Poziom oleju w B6 i nie tylko...

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Michał

Poziom oleju w B6 i nie tylko...

Post autor: Michał »

Witam
mam pytanko, okienko w silniku po prawej stronie słuzy do czego?? sprawdzania poziomu oleju, czy temu czy on w ogole jest, czy do czego??
jako ze to (Bandit 600) dosc nowy nabytek, a pierwsze jazdy za mną zauwazylem ze w motocyklu mym do okolo 5000-5500 obr/min "nic sie nie dzieje" tzn. moto jedzie bo jedzie, ale zeby dynamicznie przyspieszyc od np 4000 obr/min to raczej nie ma mowy. Powyzej tych 5500 obr nastepuje gwaltowny przyrost mocy :) az do ok 11000 obr (moc max) (Dla co niektorych "gwałtowny przyrost mocy" to jest w Hayabusie albo w GSXerze1000 :devil: a nie w B6, ale to moje pierwsze "powazne" moto)
W związku z tym, czy "ten typ tak ma"? czy jest to kwestia wyregulowania gazników?
pozdro :peace:
Franz

Post autor: Franz »

Powitać

Okienko to sluży do sprawdzania poziomu oleju, na deklu w ktorym owo okienko sie znjaduje masz podzialke min i max, pilnuj stanu. Olej sprawdzaj na zimnym silniku albo na cieplym po odczekaniu 10/15 minut i na kolach oczywiscie.

Raczej tak ma, z reguły takie motocykle maja dziure przy ok 5000 PRM, trza by sie przejechac by zobaczyc czy jest ok.
Zapytaj Tuloka on ma B6 wiecej Ci powie o zachowaniu bandziorka.

Pozdro.
Michał

Post autor: Michał »

siemanko
dzieki franz za informacje, pewnie to nie ostatnie moje pytanka :) jak sie zrobi ładnie i zaczne smigac codzien pojawią sie jakies zapytania.

PS: taka zaj.:)..fajna pogoda dzisiaj byla ze myslałem o nakreceniu kilkunastu kaemów ale jak spojżałem za okno, zobaczylem ze jest -3 st.C na dworzu i pomyslałem ze odmroze sobie "klejnoty" jakos ochota mi przeszła.
gdy tylko bedzie :slonko: cieplej...

pozdro :peace:
shejmek

Post autor: shejmek »

Michał pisze:
PS: taka zaj.:)..fajna pogoda dzisiaj byla ze myslałem o nakreceniu kilkunastu kaemów ale jak spojżałem za okno, zobaczylem ze jest -3 st.C na dworzu i pomyslałem ze odmroze sobie "klejnoty" jakos ochota mi przeszła.
gdy tylko bedzie :slonko: cieplej...

pozdro :peace:
hi hi ja tam nie wytrzymałem i śmigałem :moto: , ale było znacznie ;) cieplej bo 1 stopień.
a jutro już wiosna :jump:
ODPOWIEDZ