xenon - oswietlenie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: Rostwór »

a jak wyglądają kwestie prawne xenonów w motocyklu? Z tego co się orientuję, to na razie nie ma homologowanych lamp xenonowych do moto??
też sie zastanawiałem, czy u siebie tego nie zamontować...
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
wwwolti

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: wwwolti »

z tego co wiem, to pojazd wyposażony w reflektory xenonowe musi posiadać automatyczną regulację wysokości (kąta padania światła) oraz spryskiwacze reflektora.
pierwsze po to by nie oślepiać, ale w przypadku moto różnice w kątach w czasie przyspieszania i zwalniania są na tyle duże, że chyba trudno będzie o odpowiedni mechanizm. ja w puszce w c5 mam xenony a ponieważ autem czasami buja (przysiada na tylnej osi przy ostrym starcie) to często widzę jak się te silniczki muszą napracować.

druga sprawa to spryskiwacze. jest to wymóg spowodowany koniecznością utrzymywania lampy w dużej czystości. ponieważ światło reflektora xenonowego jest mocno skupione, to na jego drodze nie może być żadnych zanieczyszczeń. powodują one, że światło się rozprasza i oślepia innych a nam nie oświetla drogi tak jak powinno. toto już zupełnie nie wiem jak w moto zrobić :) nie chciałbym lać sobie wody na kombinezon :)
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: figer »

Rostwór pisze:a jak wyglądają kwestie prawne xenonów w motocyklu? Z tego co się orientuję, to na razie nie ma homologowanych lamp xenonowych do moto??
też sie zastanawiałem, czy u siebie tego nie zamontować...
Mozesz sobie kupic B.....jednoślad jako drugie moto i za doplata jest xenon. Policja np. ma w swoich sprzetach xenony.
ObrazekObrazek
Karpiu

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: Karpiu »

Od strony prawnej,to jeszcze nie słyszałem aby komuś zabrali dowód za xenon w moto.
Jeśli chodzi o samopoziomowanie,to jest temat do opanowania,wystarczy jeden czujnik do ramy zamontować,inst. sterownik i hula :D
Nie ma problemu z pracą silników liniowych regulacji,sterownik wylicza kroki silnika i utrzymuje w tej samej pozycji,dopiero przy większych wachaniach i wolniejszych dostosowuje następny parametr.Przynajmniej tak jest w autach :mrgreen:
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: xenon - oswietlenie

Post autor: Emil »

Karpiu pisze:Od strony prawnej,to jeszcze nie słyszałem aby komuś zabrali dowód za xenon w moto.
sytuacja kiedys znormalnieje a poza tym pozostaje jeszcze kwestia wypadkow, ubezpieczen, odszkodowan, przyczyn i szukania winnych
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ODPOWIEDZ