jestem do konca przekonany czy to jest to. Gdy pojezdziłem troche, to po zatrzymaniu na biegu jałowym, zaczyna wchodzic na wysokie obroty, zupełnie jakby lał za dużo paliwa. Moze te strzelanie tez jest przyczyna podawania zbyt duzej dawki paliwa a nie słabej iskry? Przydałoby sie poczytac od innego własciciela intruza o tym jakie to bolączki ma ten motocykl w tym zakresie... tutaj na forum duzo tego nie znalazłem...
życie to wiatr we włosach i muchy w zębach
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 349
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: strzela w tłumik intruz 700

Post autor: sky02 »

Wszystkie VS sa bardzo wrażliwe na ustawienia gaźników, szczególnie synchro.
1 czy sa czyste?
2 czy dysze sa dobre
3 czy poziom paliwa w komorze jest dobrze ustawiony
4 czy jest zrobione dobrze synchro (nie jest to łatwe w VS i wielu mechaników robi to źle)


VS maja do dupy wiazke, przewody sa bardzo cienki i sie kruszy masa, warto zrobic bypass do sruby przy module.

Masz dobre napiecie?

Co to za tłumiki w ktore strzela, jakieś chińskie badziewie przelotowe czy fabryczne lub markowe?
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
ODPOWIEDZ