xenon - oswietlenie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

xoner

xenon - oswietlenie

Post autor: xoner »

witam braci
szukałem na naszym forum coś na temat przerabiania oświetlenia na xenony, ale nic nie mogę znaleźć - czy znacie kogoś, kto zajmuje się przerabianiem oświetlenia na xenony? kogoś kogo możecie polecić? - najchętniej z mazowieckiego lub łódzkiego?

powodem nie jest bajer jakim jest xenon,ale moje obecne oświetlenie - które jest niewystarczające - mam przerobioną czachę (takie moto już kupiłem) i zamiast oryginalnej lampy jest soczewka, która świeci tak ze nic nie widać :/

zastanawiałem się też nad powrotem do oryginału, ale wiąże się to z zakupem czachy, lampy i malowaniem - nie wiem co lepiej i taniej wyjdzie

co o tym myślicie ?
pozdrawiam

Łukasz
Ostatnio zmieniony ndz, 11 kwie 2010, 01:44 przez xoner, łącznie zmieniany 1 raz.
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

Kup sobie żarówki OSRAM BILUX !!! H4 czy jakie tam masz u siebie
cena kilkanaście złotych.
Czerwony potwór
xoner

Post autor: xoner »

probowalem - zainstalowalem mocna h4 i oprawa zaczela sie topic

znalazlem goscia ktory powiedzial ze za ok 1000 zl bi-xenona mi moze zalozyc

i dzis na stacji benzynowej podszedl gosciu maszyne zobaczyc - powiedzial ze ma kolesia, ktory za ok 700 zl moze xenona wstawic - musze zadzwonic
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Na Allergi mozna czasem trafic okazje. Jakis czas temu widzialem soczewke od B.....jednoślad seria 3 - bixenon za 350 zlotych. Komplet z zarowka i przetwornica.
Poogladaj aukcje, bo zarowki przeogniskowane na H4 z takim mocowaniem i przetwornica - 1 kpl mozna czasem trafic za 350 zeta.
Zreszta moze Ci co sprzedaja po 2 kpl. sprzedadza 1 kpl? Zapytaj.
ObrazekObrazek
PINIO
BS Brother
BS Brother
Posty: 376
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 19:02
Województwo: -
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PINIO »

hej hej
Interesowałem sie wczesniej tym tematem.
Pomysł? Można na allegro kupić zestawy do samochodów. Ile sa warte?- trzebaporozmawiać z jakimś fachmanem od oświetlenia.
Ale jeżeli pomysła jest ok, to proponuję doświadczenia z rozdzieleniem zestawu. Może da je się podzielić???

pozdrawiam
P.
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Na allegro byl gosc (nawet u niego bylem) za 600pln za Bi z motazem , motuje to do wszystkiego, (widzialem 2x bi w RR :twisted: ) , poszukaj po pisz do gosci to znajdziesz , nie dam ci namiaru bo bylem tam na wiosne , okolice katowic. Do tego gosc przerabial orginalne lampy na xenon ( wycina gniazdo i motuje x ) , zapytam kumpla , moze miec jeszcze do niego num.
xoner

Post autor: xoner »

czesc boczu

bede super dzwieczny jak by sie udalo znaleźć kontakt
na allegro znalazlem goscia z bielska bialej - ma spory wybor lamp i akcesoriow - moze to ten o ktorym piszesz ??

pzdr

Lukasz
Ostatnio zmieniony ndz, 11 kwie 2010, 01:45 przez xoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Loser

Post autor: Loser »

Na marginesie... Nie wiem, czy sie orientujecie, ale wpakowanie xsenonu do zwyklego klosza jest nielegalne i moze skonczyc sie utrata dowodu. Jednie kompletne zestawy z homologacja nie bedzie stanowilo powodu do nieprzyjemnosci ze strony palek...
motoolo

xenon

Post autor: motoolo »

Przerabialem sam lampe w gsx-f (jajko) na xenon . Prosta robota. na alegro mozna kupic zarowki xenon z mocowaniem jak H1 H3 H4 H7 + do tego przetwornica i ewentualnie zapłonnik. Mam troche takich czesci. Moge Ci sprzedac soczewke z bi-xenonem i zarowka i przetwornica . Wiecej info na motoolo@wp.pl
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: Emil »

xoner pisze:zastanawialem sie tez nad powrotem do oryginalu, ale wiaze sie to z zakupem czachy, lampy i malowaniem - nie wiem co lepiej i taniej wyjdzie
widzialem toto na zywo to Ci powiem, nie kombinuj, czego bys tam nie wsadzil to z "torowych owiewek" i tej ozdoby na dziobie imitujacej przednia lampe cudow nie wyczarujesz, wsadz normalne swiatlo albo lepiej wsadz swoja suzi tam gdzie jej miejsce - na tor! :twisted:

poza tym ksztalt owiewek masz zachowany raczej org to zawsze mozesz kombinowac z wycieciem w nich miejsca na lampe, ale to by byla zbrodnia
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
xoner

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: xoner »

hej Emil

dzieki za dobra rade :) - jednakze chcialbym rowniez czerpac uroki z jazdy noca - niekoniecznie po miescie (tutaj akurat sobie daje rade)
frycu5

Post autor: frycu5 »

Warszawa ul.Prądzyńskiego tylko nie pamiętam nr ale jest to na przeciwko hali gdzie sie odbywaja targi Trzeba wjechać na posesje i po lewej stronie jest jakaś chala coś blaszanego i niebieskiego pierwsze drzwi po lewej to jakas firma a poprawej gosc sprzedaje i naprawia takie rzeczy tylko nie zawsze tam siedzi ma lotną prace . Ja u niego kupiłem przetwornice za 400zł od Golfa 5 plus chociaz wczsniej miałem od audi A6 (nie polecam dwie uszkodziłem w skutek mocnych wibracji i przy opadaniu przedniego koła nie wytrzymuja , poprostu elementy sie odrywaja ) a takie też miał gość za 300zł Jednak skusiłem sie na ta za 400 stówki i nie żałuje bo nie mam z nią tak jak z poprzednia problemów z włączeniem sie przy słabym akumulatorze , natomiast żarnik kupiłen na allegro za 89zł D2R przystosowany do lampy bez soczewki Posiadam gsx r 750 k1 i jest to dziecinnie proste w montazu ,a naprawde oświetlenie drogi jest 100% lepsze niż przy zwykłej żarówce i zaznaczam ze nie oslepiam innyć z naprzeciwka . Jesli chodzi o przepisy to tak niestety jest to nie legalne ,ale czy jazda po mieście prędkościa po wyżej 50 km/h poza wyznaczonymi miejscami jest legalne ????? jak ktoś sie przyczepi to i tak coś znajdzie . Ja mam ze soba zawsze orginalna żarówke i jakby co to zmiana trwa 5 min i wszystko wraca do normy :D :D :D
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Pamietaj tylko, zeby przerobic tez procedure odpalania silnika... na czas krecenia rozrusznikiem oswietlenie powinno gasnac. Inaczej akumulator za dlugo nie pozyje...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
frycu5

Post autor: frycu5 »

EvilD pisze:Pamietaj tylko, zeby przerobic tez procedure odpalania silnika... na czas krecenia rozrusznikiem oswietlenie powinno gasnac. Inaczej akumulator za dlugo nie pozyje...
moje moto posiada jeszcze wyłącznik swiateł , wiec nie mam tego problemu Poza tym akum. jest jeszcze w dobrej formie i rozrusznik kręci jak wściekły
marny

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: marny »

Chciałbym podpiąć się do tematu.

Udało się komuś namierzyć dobrego fachowca od oświetleń w Warszawie? Chciałbym zainstalować do swojego gixa, najlepiej bi-X, za rozsądną cenę oczywiście. ;-)
Gdyby ktoś się orientował, gdzie w Warszawie można to założyć to będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ