siatka we wlotach w gsx600f - pomocy :)

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Wonder

siatka we wlotach w gsx600f - pomocy :)

Post autor: Wonder »

Witam :D

Posiadam wspaniałą, niebieską :D maszynę jaką jest Gsx600f ,rocznik 95 - i w związku z tym małe pytanie.
Widziałem niedawno na fotkach w podobnym gsxf`ie fajną :D siatke na wlotach w bocznych owiewkach - nie wiem czy to jakiś własny pomysł własciciela, czy mozna coś takiego gdzies kupić. Szukałem w necie ale albo jestem jakiś ułomny albo tam nic nie ma na ten temat :wink:

Będe naprawde wdzięczny za info czy i gdzie takie "coś" mozna załatwić bo może ktoś z Braci wie coś o tym.

pozdrawiam serdecznie

ps. Jak myślicie - pomalować sobie chłodnice na niebiesko ? :D
Franz

Post autor: Franz »

Powitać

Kupić i założyć samemu. [kupic gdzies w metalowym sklepie czy ja wiem. Ale dowiem Ci sie i dam znac.]

pozdro.
Wonder

Post autor: Wonder »

Witam
Będe wdzięczny Franz za wszelką pomoc bo jestem na etapie dopieszczania moto i wizja tej siatki mi zejsc z oczu nie moze
z gory dzieki i pozdo :D
siwypfk

Post autor: siwypfk »

Witam Wonder mam pytanie tak przy okazji , chciałem sie dowiedziec ile czasu jezdzisz tą maszynką i czy mogłbys mi cos o niej powiedziec , spalania , predkosc z jaką naj przyjemniej jezdzic i sama jazda , prosił bym o taką szczerą opinie... Pozdrowienia i do wiosny jak najszybciej :twisted:
Wonder

Post autor: Wonder »

witam

Moim gsxf`em jeżdze jak narazie jeden sezon (ale baaardzo intensywnie-zrobiłem na nim prawie 5 tys.) i nie zanosi sie na zmiane. To nie połykacz winkli,to typowy sportowy turystyk. Jesli chcesz sie wybrac gdzies w trase z możliwością wiekszej adrenalinki to moim zdaniem ciężko lepiej trafić. Swietnie sie prowadzi, bardzo wygodny, moja dziewczyna na niego nie narzeka :wink:
Palenie naturalnie zależy od sposobu jazdy - w trasie spala +/- 6 litrów (zbiornik ma 19 l) w miescie ok. 7
Prędkość bezstresowa (zależy co rozumiemy pod tym pojęciem - załóżmy że nie musisz sie kłaść na baku :D ) to do +/- 150, potem już wieje troche
Jedyne co mnie na początku denerwowało to dwa burczące wydechy, dlatego zmieniłem na 4w1 i założyłem koncówke remusa - wyszło na dobre :D

wszelkie czynnosci serwisowe co 6000 km, silnik jest nie do zaj...nia - naprawde fajna maszyna i całkiem fotogeniczna choc to kwestia gustu :wink:


jesli masz jeszcze jakies pytania to mozesz sie odezwac do mnie na gg

Pozdrawiam
lukaszny

Post autor: lukaszny »

Siatke mozna wykonac za przyslowiowe 5zl we wlasnym zakresie. Ja uzylem w tym celu drobnej siateczki dostepnej w sklepach budowlanych - taka jak do kladzenia pod tynk, docieplenie itp. Musisz tylko szukac takiej z gestymi, malymi oczkami.

Jest wykonana z jakiegos tworzywa - miekka i dobrze/latwo ukladajaca sie. Docinasz do rozmiarow wlotow w owiewce, malujesz farba w spreyu (calkiem dobrze przyjmuje farbe) i delikatnie kleisz po wewnetrznych brzegach owiewki. Tworzywo jest na tyle "uniwersalne", ze nawet zwykla kropelka trzyma solidnie.

Podstawowa zaleta takiej siateczki jest to, ze w kazdej chwili mozesz ja wywalic i nie rozpaczac po wydanych pieniadzach, a po drugie - w razie jakiegos zawadzenia szybciej rozerwiesz sobie siateczke niz uszkodzic owiewke.

Wizualnie w zaden sposob nie mozna rozpoznac, ze nie jest to siatka metalowa.
Wonder

Post autor: Wonder »

witam

wielkie dzieki za informacje - wybiore sie w najblizszym czasie na poszukiwanie takiej siateczki :D potem malowanie i czekam na wiosne...

pozdrawiam i dzieki jeszcze raz
Franz

Post autor: Franz »

Hahaha ;) dla dealera suzuki pracujesz? pochwal sie jakie masz profity za taka reklame :D
Wonder pisze:Moim gsxf`em jeżdze jak narazie jeden sezon (ale baaardzo intensywnie-zrobiłem na nim prawie 5 tys.)
i tylko 5 tys? no chyba ze mowisz o tym roku ;)
To nie połykacz winkli,to typowy sportowy turystyk.
czy sportowy? raczej najtansze 200 km/h i to z bolami wielkimi.
Jesli chcesz sie wybrac gdzies w trase z możliwością wiekszej adrenalinki to moim zdaniem ciężko lepiej trafić.
Heh adrenalinka chyba tylko spowodowana strachem ze nie wyda :)
Swietnie sie prowadzi
oj no nieeeeeee :D
silnik jest nie do zaj...nia - naprawde fajna maszyna
ehh :)

wiec troszku moze obiektywniej bardziej :)

F-ka 600 najbardziej popularna w Polsce bo tania, przez co jej najwiecej no i najbardziej skatowana.Skatowana czemu? ano bo to rozkrecone B6 a i tak slabiutkie trza to krecic ostro by jechala. Silniczek poza slabym rozrzadem i oliwozernoscia jest ok ale tylko pod warunkeim ze nie zameczony i umiejetnie urzywany.

prowadzi sie niekoniecznie dobrze, za bardzo miekka, 160 z tylu.
Generalnie nie jest zaden fajerwerk a raczej alternatywa dla tych co pieniazkow maja mniej a troche sportu chca poczuc. Ja osobiscie wolalbym B6 bo mi sie fka nie podoba ale co kto lubi :)
pozatym B6 w lepszym stanie nie rzadko spotkac mozna. a z efka gorzej no chyba ze jajo - juz poprawiona i calkiem calkiem :)

Siwy jakbys kupowac chcial czy cos to na priv sie odzywaj pomozemy wyboru dokonac :)

pozdro.
Wonder

Post autor: Wonder »

Witam
Hahaha ;) dla dealera suzuki pracujesz? pochwal sie jakie masz profity za taka reklame :D
Niestety nie robie w suzuki chociaż bym chcial bo pieniazki zawsze sie przydadza...

i tylko 5 tys? no chyba ze mowisz o tym roku ;)
Nie, to było w zeszłym roku - ale dla mnie 5 tys w zeszłym sezonie to było naprawde dużo - nie będe przez forum tłumaczył dlaczego - może na żywo kiedyś Franz :D

czy sportowy? raczej najtansze 200 km/h i to z bolami wielkimi.
Tu sie moge zgodzić :wink:

Heh adrenalinka chyba tylko spowodowana strachem ze nie wyda :)
To zależy co dla kogo adrenalinką - chyba sie zgodzisz ze to raczej subiektywne uczucie dla każdego człowieka? :wink:

oj no nieeeeeee :D
No pewnie ze nie tak świetnie jak gsxr ale mam prawo do swojego zdania :]
ehh :)

wiec troszku moze obiektywniej bardziej :)

Siwy nie pytał mnie chyba o obiektywną opinie - jeśli pytał to go zle zrozumiałem ale pisałem wszystko "od serca" :D

F-ka 600 najbardziej popularna w Polsce bo tania, przez co jej najwiecej no i najbardziej skatowana.Skatowana czemu? ano bo to rozkrecone B6 a i tak slabiutkie trza to krecic ostro by jechala. Silniczek poza slabym rozrzadem i oliwozernoscia jest ok ale tylko pod warunkeim ze nie zameczony i umiejetnie urzywany.

prowadzi sie niekoniecznie dobrze, za bardzo miekka, 160 z tylu.
Generalnie nie jest zaden fajerwerk a raczej alternatywa dla tych co pieniazkow maja mniej a troche sportu chca poczuc. Ja osobiscie wolalbym B6 bo mi sie fka nie podoba ale co kto lubi :)
pozatym B6 w lepszym stanie nie rzadko spotkac mozna. a z efka gorzej no chyba ze jajo - juz poprawiona i calkiem calkiem :)

Siwy jakbys kupowac chcial czy cos to na priv sie odzywaj pomozemy wyboru dokonac :)

pozdro.
Tak już na marginesie Franz - pewnie ze to nie jest zaden fajerwerk ale mam prawo chyba lubić swój motor i pochlebnie sie o nim wyrażać :wink: - no i w zaden sposób nie zamierzam dyskredytować ludzi którzy nie mają tyle kasy zeby kupić sobie np nową R1 ale mimo wszystko chcą jeździć na motocyklu - moim zdaniem liczy sie pasja, a nie jaki sprzet masz i czy jest on tanią alternatywą :wink:

PS. jestem z niego bardzo zadowolony -- z chęcią obgadam z Tobą jego wady i zalety na żywo bo zakładam ze sie kiedys spotkamy :D
pozdrawiam
Wonder

Post autor: Wonder »

aha i bym zapomniał - (zeby nie było że spamuje :wink: ) to co do tego 200 z wielkimi bólami - no to prawda prawda ale w zamyśle producenta nie było w wypadku tego modelu śmigania z ponaddzwiękową predkością - wiec nie ma sie co czepiac, i tak jak na swój charakter gsxf wolny nie jest.

pozdro :D
Pablo

Post autor: Pablo »

Witam!

Jak czytam Franz to co piszesz, to myśle, że Ty jakimś Wielkim Myslicielem jestes! :hmm:
Znasz się bracie na wszystkim, a opowiadasz to takim językiem, że czasem "bełt mi się na klawiature uleje" :D
Wonder ja również myśle, że gsx-f jest bardzo dobrym motocyklem, sam na takim jeżdżę i jesli będę go sprzedawał to trudno mi się bedzie z nim rozstać (oczywiście marki nie zmienię).
Czy 200 z wielkim bólem, hmm na ten temat mogę polemizować, a to że jest tania to dobrze, bo dużo ludzi może sobie pozwolic na ta wspaniałą przyjemność jaką jest jazda motocyklem.
Jest bardzo wygodna, ja przy swojej nie skromnej ciężkości :wink: nie odczuwam jakiś nieprzyjemności podczas jazdy i mój oleju nie bierze.
A tak poza tym Franz miałeś GS, nie narzekałes i bardzo chwaliłes, więc nie pier.... !! !! !!głupot, na temat efki, a co do tego, że jest to moto dla ludzi, którzy nie maja kasy to..... ahh zresztą pozostawie to bez komentarza.
Kończę już bo trzeba się w końcu do pracy wziąść :cry:

Pozdro dla wszystkich braci a w szczególności dla posiadaczy GSX-F!!
Murzyn :angry_smile:

Ps. Proszę bez urazy!
Neon
BS Brother
BS Brother
Posty: 229
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 16:00
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Oxford UK
Kontakt:

Post autor: Neon »

Co racja to racja, Pablo zgadzam sie z Toba.

Moja F-ka nie jest najnowsza, ale oleju nie bierze tyle co piszesz Franz (a przy okacji to ja wiem czyj motocykl lykal olej jak soczek, prawda Franz ? :D)

A jesli chodzi o 200 km/h to nie jest to wielki problem !!

Franz, obraziles "The 'F' Crew" i lincz na rynku Cie nie minie.
A za moja piosenke to sam strzele Ci kilka batow :D

P.S.
Liczy sie to ze jest moto, ze mozna na min polatac od czasu do czasu.
Przeciez caly czas nie jezdzi sie 200 km/h to czy to wazne po jakim czasie osiaga ta predkosc ??

Pozdrawiam i :angry_smile: 4 @ll
<<= Neon =>>

140 koni w jednej dloni zaklete ....
GixxeR 1000 '08
Franz

Post autor: Franz »

hahaha nie moge no :)

Neonik piateczka dla Ciebie to tak na dzien dobry. Moj, ze olej łyka? ja sie tego nigdy nie wypieralem [GSXR] ale zdajesz sobie sprawe, ze nie bierze tyle bo kto w niej co zrobil? i to widzisz bez fuszerki :)
sie ciesz ze zyjesz w nieswiadomosci i nie widziales swojego silniczka wczesniej :) [ale cichutko, wszysko masz ok teraz :)]

no zbiorczo odpowiem, chyba ze zazyczy sobie ktos dookreslenia :)

Wonder, przeczytaj sobie jeszcze raz mojego posta i pokaz mi gdzie tam stoi napisane albo z czego wynika ze ja uwazam zes gorszy albo inny posiadacz fki co? np Pablo ;)
Kazdy ma prawo lubic swoj motor i kazdy przewaznie go lubi bez wzgledu na to jaki jest ale jesli ja bym chcial kupic np Fke i bym cie pytal o opinie to chcialbym zebys mi powiedzial obiektywnie co to za moto a nie jak ty bardzo go kochasz rozumiesz ? :)
Ja mam nadzieje ze Ty jednak rozumiesz :)

Pablo:
No ziomeczku zes mi tu pojechal.
Piszesz, ze bez urazy a sam mnie obrazasz, no to jak? No ma prawo Ci sie moj styl nie podobac, pisze sobie tak i w sposob taki w jaki lubie - to nie wypracowanie z polskiego? Zarzucasz mi brak wiedzy o słowie pisanym? :) szermierke slowna chcesz ze mna poczynic? Ksiakas elokwencje sprawdzic czy jak ? :)

Jak to mawia moj ziomeczek Fura "rozluznij bracie muskuły" :)

Przepraszam Paweł, że wiem bo widze ze wg ciebie to mi nie wolno wiedziec, a tylko dlatego, ze to co mowie o moturze niepochlebne jest ktorego akurat egzemplarz posiadasz, ale przeciez to nie Twoja wina, ze taki on jest, jest taki bo taka go fabryka zrobila, nie potrzebnie sie irytujesz bo nikt, a juz zwlaszcza ja nic Ci tu nie zarzucil.

A to co pisze o tym motocyklu to pisze dlatego wlasnie ze wiem, po co mialbym pisac cos czego nie wiem, wyszedlbym na ignoranta.
ten motocykl jest jaki jest i lepszy nie bedzie zeby nie wiem jaka filozofie mu dorobic.
Porabiam eRką taka Fke jak zabawke i co za to mam przepraszac czy jak?zeby sie komus nie zrobilo przykro?
Studi siada na swojego 1000 i bawi sie ze mna jak z dzieckiem i co? ja mam byc za to na niego zly?

no pomsylcie troche.Ja wiem ze wlasne chwalic trza ale obiektywizm zachowujmy panowie bo inaczej to bedziemy towarzystwem wzajemnej adoracji slodko sobie pierdzacym i zadnej wiedzy z tego naszego wspolistnienia nie wyciagniemy.

Przypomne Ci twe slowa Paweł jak juz zmienisz pare moturow jak polatasz troche wtedy zapytam cie jeszcze raz, jaka ta eFka naprwde byla. :)

Pozdro.
Wonder

Post autor: Wonder »

Franz pisze:Wonder, przeczytaj sobie jeszcze raz mojego posta i pokaz mi gdzie tam stoi napisane albo z czego wynika ze ja uwazam zes gorszy albo inny posiadacz fki co? np Pablo ;)
Kazdy ma prawo lubic swoj motor i kazdy przewaznie go lubi bez wzgledu na to jaki jest ale jesli ja bym chcial kupic np Fke i bym cie pytal o opinie to chcialbym zebys mi powiedzial obiektywnie co to za moto a nie jak ty bardzo go kochasz rozumiesz ? :)
Ja mam nadzieje ze Ty jednak rozumiesz :)
Franz ja sie domyślałem od początku że Tobie nie o to chodziło, ale ogólnie to tak troche zabrzmiało. Poza tym, pomimo że Cie nie znam osobiście czytałem sporo Twoich postów, i zakładam żeś człowiek rozsądny jest - a rozsądni ludzie nie różnicują motocyklistów na lepszych i gorszych - a wiec no problem :wink:

a co do obiektywizmu w moim opisie (owszem troche go brakowało - ale ciezko mi pisać zupełnie obiektywnie bo po prostu lubie moja efke - zrozum :D ) - opinia wsród włascicieli fki jest naprawde pochlebna o tym akurat motocyklu - wiec uważam ze troche zbyt drastycznie go oceniłeś - ale należy brać pod uwage że "co kto lubi"
wiec też no problem :wink:

Franz pisze:Porabiam eRką taka Fke jak zabawke i co za to mam przepraszac czy jak?zeby sie komus nie zrobilo przykro?
Studi siada na swojego 1000 i bawi sie ze mna jak z dzieckiem i co? ja mam byc za to na niego zly?
Nie chce Cie źle zrozumiec i nie chce też zebys Ty mnie źle zrozumiał - ale dla mnie idea kto kogo robi szybciej na jakim sprzęcie nie jest do konca prawidłowa. Jeśli nie miałeś tego na myśli to uznaj to za wtrącenie takie :wink:

pozdro serdeczne dla Ciebie Franz, Pablo i Neona
ps. "The 'F' Crew" - niezłe - podoba mi sie :twisted:
Franz

Post autor: Franz »

Franz ja sie domyślałem od początku że Tobie nie o to chodziło, ale ogólnie to tak troche zabrzmiało.
Nic tam tak nie zabrzmialo, zes zle sluchal ;P
Poza tym, pomimo że Cie nie znam osobiście czytałem sporo Twoich postów, i zakładam żeś człowiek rozsądny jest - a rozsądni ludzie nie różnicują motocyklistów na lepszych i gorszych - a wiec no problem :wink:
To i ja nie róznicuje motocyklistów tylko motocykle bo chyba sa rozne co?
a co do obiektywizmu w moim opisie (owszem troche go brakowało - ale ciezko mi pisać zupełnie obiektywnie bo po prostu lubie moja efke - zrozum :D )
No wlasnie dlatego ze rozumiem dodalem cos od siebie :)
opinia wsród włascicieli fki jest naprawde pochlebna o tym akurat motocyklu - wiec uważam ze troche zbyt drastycznie go oceniłeś - ale należy brać pod uwage że "co kto lubi"
wiec też no problem :wink:
a ocenilem go biorac pod uwage wlasne doswiadczenie i porownujac go z wyszystkimi moturami ktorymi dane bylo mi jezdzic [a troche ich bylo :)]

Nie chce Cie źle zrozumiec i nie chce też zebys Ty mnie źle zrozumiał - ale dla mnie idea kto kogo robi szybciej na jakim sprzęcie nie jest do konca prawidłowa. Jeśli nie miałeś tego na myśli to uznaj to za wtrącenie takie :wink:
Jesli motocykl aspiruje do miana sportowego to chyba oczywistym jest, ze ktos moze zechciec go tak wykorzystac i przy wlasnie takim jego zastosowaniu fka objawia nam swoje braki i udowadnia ze ten sport to nie koniecznie.
Moja gixxera jest juz duzo bardziej sportowym i mocniejszym motocyklem ale i tak pozostawia jeszcze wiele do zyczenia.

Wiec zrozumcie, ze motocykle sa drozsze, tansze, lepsze i gorsze, a nas stac na nie albo nie.A to kim jestesmy to juz chyba od czego innego zalezy co?

pozdro.
Ostatnio zmieniony pt, 4 mar 2005, 19:18 przez Franz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ